استفاده از سلاح گرم در مراسم های شادی ممنوع شد
+ پ -
استفاده از سلاح گرم در مراسم های شادی ممنوع شد
معاون دادستان عمومی بستک خبر داد:

استفاده از سلاح گرم در مراسم های شادی ممنوع شد

پس از انتشار دو خبر مبنی بر تیراندازی در منازل مسکونی و مراسمات عروسی که تبدیل به یک رسم در مناطقی از شهرستان می شد دادگستری شهرستان بستک بصورت رسمی استفاده از سلاح های شکاری را در مراسمات شادی ممنوع اعلام کرد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه ، عباسی، معاون دادستان عمومی و انقلاب بستک گفت : امسال دو مورد حادثه انسانی به علت استفاده نادرست از سلاح های شکاری در شهرستان را شاهد بودیم که موج مجروح شدن شش نفر و متاسفانه مرگ یک کودک دوساله را نظاره گر بودیم .

 

 

عباسی گفت : در مناطقی از شهرستان استفاده از سلاح های شکاری تبدیل به یک فرهنگ و رسم شده است که باید از برگزاری چنین آیین هایی که چنین خطراتی را دارد و خلاف قانون است در ابتدای امر جلوگیری کرد .

 

 

وی افزود دادگستری بستک طی اطلاعیه ای برای جلوگیری از این آیین به تمام نهاد های دولتی دستوری را ابلاغ نمود که بنابر این دستور صادره  با توجه به حوادث ناگواری که در سال جاری در اثر استفاده از سلاحهای مجاز و یا غیر مجاز در مراسمات عقد و عروسی در شهرستان بستک بوقوع پیوسته و خسارات جانی که به افراد در این زمینه وارد می گردد بعضاً غیر قابل جبران بوده و از سویی استفاده از سلاح یک رسم و سنت غلط بوده که جز مردم آزاری منفعت دیگری ندارد ، لذا در صورت مشاهده استفاده از سلاح در مراسمات و جشن ها ضمن برخورد با عوامل آن ، سلاح توقیف گردیده و لغو مجوز می گردد. ضمناً نظارت بر حسن اجرای آن با نیروی محترم انتظامی می باشد.

 

لازم به ذکر است معاون دادستان عمومی و انقلاب بستک با صدور دستوری به فرماندهی انتظامی شهرستان استفاده از هر گونه سلاح اعم از مجاز و یا غیر مجاز در مراسمات شادی به نحو مطلق ممنوع اعلام نمودند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff