اشتغال زایی در روستاها موجب ریشه کنی بیکاری در جامعه می شود
+ پ -
اشتغال زایی در روستاها موجب ریشه کنی بیکاری در جامعه می شود

کارآفرینی بستکی اظهار کرد:دولت برای ایجاد اشتغال و مهاجرت نکردن جوانان از روستا به شهر باید زمینه اشتغال و دسترسی جوانان روستایی به کار را فراهم سازد تا هم کشور خودکفا باشد و هم ریشه بیکاری را از بین ببرد.

سید محمد حسینی کارآفرین بستکی در گقتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به طرح اقتصاد مقاومتی پرورش شتر مرغ گفت:پرورش شترمرغ نسبت به پرورش دیگر حیوانات آسان و راحت تر است با توجه به اینکه اول تصمیم به مرغ داری داشته ام به دلیل هزینه های بالا و سرمایه بسیار توان مرغ داری را نداشته و رو به پرورش شتر مرغ آورده است.

وی افزود: به دلیل بیکاری و اشتغال زایی در شهر خود باعث شد پیگیر راه اندازی پرورش شتر مرغ شده ام و امیدوارم با توسعه کار خود اشتغال زایی بیشتری را برای افراد شهرمان داشته باشم.

کارآفرین بستکی با اشاره به استفاده گوشت شترمرغ در جامعه گفت:  گوشت شترمرغ نسبت به گوشت دیگر ضرر کمتر و قیمت مناسب تر دارد اما گوشت شترمرغ در هرمزگان جا نیافتاده است.

حسینی  تصریح کرد:شترمرغ سودآوری زیادی را داراست و به غیر از من افرادی دیگری برای پرورش آن روی آورده اند و توصیه می کنم برای افرادی که می خواهند وارد این عرصه شوند مطالعات و تحقیقات فراوانی را داشته باشند تا ضرر و زیان نداشته باشند.

این فعال اقتصاد مقاومتی افزود: با توجه به اینکه تمامی قسمت های بدن شترمرغ مورد استفاده قرار میگیرد و فاقد هرگونه مواد زاید است باعث اشتغال زایی  و تولید محصولات جدید و نو در جامعه است.

حسینی خاطرنشان کرد: دولت برای ایجاد اشتغال و مهاجرت نکردن جوانان از روستا به شهر باید زمینه اشتغال و دسترسی جوانان روستایی به کار را فراهم سازد تا هم کشور خودکفا باشد و هم ریشه بیکاری را از بین ببرد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff