استفاده از ظرفیت متقابل جهت توسعه خدمات بخش خصوصی/ساماندهی صنوف آلاینده با تشکیل تعاونی های تامین نیاز

طرح ساماندهی صنوف آلاینده و ایجاد شهرک های صنفی تخصصی توسط اتاق اصناف با استفاده از ظرفیت اتاق تعاون بندرعباس و با هدف توسعه خدمات بخش خصوصی بررسی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ناصر فخاریان در دیدار با عباس سالاری رئیس اتاق تعاون بندرعباس، با بیان اینکه اتحادیه مبل، فرش، موکت و تزئینات ساختمان با هدف ساماندهی رسته های صنفی تحت نظارت این اتحادیه به صورت متمرکز در قالب شهرک صنفی تخصصی درخواست تاسیس شرکت تعاونی دارد اظهار داشت: تعامل و همکاری بخش خصوصی در راستای توسعه خدمات به افزایش اشتغال و رضایت مندی شهروندان کمک خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات و موانع موجود در مسیر ساماندهی صنوف آلاینده در بندرعباس همواره موجب کندی و حتی متوقف شدن این طرح شده است، افزود:همه تلاش ما در اتاق اصناف برای کمک و تسریع در اجرای این طرح عظیم با هدف کاهش بار ترافیکی شهر و آلایندگی بوده و از هر ظرفیتی برای عملیاتی شدن آن بهره می گیریم.

عباس سالاری رئیس اتاق تعاون بندرعباس نیز در ادامه این نشست با اشاره به تعاملات نزدیک و مشترکات اتاق تعاون و اصناف بندرعباس، بیان داشت: اصلی ترین اقدام در این فرایند، تاسیس تعاونی های تامین نیاز با هدف ایجاد شهرک صنفی، توسعه خدمات و تامین مواد اولیه با استفاده از معافیت های متنوع و حمایتی است.

وی در ادامه از تعاونی های تامین نیاز به عنوان جدیدترین شکل تعاونی یاد کرد و افزود: در این تعاونی ها که از سال ٩٣ ابداع گردیده، تمام مشکلات فعالیت و توسعه دیده شده است.

سالاری در پایان تصریح کرد: این آمادگی در اتاق تعاون بندرعباس وجود دارد تا در صورت درخواست اتحادیه های متقاضی، با تعامل و همکاری لازم، جهت تاسیس شرکت تعاونی با هدف ایجاد شهرک های صنفی تخصصی انجام گردد.

انتهای پیام/