استقبال از ترجمه نامه رهبر انقلاب به جوانان غرب در اولین روز نمایشگاه کتاب وین+تصاویر
+ پ -
استقبال از ترجمه نامه رهبر انقلاب به جوانان غرب در اولین روز نمایشگاه کتاب وین+تصاویر

در اولین روز از پانزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب وین استقبال جوانان از ترجمه آلمانی نامه رهبر انقلاب به جوانان غرب مسئولان ایرانی را غافلگیر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اولین روز از پانزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب وین با استقبال بی نظیر جوانان اتریش از نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان اروپا آغاز شد.

در نمایشگاه بین المللی کتاب وین طی امروز که اولین روز نمایشگاه را رقم می زند، حدود سیصدنسخه از این نامه توسط جوانان روی گیشه غرفه برداشته شده است، این در حالی است که هنوز به شکل رسمی توزیع نامه آغاز نشده و جوانان مراجعه کننده خود این نامه‌ها را برداشته‌اند.

مسئولان ایرانی بر آن شده‌اند تا در مواجهه با این استقبال بی‌نظیر بازهم نامه را تکثیر کنند، البته ترجمه نامه به آلمانی جذاب را برای مخاطبان دو چندان کرده است.

نمایشگاه بین المللی کتاب وین با حضور بیش از ۳۰۰ ناشر ساعت ۱۸ روز چهارشنبه ۲۰ آبان ماه افتتاح شد. این مراسم تا ساعت ۲۴ به طول انجامید. طبق سنت هر ساله این نمایشگاه یک روز قبل از گشایش به روی عموم مردم (در واقع شب آغاز رسمی نمایشگاه) مراسم افتتاحیه به نام “شب طولانی کتاب” برگزار می شود. در این مراسم رییس نمایشگاه، معاون اجرایی، برخی نویسندگان و چهره های فرهنگی کشور اتریش به ایراد سخن پرداختند. ناشران، نویسندگان، اساتید دانشگاه، روسای پژوهشکده ها و انستیتوی علمی شرکت می کنند.

 در “شب طولانی کتاب” غرفه  موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران که به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه شرکت نموده است با استقبال جمع کثیری از علاقمندان اتریشی به ایران، زبان فارسی، ادبیات کلاسیک و هنر ایران زمین مواجه بود.

با همکاری مشترک رایزنی فرهنگی ایران و موسسه نمایشگاه ها و بخش خصوصی نمایشگاهی از آثار گرافیکی سید عبدالکریم موسوی در این نمایشگاه برپا خواهد شد.

موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران با بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب در زمینه های ایران شناسی، هنر، ادبیات کلاسیک، ادبیات معاصر و پایداری، ادبیات کودک، دین و مذهب در این نمایشگاه شرکت نموده است. از دیگر اهداف این موسسه در این نمایشگاه دعوت از ناشران اروپایی برای حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است. نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا نیز به زبان آلمانی ترجمه و در بین جوانان بازدید کننده ازغرفه ایران دراین نمایشگاه توزیع خواهد شد. در این دوره از نمایشگاه نیز رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در وین نیز حضور دارد.

گفتنی است، پانزدهمین دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب وین از ۱۲ تا ۱۵ نوامبر ۲۰۱۵ برابر با ۲۱ تا ۲۴ آبان ماه سال جاری در فضایی به مساحت هشت هزار و هشتصد متر مربع برگزار می شود.

این نمایشگاه به عنوان بزرگترین رویداد صنعت کتاب و ادبیات در اتریش محسوب می شود که مجری آن بخش خصوصی می باشد و در قالب شش بخش به عرضه تازه ترین کتاب های منتشر شده در زمینه آثار داستانی ،کتاب های آشپزی،کتاب های غیر داستانی ،ادبیات کودکان ونوجوانان و سفرنامه ها می پردازد . نمایشگاه بین المللی کتاب وین به مثابه جشنواره ای است که ۳۰۰ برنامه در آن گنجانده شده و سالانه بیش از ۴۰هزارنفر از آن بازدید می‌کنند.

هزینه ورودیه نمایشگاه ۷ یورو است  که برای دانش آموزان و دانشجویان به صورت نیم بها و برای خانواده ها ۱۳ یورو و برای افراد زیر ۱۴ سال رایگان است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff