اسکان اضطراری در ۶۰ روستای بندرعباس/ ۲فروند بالگرد به مناطق زلزله زده اعزام می شود

 سلحشور با بیان اینکه ۶۰ روستا در شهرستان بندرعباس تحت تاثیر زلزله قرار گرفته است، گفت: اسکان اضطراری اولیه در ۳۰ روستا انجام و ۳۰روستا دیگر در حال لکه گیری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مختار سلحشور، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر هرمزگان در جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان هرمزگان گزارشی از روند امدادرسانی به زلزله‌زدگان ارائه داد و گفت:در ساعات اولیه پس از وقوع زلزله تیم های ارزیاب هلال احمر به مناطق متاثر از زمین لرزه اعزام شدند و تماس با معتمدین محلی نیز برقرار شد.

سلحشور با بیان اینکه ۶۰ روستا در شهرستان بندرعباس تحت تاثیر زلزله قرار گرفته است،افزود: از اسکان اضطراری اولیه در ۳۰ روستا انجام و ۳۰روستا دیگر در حال لکه گیری است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان هرمزگان با اعلام آمادگی کامل این جمعیت برای ارایه خدمات امدادی عنوان کرد:امروز دو بالگرد به ظرفیت امدادرسانی اضافه خواهد شد تا با پوشش همزمان امدادرسانی هوایی و زمینی موضوع اسکان اضطراری تا شب پایان یابد.

وی از توزیع بسته های غذایی ۷۲ ساعته در برخی از روستاهای آسیب دیده خبر داد و گفت:جمعیت هلال احمر جهت توزیع اقلام زیستی و معیشتی از ظرفیت مناسبی برخوردار است و اقلام امدادی جهت توزیع به هرمزگان گسیل شده است.

سلحشور در پایان از برپایی اردوگاه اسکان اضطراری در شهر بندرعباس جهت رفاه حال شهروندان مرکز استان خبر داد.

انتهای پیام/