استقبال پرشور مردم حاجی اباد از درب حرمین امامین عسکریین(ع)+تصاویر
+ پ -
استقبال پرشور مردم حاجی اباد از درب حرمین امامین عسکریین(ع)+تصاویر

با حضور حماسی و بی نظیر مردم شهرستان حاجی اباد مراسم استقبال از درب حرم امامین عسکرین علیه السلام با حضور هزاران نفری مردم در گرمای بی سابقه هوا برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پیارم، مراسم استقبال از درب حرم امامین عسکرین علیه السلام با حضور اقشار مختلف مردم آغاز شد و این استقبال از میدان ولایت شروع شد و مردم درب حرم امامین عسکرین علیه السلام را تا محل کارگاه ساخت درب مورد استقبال و عطر افشانی بی نظیر خود قرار دادند.

مراسم با صحنه های بی نظیری از حضور پدران و مادران مسن با وجود کهولت سن و بیماری ، مادران با فرزندان شیرخوار ، پدران و مادران ، حضور گسترده کودکان، نوجوانان و جوانان اعم از دختر و پسر همراه بود که با جلوه های بی نظیر از محبت به خاندان اهل بیت«ع» همراه بود.

به دلیل ازدحام عظیم جمعیت درب حرم با تاخیر دو ساعته به محل کارگاه ساخت رسید و پس از رسیدن جمعیت مقابل کارگاه مراسم سخنرانی توسط حجت الاسلام مختاری امام جمعه در جمع استقبال کنندگان آغاز شد.

حجت الاسلام مختاری در این سخنرانی از حضور حماسی و ولایی مردم در استقبال از درب حرم امامین عسکرین علیه السلام تقدیر و تشکر نمود.

شهرستان حاجی اباد اولین بار است که میزبان بازسازی عتبات عالیات می باشد زیرا مردم ولایی این منطقه هزینه ساخت درب را قبل از آغاز عملیات اجرایی پروژه تامین نموده اند.

کار ساخت سازه چوبی درب حرم امامین عسکرین در خارج از هرمزگان انجام گرفت و کار قلم زنی ، طلا کوبی و نازکاری درب در کارگاه حاجی اباد صورت خواهد پذیرفت.

عملیات انتقال سازه های چوبی درب حرم مطهر امامین عسکرین«ع» از استان قم به استان هرمزگان و استارت کار عملیات اجرایی ساخت درب در حاجی اباد کلید زده شد.

در این کارگاه علاوه بر کار ساخت درب توسط متخصصان کارهای فرهنگی نظیر برگزاری دعای کمیل ، زیارت عاشورا ، دعای ندبه و سایر برنامه های فرهنگی در همجوار کارگاه برای زائران درب صورت خواهد پذیرفت.

هزینه احداث درب حرم امامین عسکرین (ع) در حاجی اباد ۵۰۰ میلیون تومان می باشد که این درب طی یک سال ساخته می شود و پس از اتمام به شهر های زیارتی عراق با بدرقه مردم استان هرمزگان جهت نصب انتقال داده می شود.

IMG_0167 IMG_0169 IMG_0175 IMG_0188 IMG_0189

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff