استفاده از ظرفیت نخبگان و صاحب نظران به منظور تحقق اهداف سند تحول قضایی در هرمزگان

صالحی بر لزوم استفاده از ظرفیت نخبگان و صاحب نظران به منظور تحقق اهداف سند تحول قضایی تأکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛نشست رئیس کل دادگستری هرمزگان با رؤسا و اساتید دانشگاه‌های استان به منظور هم اندیشی در جهت اجرای سند تحول قضایی برگزار شد.

علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در این نشست صمیمی که با حضور رؤسای دانشگاه‌ها و جمعی از پژوهشگران و اساتید در حوزه‌های مختلف برگزار شد با اشاره به تأکیدات مؤکد ریاست قوه قضاییه در خصوص تعامل سازنده و استفاده از دیدگاه ها، نظرات و پیشنهادات نخبگان و دانشگاهیان اظهار داشت: بر این اساس در سند تحول قضایی نیز به جذب نخبگان و صاحب نظران و بهره گیری از ظرفیت آن‌ها توجه ویژه‌ای شده است.
صالحی در ادامه افزود: دادگستری استان هرمزگان تلاش خواهد کرد همزمان با آغاز گام دوم انقلاب اسلامی با یک برنامه جامع به منظور ایجاد تحول در دستگاه قضایی به وظایف قانونی خود عمل کند.
وی خاطرنشان کرد: ارتباط مستمر با رؤسا و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های استان در رفع موانع، برطرف کردن چالش‌ها و تبیین اهداف سند تحول دستگاه قضایی بسیار حائز اهمیت است.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در بخشی دیگری از سخنان خود، استفاده از ظرفیت نخبگانی به ویژه صاحب نظران حوزه و دانشگاه را به منظور پیشبرد اهداف قضایی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ارتقای خدمات هر چه ارزنده‌تر به مردم مورد تأکید قرار داد و یادآور شد: تعامل دستگاه قضایی با دو نهاد مقدس حوزه و دانشگاه در اتخاذ رویکرد مناسب علمی در مواجه با مسائل مبتلابه و به منظور شتاب بخشی به تحقق اهداف و برنامه‌های پیش بینی شده ضروری است.
وی همچنین با بیان اینکه دانشگاه‌ها مرکز تحول در هر کشوری هستند، تصریح کرد:دستگاه قضایی می‌تواند در پژوهش‌ها و نظرات علمی و مشورتی از ظرفیت موجود در دانشگاه‌ها بهره‌مند گردد.
رئیس شورای قضایی استان هرمزگان توسعه عدالت و برنامه ریزی در این زمینه را از مسئولیت‌های مهم دستگاه قضایی برشمرد و یادآور شد: باید با قدم‌های مستحکم و استفاده از ظرفیت همه دلسوزان و نخبگان در جهت تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام برداریم.
 گفتنی است در ادامه این نشست، احسان کامرانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و تعدادی از اساتید دانشگاه در خصوص مفاد و نحوه اجرای سند تحول قضایی نقطه نظرات خود را بیان کرد.
انتهای پیام/