اسراف یکی از معضلات بارز سبک زندگی اسلامی است/ رسانه‌ها فرهنگ صرفه‌جویی در جامعه را نهادینه کنند
+ پ -
اسراف یکی از معضلات بارز سبک زندگی اسلامی است/ رسانه‌ها فرهنگ صرفه‌جویی در جامعه را نهادینه کنند

آیت‌الله نعیم‌آبادی گفت: یکی از معضلات سبک زندگی اسلامی، اسراف و تبذیر در بین اقشار جامعه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، امیر دریادار غلامرضا خادم بی‌غم جانشین فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر خود به استان هرمزگان برای دیدار با آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی نماینده ولی فقیه در هرمزگان در محل دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس حضور یافت.
جانشین فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر خود به هرمزگان پس از حضور در منطقه یکم نیروی دریایی به همراه امیر آزاد فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش، حجت الاسلام حسین زاده معاونت آموزش اداره عقیدتی سیاسی نداجا و حجت الاسلام حیدری رئیس عقیدتی سیاسی ارشد آجا در هرمزگان با آیت‌الله نعیم‌آبادی نماینده ولی فقیه در هرمزگان دیدار و گفت‌وگو کردند.
آیت‌الله نعیم‌آبادی در این دیدار با اشاره به پدیده شوم اسراف و تبذیر و با استناد به آیات قرآن کریم و هم چنین روایات منتسب به امام علی(ع)، عنوان کرد: یکی از معضلات سبک زندگی سالم، اسراف و تبذیر در بین اقشار جامعه است.
وی افزود: ضروری است تمام دستگاه‌های اجرایی و اقشار جامعه در جهت تببین فرهنگ صحیح مصرف و دور از اسراف برای تحقق این مهم اندیشه کنند تا این امر موجب رشد اقتصادی مملکت و همینطور تحکیم بنیاد خانواده‌ها باشد.
نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان اضافه کرد: ریشه و اساس هر کاری در جامعه فرهنگ است و متاسفانه فرهنگ جامعه به سمت اسراف و تبذیر که در واقع دو حرام بزرگ اسلام است ‌در حال پیشروی است در حالی که این پدیده شوم زندگی سالم و جامعه را به خطر می اندازد.
وی با بیان اینکه همه نهادها و خطبای جمعه باید در جهت نهادینه شدن فرهنگ صحیح مصرف تلاش کنند گفت: فرهنگ صرفه جویی باید در رسانه های دیداری و شنیداری مورد توجه قرار بگیرد زیرا طی سال‌های اخیر ما شاهد رشد مصرف گرایی هستیم و این امر موجب شده تا نتوانیم به خوبی در حوزه های مختلف پیشرفت چشم گیری داشته باشیم.
امام جمعه بندرعباس خاطرنشان کرد: مقابله با فرهنگ مصرف گرایی در ادارات و در میان مسئولان نیز باید مورد توجه باشد چرا که یکی از راه‌های تحقق الگوی اقتصاد مقاومتی همین صرفه جویی است و نباید شاهد اسراف و تجمل گرایی در میان دستگاه های مختلف باشیم.
وی با بیان اینکه اساساً هیچ جامعه‌ای بدون اقصاد ریشه‌دار و پویا نمی‌تواند امید چندانی به رشد حتی در ابعادی مانند ابعاد فرهنگی و اجتماعی داشته باشد گفت: اقتصاد از ستون‌های مهم توسعه در یک جامعه است و اقتصاد مستحکم در هر جامعه به مدیران و مردم آن جامعه فرصت خواهد داد که به بازسازی روابط اجتماعی و بهبود مناسبات فرهنگی خویش بپردازند و هر چه اساس اقتصاد در برابر حوادث مختلف مقاوم باشد، آن جامعه دچار مشکلات کمتری خواهد شد.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: استفاده صحیح از نعمت‌ها، هنر بزرگ مومنان است که هم از نعمت‌ها استفاده می‌کنند و مدیون آن نعمت‌ها قرار نمی‌گیرند و هم رضایت خداوند را با آن به دست می‌آورند.
اضافه می‌شود: آیت‌الله نعیم‌آبادی در این دیدار کتاب «مبانی دینی و اقتصاد مقاومتی» را که یکی از ۳۵ آثار وی می‌باشد را به جانشین فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و هیئت همراه اهدا کرد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff