استکبار ستیزی از پایه های اساسی قیام امام راحل است/ افت بیش از 70 درصد آب چاهای حاجی آباد
+ پ -
استکبار ستیزی از پایه های اساسی قیام امام راحل است/ افت بیش از ۷۰ درصد آب چاهای حاجی آباد

امام جمعه شهرستان حاجی آباد گفت: محور کارهای ما باید وصیت نامه امام راحل باشد امام استکبار ستیز بود که عظمت پیدا کرد، یکی از پایه های اساسی قیام امام(ره) عزیز استکبار ستیزی است.

به گزارش پیارم حاجی آباد، سومین جلسه شورای اداری شهرستان حاجی آباد، به ریاست جهانگیری فرماندار شهرستان ، امام جمعه و روسای دستگاه ها و ادرات شهرستان حاجی آباد برگزار شد.
حجت الاسلام مختاری،  امام جمعه شهرستان حاجی آباد گفت:ماه انتظار ظهور موعود(عج) مختص به شیعه نیست همه ی مذاهب اسلامی ،اهل سنت و دیگر مکاتب دنیا عمدتا” انتظار موعود را می کشند.
وی اما نگاهی که به انتظار موعود در مکتب تشیع وجود دارد و با انتظار سایر ادیان ها متفاوت است،ادامه داد:  اینجا انتظار خمیدگی نمی آورد و انتظار به معنای واقعی حرکت است به معنی برخواستن از جا است و رفتن تا رسیدن به ظهور است نه صرفا” انتظار زمان ظهور را کشید و بنا بر آنچه تعالیم دین ما و مکتب ما هست ظهور را باید پیدا کرد و به ظهور دست پیدا کرد، یعنی باید تا به قله ای که قرار و صبر انسان در همه ابعاد مادی و معنوی اقتدا ببخشد و راه رسیدن ظهور حرکت کرد .
وی در ادامه افزود: با ظهور وجود مبارک امام زمان(عج)، دنیا را پر از عدل، داد و قسط می کند و انقلاب ایشان یک نهضت و انقلاب جهانی است.
حجت الاسلام مختاری یادآور شد: انسان منتظر حضرت مهدی هم باید ظرفیت نگاهش به ظرفیت جهانی باشد من نمی توانم فقط به خودم فکر کنم دایه انتظار داشته باشیم نمی توانیم به شهر خودم فکر کنم نگاه حضرت در این انقلاب جهانی است بدون شک حرکت نهضتش جهانی است و ظرف نگاه ما هم باید جهانی باشد.
یکی از برجستگی های ظهور رفع ظلم و استکبار و استقرار عدالت و قسط است خداوند متعال به وسیله امام زمان جهان را پر از عدل داد می کند.
استکبار ستیزی از پایه های اساسی قیام امام راحل است
مختاری در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به سالگرد ارتحال امام (ره) بیان داشت: امام خمینی(ره) اسلام را زنده و احیا کرد و در عصر وقرن ما و برکاتی را در کشور خودمون می بینیم به برکت امام عزیز و نهضت امام و یاران ایشان که شما ها هستید هر چه در خارج از این کشور ها ی اسلامی و غیر اسلامی موج اسلام خواهی که در غرب و شرق به با خواسته کاخ های استکبار را به لرزه در آورده اینها محصول مجاهدت امام عزیز است نفوذ کلام انقلاب امام(ره) که امروز در عالم غوغا کرده بحرین، یمن و دیگر کشورهای اسلامی را زنده کرد به خاطر وجود امام ره است، امام بارها تاکید کرد ند که ظرفیت این انقلاب یک ظرفیت جهانی است.
وی در ادامه با اشاره به سخان مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس فرمودند: محور کارهای ما باید وصیت نامه امام راحل باشد امام استکبار ستیز بود که عظمت پیدا کرد انقلاب ما استکبار ستیز بود که عظمت پیدا کرد و دلهای اهل عالم را تسخیر کرد یکی از پایه های اساسی قیام امام(ره) عزیز استکبار ستیزی است.

IMG_0325
نماینده عالی دولت در شهرستان حاجی آباد با تبریک اعیاد شعبانیه وگرامیداشت قیام پانزده خرداد که مقدمه قیام انقلاب اسلامی ایران بود اظهار داشت:خدمت رسانی را در جهت پیشرفت شهرستان ومردم جدی بگیریم ودرشورای اداری باید معضلات شهرستان را بررسی نموده وبا تشکیل کارگروه مشکلات را حل کنیم .
جهانگیری تاکید نمود:یکی از دغدغه های ما بحث تامین آب شرب روستاها است که برای شهرستان بسیار نگران کننده است این موضوع را پیگیری کنیم که مشکل وگره کار کجاست تا بتوانیم مشکل را حل کنیم.
وی همچنین خاطرنشان کرد:در پایان سال ۹۴ برگزاری انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی وخبرگان رهبری را داریم از تمامی مسئولین دستگاهها ی اجرایی ونهادها خواست تا با بسیج امکانات بستر لازم را برای مشارکت حداکثری فراهم نمایند.
جهانگیری با تاکید بر اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری گفت: باتوجه به نزدیک شدن زمان انتخابات و اهمیت آن، فعالیت ها و برنامه ها و مواضع ادارات، دستگاه ها و مسئولان و مدیران نباید به نحوی باشد که بوی جانبداری از کاندیدایی خاص را بدهد.
وی افزود: دولت تدبیر و امید در راستای اجرای فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر حفظ کرامت انسانی و توان افزایی اقتصادی، به ایجاد اشتغال پایدار در روستاها توجه خاصی دارد ما باید با تکیه بر توان داخلی کشور مشکلاتمان را حل کنیم تا وابستگی ما به نفت کاهش پیدا کند و دولت تدبیر و امید تمام توان خود را برای حل مشکلات مردم به کار گرفته است ، طرح سلامت که با اجراء شدن ان مشکلات بخش زیادی از مردم کشورمان حل شد و شما مسئولین وظیفه دارید که عملکرد دولت تدبیر و امید را به مردم انتقال بدهید.
طرح بهسازی خیابان امام در شهرستان کلید خورد
علیرضا حسنزاده، شهردار حاجی اباد در جلسه شورای اداری از طرح بهسازی خیابان امام خبرداد و گفت: طرح بهسازی شروع شده است و از تمامی ادارات مربوطه در این زمینه خواهشمندیم با شهرداری همکاری نمایند.

IMG_0316
بیش از ۷۰ درصد چاهای آبشرب و کشاورزی روستاهای شهرستان حاجی آباد افت کردند
کریمی رئیس اداره ابفار حاجی آباد از بحران بی آبی در چند روستا در تابستان امسال در شهرستان حاجی آباد خبر داد و افزود: بیش از ۷۰ درصد چاهای آب روستاهای حاجی آباد افت کرده اند و حتی بعضی از این چاها خشک شده اند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff