تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

اجتماعی
کد خبر : 442048
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
مدیرتوسعه ورزش کیش مطرح کرد:

استقبال جزیره کیش از هفته تربیت بدنی با برگزاری برنامه های متنوع ورزشی

مدیر توسعه ورزش کیش گفت: جزیره کیش با برگزاری ویژه برنامه های متنوع ورزشی به استقبال هفته تربیت بدنی می رود.

استقبال جزیره کیش از هفته تربیت بدنی با برگزاری برنامه های متنوع ورزشی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، علی اسدی پویا مدیر توسعه ورزش و نظارت بر هیئت های ورزشی موسسه ورزش و تفریحات سالم ، در گفتگو با خبرنگار ما با تبریک هفته تربیت بدنی به تمامی فعالان عرصه های سلامت و تندرسی در کشور به ویژه جزیره مرجانی کیش اظهار کرد: ورزش عامل اصلی نشاط و شادابی ، سلامت و پایی جامعه است.

وی اصل اساسی در نامگذاری یک هفته با نام  هفته تربیت بدنی در تقویم جمهوری اسلامی را گسترش سلامت جسم.و روان و سالم سازی جامعه است برشمرد  و افزود:: همزمان با سراسر کشور موسسه ورزش و تفریحات سالم جزیره کیش نیز با برگزاری  برنامه های متنوع و پر نشاط برای کیشوندان در تمامی اقشار و رده های سنی این هفته را گرامی خواهد داشت .

وی  با اشاره به برنامه ریزی های جامع مسابقات ورزشی و تفریحی فردی و گروهی در راستای بسط ورزش در جامعه و خانواده به نام گذاری هر روز در این هفته اشاره کرد و افزود: چهارشنبه ۲۶ مهر را آغاز هفته تربیت بدنی برشمرد و افزود: این روز با عنوان ورزش، ولایت، اخلاق، فرهنگ و رسانه نامگذاری شده که در این روز جشنواره ورزش صبحگاهی، دیدار با مسئولان و جامعه ورزش، برگزاری مسابقات تنیس روی میز آقایان و آغاز مسابقات کارکنان ادارات در ۴ رشته شامل دارت، فوتبالدستی، والیبال همکانی و داژبال انجام خواهد شد.

وی ورزش، فرهنگ ایثار و شهادت، جانبازان و معلولین را دومین روز از هفته تربیت بدنی عنوان کرد که در روز پنج شنبه ۲۷ مهر با برنامه هایی شامل همایش دوچرخه سواری تا گلزار شهدا، عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا و مسابقه تنیس روز میز بانوان صورت می پذیرد.

جمعه ۲۸ مهر به گفته اسدی پویا با نام ورزش همگانی، بانوان و خانواده نامگذاری شده است که در این روز همایش پیاده روی خانوادگی و مسابقه داز بال ( وسطی) ویژه بانوان برگزار می شود.

این مسئول در موسسه ورزش جزیره کیش با اشاره به اینکه شنبه چهارمین روز از هفته ورزش با عنوان ورزش، دانش آموزان، دانشجویان، طلاب و جوانان نامگذاری شده است افزود: در این روز مسابقه طناب کشی در مدارس برنامه ریزی شده است.

برگزاری مسابقه بومی و محلی هفت سنگ در مدارس برنامه روز پنجم از هفته تربیت بدنی با عنوان ورزش روستاییان، عشایر و اقوام است. اسدی پویا با بیان این مطلب افزود: روز ششم دوشنبه که با عنوان ورزش باشگاه ها، پیشکسوتان، قهرمانان و خیرین ورزشی نامیده شده است فوتبال همگانی ساحلی باشگاه عرفان اقتدار کیش را خواهیم داشت.

به گفته اسدی پویا در آخرین روز از هفته تربیت بدنی در روز سه شنبه ۲ آبان با عنوان ورزش کارمندان، کارگران و نیروهای مسلح شاهد مراسم اختتامیه مسابقات کارکنان ادارات که در اولین روز از این هفته در چهار رشته دارت، فوتبالدستی، والیبال همگانی وداژبال(وسطی) برگزار می شود؛ خواهیم بود.

ایجاد نشاط و شادمانی در جامعه با شرکت در ورزش های همگانی

فریبا قلمی رئیس هیئت ورزش های همگانی معاونت ورزش نیز با اشاره  اینکه هفته تربیت بدنی همه ساله از ۲۶مهر تا دوم آبان به منظور آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات کاربرد ورش در زندگی فردی و اجتماعی، اشاعه، توسعه و ترویج ورزش در خانه، خانواده، هدایت و ارشاد جامعه به ورزش های همگانی برگزار می شود اظهار کرد: معاونت ورزش و تفریحات سالم  جزیره کیش نیز به همین مناسبت برنامه های فراوانی تدارک دیده است  که از امروز آغاز می شود.

وی افزود: ورزش سلامتی و نشاط را در جامعه گسترش داده و شادابی، شور و نشاط را در میان خانواده ها و جامعه افزایش می دهد.

رئیس هیئت ورزش های همگانی کیش با اشاره به اینکه ساکنان جزیره کیش اغلب از خانواده های خود دور هستند و بیشتر زمان خود را در جزیره به کار اختصاص می دهند  به همین دلیل ساعات طولانی کار و تنهایی آنان را دچار نوعی ناراحتی و گاه افسردگی می کند به ویژه در میان بانوان این پدیده بیشتر مشاهده می شود که با شرکت در برنام های ورزشی و تفریحی می توان از بروز چنین ناراحتی هایی در میان کیشوندان پیشگیری کرد.

وی وظیفه ورزش های همگانی را گسترش نشاط و شادمانی در میان عموم مردم و جامعه با هدف ایجاد جامعه ای شاد و پرنشاط  دانست و افزود: با اشاعه فرهنگ ورزش در میان خانواده و دیگر افراد جامعه به ویژه با ورزش های ساده ای مانند پیاده روی می توان سلامتی و افزایش کارایی در جامعه را رقم زد.

این مسئول در موسسه ورزش کیش با بیان اینکه ورزش تنها ورزش های قهرمانی و سنگین نیست بلکه صرف زمانی اندک و گاه بدون کوچکترین هزینه ای می توان سلامتی را میهمان خانه ها و جامعه کرد.

وی با بیان اینکه پیاده روی از ساده ترین و کم هزینهه ترین ورزش هاست که می توان با صرف کمی وقت به همراه خانواده از این ورزش سالم بهره های بالایی برد اظهار کرد: پیاده روی به همراه خانواده به ویژه در نیمه دوم سال که در کیش آب و هوا بسیار مطلوب و دلپذیر است می شود علاوه بر ایجاد سلامت جسم ، سلامت روان و همدلی و شادمانی را درمیان خانواده و جامعه گسترش داد.

رئیس هیئت ورزش های همگانی حضور اقشار مختلف مردم در اشاعه فرهنگ ورزش را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: باید فرهنگ ورزش در جامعه اشاعه پیدا کند به ویژه در میان کودکان که سرمایه های اصلی خانواده و جامعه هستند تا در آینده شاهد زندگی پرنشاط آنان و جامعه ای فعال و پویا باشیم.

وی با اشاره به تعامل مثبت میان ارگان ها و نهادهای مستقر در جزیره و افزود: نیروی انتظامی ویژه کیش، مرکز توسعه سلامت کیش، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش، آموزش و پرورش، دانشگاه ها، جامعه بازاریان و بسیاری دیگر از نهادهای مستقر در کیش همکاری بسیار خوبی با معاونت ورزش داشته ودارند و امید است در این مسیر با حضور نهادهایی که تاکنون با ما همکاری نداشته اند بتوانیم گام های بلند تر و مثبت تری برداریم تا جزیره ای سلامت و نمونه داشته باشیم.

وی ادامه داد: بسیاری از مردم جزیره به ویژه بازاریان از ساعات کاری بالا و زمان کم برای تفریح برخوردارند به همین دلیل نیاز است تا با برنامه ریزی های مناسب شرایط ویژه ای برای استفاده آنان از امکانات و شرایط ورزشی در جزیره به وجود آورد.

رئیس هیئت ورزش های همگانی کیش ادامه داد: معاونت ورزش و هیئت ورزش های همگانی آمادگی دارد تا با اجرای برنامه های ویژه در محل کار این عزیران با همکاری مدیران بازارها و هتل ها که تنها نیاز است تا مکانی کوچک در محل در اختیار این مسئله قرار دهند شرایط خوبی برای بازاریان فراهم کنند تا لحظاتی به دور از نگرانی های معمول کار به تفریح و ورزش و شرکت در مسابقات مختلف به پیشنهاد بازار و علاقمندان به ورزش بپردازند.

وی تاکید کرد: جزیره کیش ایران کوچکی است با مردمانی از فرهنگ های مختلف بومی و محلی که می توان از این فرصت برای معرفی بازی های سنتی، بومی و محلی استفاده کرد و با برگزاری مسابقات مختلف علاوه بر ایجاد لحظات شاد ورزشی در کنار خانواده ها دیگران را با این فرهنگ ها و بازی ها آشنا کرد.

مسئول هیئت ورزش های همگانی کیش به وجود فرصت های مطلوب  در جزیره کیش اشاره کرد و افزود: ماهیگیری و استفاده از ورزش ها و بازی های آبی از مواردی است که به سادگی در جزیره کیش قابل اجراست به ویژه اینکه می توان در این ورزش و تفریحات به صورت گروهی و خانوادگی استفاده کرد.

به گفته این مسئول در هیئت ورزش های همگانی کیش ورزش پینت بال جزیره کیش نیز از ورزش هایی است که علاقمندان بسیاری در میان کیشوندان دارد وی با بیان این مطلب افزود: پینت بال از جمله ورزش هایی است که رده های سنی و اقشار مختلف مردم می توانند در ان شرکت کنند.

وی با بیان اینکه در جزیره کیش در این رشته مربی خانم نداشتیم اظهار کرد: در راستای گسترش این ورزش در جزیره کیش خانم مارال شیرین خواه به عنوان اولین مربی زن در جزیره کیش به دوره های مربیگری در این رشته از سوی معاونت ورزش اعزام شد.

قلمی اضافه کرد: در دوره مربیگری پینت بال که در شهر تهران برگزار شد دو شرکت کننده زن حضور داشتند و به عنوان اولین مربیان رشته پینت بال در کشور حضور داشتند

وی با اشاره به اینکه جزیره کیش در توسعه ورزش همواره پیشقدم  بوده اظهار امیدواری کرد در ساخت جامعه ای سالم و پویا و کارایی بالا تمامی مسئولان و کیشوندان یکصدا و همدل حضور داشته باشند.

براساس تقویم جمهوری اسلامی ایران ۲۶ مهر تا دوم آبان هفته تربیت بدنی نامگذاری شده است که در سراسر کشور برنامه های ورزشی متنوعی به ویژه در بخش های عمومی و همگانی برگزار می شود.

جزیره کیش با ۹۱٫۵ کیلومتر مساحت در میان آب های خلیج نیلگون همیشه فارس دارای قهرمانان رشته های مختلف ورزشی مانند تیراندازی با کمان، ووشو و دو و میدانی  در رده های ملی و بین المللی است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=442048
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,210 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل