استفاده از ظرفیت دریا نیازمند پشتیبانی و مانع‌زدایی مسئولان دولتی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛احسان کامرانی در دیدار نوروزی با حجت‌الاسلام محمد عبادی‌زاده امام جمعه بندرعباس صنعت توریسم را دومین صنعت ارزآور بعد از تسلیحات نظامی دانست و اظهار کرد: با توجه به اینکه ایران از نظر بوم‌شناسی، جغرافیا، آثار تاریخی، باستانی و… جزء ۱۰ کشور با ظرفیت بالا در حوزه گردشگری و تاریخی است؛ اما در حوزه ارزآوری صنعت توریست چه در حوزه میراث فرهنگی، صنعت دریایی و چه تفریحی و گردشگری به‌درستی به آن پرداخته نشده و این مهم به‌واسطه وجود دریا در این استان و موقعیت سوق‌الجیشی و مناظر طبیعی دریایی می‌تواند حائز اهمیت زیادی باشد که نیازمند پشتیبانی و مانع‌زدایی مسئولان دولتی است.

وی استفاده از ظرفیت دریا در حوزه تولید را مهم دانست و توضیح داد: فقط کمتر از ۱۵ درصد ظرفیت دریا مورد استفاده قرار می‌گیرد که این رقم در مقایسه با برداشت بالای ۸۰ درصدی از ظرفیت دریا توسط کشورهای توسعه یافته رقم ناچیزی است که تاکنون به آن پرداخته نشده و باید مورد حمایت و توجه قرار گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان مأموریت دانشگاه آزاد اسلامی را مهم ارزیابی کرد و گفت: با وجود ظرفیت‌های همه‌جانبه در بدنه دانشگاه و استان در راستای تولید و شکوفایی اقتصادی کشور آماده همکاری با همه بخش‌ها و مؤسسات هستیم. شهرستان‌های استان هرمزگان به‌دلیل داشتن شرایط آب و هوایی متنوع در چهار فصل از ظرفیت بالایی در حوزه کشاورزی در کنار صنعت و دریا برخوردار هستند که تاکنون به شکل چشمگیر و علمی به آنها پرداخته نشده و مغفول مانده‌اند.

کامرانی از آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در ارائه مشاوره و کمک فکری به سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی گفت و ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی از مردم و برای مردم است و آمادگی دارد تا با دادن کمک فکری، علمی، پژوهشی و… در کنار مردم و جامعه باشد.

انتهای پیام/