استفاده بانوان از لوازم آرایشی بیش از حد مجاز است
+ پ -
استفاده بانوان از لوازم آرایشی بیش از حد مجاز است

کارشناس مسائل اجتماعی استان هرمزگان آمارهای واردات لوازم آرایشی را نگران کننده دانست و افزود: آمارهای گمرکی نشان می‌دهد در سه ماهه اول سال جاری بیش از ۱۱۰ میلیارد دلار هزینه لوازم آرایشی زنان ایرانی شده است .

بنی احمد،استاد دانشگاه های استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی  هرمز ؛ پیرامون مصرف خیره کننده  لوازم آرایشی در بین زنان و خصوصا دختران دانشجو گفت: هم اکنون ایران در جایگاه نخست مصرف کنندگان لوازم آرایشی در خاور میانه قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه  بیشتر مواد آرایشی از گمرکات و به صورت قانونی وارد کشور می شود ، خاطرنشان کرد: استفاده غیر متعارف از مواد آرایشی در بین بانوان و خصوصادختران متاسفانه  نمود بارزتری در دانشگاه‌ها پیدا کرده است که بسیار نگران کننده است و  مهم‌تر اینکه این حجم استفاده از لوازم آرایشی در بین دختران دانشجوی ایرانی در مقایسه با کشورهای اروپایی که از لحاظ فرهنگی متفاوت هستند جای بسی تامل دارد .

 

کارشناس ارشد علوم اجتماعی ، افزود: آرایش کردن بد نیست و استفاده‌های کوتاه مدت و بسیار کم این لوازم در مجالس عروسی و نزد محارم شاید ضرر خاصی ایجاد نکند. اما متأسفانه دیده می‌شود که عمده‌ی استفاده ای که از آن‌ها می‌شود، استفاده‌های غیردرست و نامفید است.

 

وی در ادامه بیان داشت: دلیل افزایش میزان واردات لوازم آرایشی در کشور هم می تواند همین مسئله باشد ، چرا که اگر قرار بود هر کس فقط به اندازه‌ی استفاده‌ی مفیدخود از این لوازم استفاده کند، قطعاً میزان خرید و واردات این لوازم کاهش پیدا می‌کرد.

 

بنی احمد با اشاره به مصرف بیش از حد مواد آرایشی در بین زنان ایرانی خاطرنشان کرد: آمارهای واردات لوازم آرایشی  نگران کننده است و آمارهای گمرکی نشان می‌دهد در سه ماهه اول سال جاری ۱۱۰ میلیارد دلار هزینه لوازم آرایشی زنان ایرانی است .

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff