استفاده نامناسب از فضای مجازی باعث کم رنگ شدن ارتباط کلامی والدین و فرزندان می‌شود
+ پ -
استفاده نامناسب از فضای مجازی باعث کم رنگ شدن ارتباط کلامی والدین و فرزندان می‌شود

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان اظهار کرد: کاهش ارتباط کلامی بین والدین و فرزندان به ۱۷ دقیقه در روز را زنگ خطری با توجه به استفاده نامناسب از فضای مجازی در بین خانواده ها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ زهرا یعقوب نژاد مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان در همایش خانواده و تکریم از بازنشستگان، گفت: نامگذاری ۲۵ ذی الحجه به نام ” روز خانواده و تکریم  بازنشستگان ”  فرصت مناسبی است تا به نیازه های یک خانواده سالم و پایدار و بالنده توجه بیشتری شود و رسالت دستگاه های اجرایی نسبت به اجرایی کردن سیاست های کلان خانواده که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده بسیار مهم است.

وی افزود: در این راستا کاهش ارتباط کلامی بین والدین و فرزندان به ۱۷ دقیقه در روز را زنگ خطری با توجه به استفاده نامناسب از فضای مجازی در بین خانواده ها است.

مدیر کل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان اظهار کرد: پایبندی به حریم خانواده و متعهد بودن زن و شوهر، نیاز به شادابی و نشاط درک تفاوت ها و تضادها ، تلاش برای تامین مایحتاج زندگی و جلوگیری از مصرف گرایی از جمله مواردی است که خانواده امروزی باید بیشتربه آن توجه داشته باشد.

یعقوب نژاد تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم حوزه زنان و خانواده در دولت تدبیر و امید، افزایش سرمایه های اجتماعی است که با دو مولفه اعتماد دوسویه و افزایش مشارکت اجتماعی در حوزه زنان و خانواده  به دست آمد و دو مولفه اعتماد و افزایش مشارکت زنان با استفاده از ظرفیت های بالقوه تشکل ها و نهاد های مدنی،  اجتماعی و سازمان های مردم نهاد در حمایت از برقراری عدالت جنسیتی در تمامی بخش ها و ابعاد از برنامه های کلان این حوزه است.

وی افزود:با اشاره به اقدامات موثر دولت در سند برنامه ششم توسعه نسبت به اهداف مهم برای تقویت جایگاه زنان و خانواده، دولت در خصوص اقدامات موثری با توجه به برنامه حوزه زنان و خانواده در استان ها برنامه ریزی کرده است.

یعقوب نژاد خاطر نشان کرد:  تعهدپذیری همسران در حفظ بنیان خانواده، بروز کردن فرهنگ صحیح مصرف در خانواده ها و ایجاد فرهنگ کار و تلاش و کارآفرینی در فرزندان از عوامل بوجود آورنده خانواده هایی سالم و در نتیجه داشتن جامعه ای موفق و پویاست.

در پایان این همایش از زنان  سرپرست خانوار موفق در زمینه اشتغال و توانمندی ، مادران در عرصه تربیت فرزندان موفق و  گروه همیار تجلیل شد.

 

انتهای پیام/ش

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff