استفاده از ابزار جدید بشری نیاز جهان اسلام برای تبیین است/ جهان امروز بیش از گذشته به شناخت پیامبر اسلام (ص)نیاز دارد
+ پ -
استفاده از ابزار جدید بشری نیاز جهان اسلام برای تبیین است/ جهان امروز بیش از گذشته به شناخت پیامبر اسلام (ص)نیاز دارد

روحانی اهل سنت هرمزگان با اشاره به پیرامون اکران عمومی فیلم محمد (ص) ساخته مجید مجیدی گفت: استفاده از ابزار ها و صناعات جدید بشری از جمله فیلم برای تبیین جایگاه اسلام و رسول ختمی مرتبت، نیاز امروز جهان اسلام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، شیخ علی ماهی گیر  علمای اهل سنت هرمزگان در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۰۰ فیلم در خصوص حضرت عیسی (ع) و نزدیک به ۱۲۰ فیلم در مورد حضرت موسی (ع) ساخته شده که صرف نظر از نوع نگاه سازندگان آن مورد استفاده بشر امروز قرار گرفته است اظهارکرد:  این در حالی است که در خصوص زندگی پیامبر عظیم الشان اسلام و با محوریت شخصیت ایشان تنها یک فیلم ساخته شد و اتفاقا مورد توجه آحاد مسلمین است .
این روحانی مؤلف اهل سنت در خصوص فیلم مذبور دو دیدگاه مطرح است افزود : گروهی به تصویر کشیدن فیزیک، صورت و حتی صوت را به جای برخی شخصیت های جهان اسلام که دارای احترام و قدسیت ویژه هستند جایز نمی دانند بر همین اساس نیز در فیلم الرساله(محمد رسول الله) مصطفی عقاد نیز چهره و فیزیک شخصیت هایی از جمله پیامبر اسلام (ص) و خلفای راشدین نمایش داده نشده است .
شیخ ماهی گیر با اشاره به پیرامون اکران عمومی فیلم محمد (ص)  اضافه کرد :استفاده از ابزار ها و صناعات جدید بشری از جمله فیلم برای تبیین جایگاه اسلام و رسول ختمی مرتبت، نیاز امروز جهان اسلام است و به خوبی روشن است که امروزه از کانال های تلویزیونی و شبکه های سمعی و بصری برای تبلیغ اسلام در مقابل هجمات جهان کفر و الحاد استفاده می شود.
وی ادامه داد:در کنار فیلم محمد رسوالله  ، سریال هایی نیز از جمله امام علی( ع ) و روایت عشق در کشورمان ساخته شده که اگر چه صورت این شخصیت ها نشان داده نشده است ولی فیزیک افرادی که جای آنان بازی نموده اند به نمایش درآمده است و حتی سریالی در جهان اهل سنت نیز ساخته و نمایش یافته که در آن فیزیک و چهره ی شخصیت خلیفه دوم (عمر بن الخطاب) به نمایش در آمد. با این حال تفکری در جهان اسلام وجود دارد که نمایش صورت و فیزیک شخصیت های قدسی را بر نمی تابد.
وی بیان داشت :  سریالی به نام حسنین ساخته و نمایش یافته که در آن فیزیک و چهره ی دو شخصیت بارز جهان اسلام یعنی امام حسن و امام حسین رضی الله عنهما به نمایش در آمد در فیلم محمد(ص) نیز فقط تصاویری از دوران کودکی حضرت ختمی مرتبط به نمایش گذاشته شده است در هر صورت باید به دیدگاه های مختلف در این خصوص احترام گذاشت .
ماهیگیرخاطر نشان کرد: ترویج رسالت محمدی در قالب هر رشته هنری امری پسندیده و خوب است به شرطی که مخاطرات موجود در این عرصه نیز مد نظر قرار گیرد.
وی در پایان با آرزوی تأثیرگذاری مناسب این فیلم در مقابل هجمه های متعددی که در سنوات اخیر نسبت به اسلام و شخصیت پیامبر اعظم (ص) یادآوری نمود :هیچ اثر هنری بدون اشکال نبوده و نخواهد بود و نباید انتظار داشت که این فیلم نیز بدون ایراد باشد ولی نفس کار یعنی شناسایی شخصیت پیامبر اسلام (ص) و ترویج اسلام برای انسان امروز در قالب ابزارها و صناعات جدید به ویژه فیلم کاری درخور سپاس و تقدیر است.
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff