استقرار ایستگاه‌های فرهنگی ویژه نوروز در ورودی شهرهای استان هرمزگان
+ پ -
استقرار ایستگاه‌های فرهنگی ویژه نوروز در ورودی شهرهای استان هرمزگان

امام جمعه موقت بندرعباس از برپایی خیمه‌های نماز و ایستگاه‌های فرهنگی در ورودی شهرها برای گردشگران و مسافران نوروزی خبرداد و گفت: این مراکز به همت دستگاه‌های فرهنگی برپا شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ حجت‌الاسلام محمدحسن فروزان‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان، نوروز را روز شادی و نشان‌دادن محبت به اهل بیت خواند و اظهار داشت: ایام نوروز، ایامی برای اجرای پیمان الهی و پیوند است و در این ایام باید سنت دید و بازدید را جدی گرفت.

 

وی با اشاره به روایت‌های فراوانی مبنی بر زدودن کدورت‌ و محبت ورزیدن به یکدیگر در ایام نوروز بیان‌داشت: مسلمانان باید هر روز خود را همچون نوروز بدانند و با اتحاد و همدلی و محبت‌کردن به یکدیگر، راه نفوذ دشمن و اختلاف افکنی بین مسلمین را مسدود کنند.

 

امام جمعه موقت بندرعباس، با تاکید بر عایت قوانین و ضوابط راهنمایی و رانندگی در ایام تصریح‌کرد: انجام سفرهای نوروزی بدون حادثه نیازمند رعایت اصول و قانون راهنمایی و رانندگی است.

 

فروزان‌نژاد تاکید کرد: اگر سفرهای نوروزی با رعایت این قوانین همراه باشد قطعا سفری امن و همراه با آرامش را تجربه و از ایجاد خطر و حادثه و بروز آسیب‌های جبران ناپذیر به افراد جلوگیری می‌شود.

 

وی گفت: کشته شدن روزانه ۵۰ تا ۶۰ نفر در حوادث راهنمایی و رانندگی و نقص عضو شدن هزاران نفر دیگر حادثه‌ای بسیار ناراحت کننده است.

 

خطیب نماز جمعه بندرعباس با اشاره میهمان‌پذیر بودن استان هرمزگان ابراز داشت: این استان هرساله پذیرای تعداد بی‌نظیری از مسافران در ایام نوروز است، بنابراین مسئولان و مردم باید شرایط مناسبی را برای داشتن سفر خوش برای مسافران نوروزی فراهم کنند.

 

امام جمعه موقت بندرعباس، از برپایی خیمه‌های نماز و ایستگاه‌های فرهنگی در ورودی شهرها برای گردشگران و مسافران نوروزی خبر داد که به همت دستگاه‌های فرهنگی انجام شده است.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff