استقبال از کارهای هنری در قشم ناچیز است/مسئولان جزیره پای حرف هنرمندان قشمی بنشینند

+ پ -
استقبال از کارهای هنری در قشم ناچیز است/مسئولان جزیره پای حرف هنرمندان قشمی بنشینند

هنرمند نقاش ساکن جزیره اظهار کرد:مسئولین باید جلساتی برای شنیدن حرف هنرمندان قشم ترتیب بدهند تا هر هنرمندی بتواند ایده‌های خود را اجرا کند و نوآوری اتفاق بیفتد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل ازقشم آزاد ، عبدالله منفرد؛ اهل لارستان و عماد شهر از استان فارس از سال ۸۶ این هنر را به شکل جدی آغاز کرد  و با سکونت در جزیره قشم، بسیاری  از آثار هنری خودرا با تاثیر از محیط این جزیره به تصویر کشیده است.
این هنرمند نقاش ساکن جزیره قشم در پاسخ به سئوالات مطرح شده چنین پاسخ داد:
• در بحث هنر نقاشی به نظر شما آیا تجربه مقدم بر علم است؟
برای من اینگونه بوده هرچند که بسیار علاقه‌مند به نقد فنی و آکادمیک آثار خود هستم اما نقاشی را به شکل تجربی آموخته‌ام.
• محیط چه میزان روی دید هنرمند تأثیر می‌گذارد؟
بسیار زیاد٬ حتی در آثار مفهومی هم تأثیر محیط واضح است به ویژه برای کسانی که به شکل تجربی وارد هنر می‌شوند و تحت تأثیر سبک‌های هنری نیستند اما نگاه هنرمند هم بسیار مهم می باشد.
• تنوع تکنیک و مفاهیم و مناظر و حتی قالب در کارهای شما بسیار وجود دارد، علت آن تجربه‌گرایی است و یا نوگرایی؟
در حقیقت هر دو٬ اما فکر نمی‌کنم پس از بیشتر شدن تجربه‌ام سعی در حذف چند تکنیک و قالب داشته باشم چون به همه آن‌ها علاقه‌مندم.
• استقبال مردم و حمایت مسئولین و در کل شرایط کار هنری در جزیره قشم را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
مشخصاً برای این نمایشگاه اطلاع‌رسانی قابل توجهی انجام نشد اما علاقه به کارهای هنری را در جزیره زیاد می‌بینم. حمایت از هنر و هنرمندان به ویژه تازه‌کارها هم چندان جدی نیست٬ احساس می‌کنم به اسم افراد بیشتر توجه می‌شود تا آثار آن‌ها. اما در کل از نتیجه کار نمایشگاه راضی هستم و خودم محک جدی خوردم و به ادامه راه امیدوار شدم. در شرایط کاری هنرمندان در قشم احساس می‌کنم مسئولین باید جلساتی برای شنیدن حرف هنرمندان ترتیب بدهند تا هر هنرمندی بتواند ایده‌های خود را اجرا کند و نوآوری اتفاق بیفتد.
• سخن آخر را بفرمایید.
در آخر از حجت الاسلام سید مهدی موسوی اجاق به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم برای برپایی این نمایشگاه و همچنین بازدیدی که از مجموعه آثار ارائه شده داشتند که موجب دلگرمی بنده شد و همچنین از سرکار خانم سیده معصومه حسینی در نقاشی آبرنگ به عنوان استاد و راهنما قدردانی می‌کنم.
عبدالله منفرد نقاش جزیره‌نشین قشم، با بهره‌گیری از تکنیک‌های سیاه‌قلم و خودکار و آبرنگ و پاستل و… به روایت احساسات درونی و مفاهیم انسانی و البته مناظر بدیع از طبیعت می‌پردازد.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff