اشتغال به کار خارج از زندان برای ۱۵۰ نفر از مددجویان ندامتگاه بندرعباس

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛علی صالحی، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از اعطای اشتغال به کار خارج از زندان به ۱۵۰ نفر از مددجویان ندامتگاه بندرعباس با پیشنهاد شورای طبقه بندی و موافقت دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خبر داد.

وی افرود: با راه اندازی مرکز جدید اشتغال و حرفه آموزی زندانیان ظرفیت بسیار خوبی جهت اشتغال به کار خارج از زندان برای مددجویان ندامتگاه های استان هرمزگان ایجاد شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: اشتغال به کار زندانیان در خارج از زندان فرصت بسیار خوبی برای حرفه آموزی و اشتغال مولد مددجویان است.

صالحی افزود: این حجم از اشتغال خارج از زندان موجب کاهش تراکم جمعیت کیفری داخل زندان می شود و فرصت مناسب تری جهت اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی را فراهم می آورد.

وی در ادامه عنوان کرد: بر اساس آمار ارائه شده توسط اداره کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان، بیشترین بازدید قضات در سطح زندان های هرمزگان مربوط به بازداشتگاه قشم است.

صالحی گفت: حضور قضات در ندامتگاه علاوه بر کاهش جمعیت کیفری اثرات بسیار خوبی در آرامش خاطر مددجویان و امنیت پایدار داشته است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: مهمترین دغدغه مددجویان رسیدگی به موقع به مشکلات قضایی است که خوشبختانه این مهم نیز در بازداشتگاه قشم به بهترین شکل ممکن انجام می شود.

صالحی در ادامه افزود: بعد از ابلاغ دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری، همه قضات محاکم قشم به طور منظم در زندانها و بازداشتگاه های استان حضور یافتند و بررسی و رفع مشکلات قضایی مددجویان در اولویت قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: حبس زدایی از سیاست های راهبردی دستگاه قضایی است و این موضوع نیز در قشم و دیگر حوزه های قضایی استان با جدیت دنبال می شود.

انتهای پیام/