تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 492598
تاریخ انتشار:جمعه ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از بیانات ائمه جمعه هرمزگان:

فتنه ۸۸ زهری بود که در کام مردم ریخته شد/ استراتژی آمریکا در غرب آسیا شکست خورده است

ائمه جمعه هرمزگان با تاکید بر اینکه فتنه ۸۸ زهری بود که توسط فتنه گران در کام مردم ریخته شد، تاکید کردند: باتوجه به اینکه توطئه و تزویر در تاریخ تکرار می شود بنابراین همیشه باید مراقب فتنه گران باشیم.

فتنه ۸۸ زهری بود که در کام مردم ریخته شد/ استراتژی آمریکا در غرب آسیا شکست خورده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه هرمزگان با تاکید بر اینکه فتنه ۸۸ زهری بود که توسط فتنه گران در کام مردم ریخته شد، تاکید کردند: باتوجه به اینکه توطئه و تزویر در تاریخ تکرار می شود بنابراین همیشه باید مراقب فتنه گران باشیم.

 

تا زمانی که رهبری را داریم از هیچ کس ترسی نداریم

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در هرمزگان در خطبه های عبادی-سیاسی نماز جمعه این هفته با اشاره به هجمه دشمنان علیه شیعیان اظهار کرد: شیعه را با اتهام به تحریف قرآن مورد حمله ظالمانه قرار دادند در حالی که شیعه معتقد است قرآن همان قرآن تنظیم شده به وسیله خاتم النببین است.

وی با تاکید بر اینکه محور ما قرآن است، افزود: هم در کتب شیعه و هم در کتب اهل سنت گفته شده احادیثی که برخلاف قرآن است اعتباری ندارد و آن ها را به دیوار بکوبید.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه ملت وارفته شکست می خورد و ذلیل می شود، بیان کرد: اگر طرفدار حق هستید باید استقامت کنید چون در هیچ تاریخی نشان نداریم که حق بدون صبر بدست آمده باشد. صبر تلخ است اما نتیجه شیرینی دارد.

 

نعیم آبادی با اشاره به اینکه هیچ کس دُر را دور نمی اندازد چون آن را می شناسد، گفت: از آنجایی که جایگاه مومن در جامعه ما شناخته نشده است لذا به راحتی با آبرویشان بازی می کنیم.

وی با اشاره به اعتراف اخیر رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد: نتیجه فداکاری و خون شهیدان این شده که ترامپ اعتراف می کند که دیگر ژاندارم منطقه نیستیم.

امام جمعه بندرعباس با تاکید بر اینکه  ۹دی روز میثاق با ولایت است آن هم ولایت با سابقه چهل سال، یادآور شد: در حوادث فتنه ۸۸رهبری اشاره فرمودند مردم حرکت کردند بنابراین تا عنصر رهبری را داریم از هیچ کس ترسی نداریم.

نعیم آبادی با اشاره به هفته ثبت احوال تاکید کرد: از آنجایی که ثبت احوال جام جم یک جامعه است لذا مسئولان با ارائه آمارهای دقیق مردم نسبت به نقاط قوت و ضعف آگاه سازند.

وی با اشاره به سمینار برگزار شده در خصوص دخانیات بیان کرد: سیگار نه تنها سلامت خود فرد را به خطر می اندازند بلکه به سلامت اطرافیان آسیب می رساند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به روستاهای پاک در هرمزگان خاطرنشان کرد:  دو روستای استان به برکت وجود دو روحانی در ترک مصرف سیگار پیشگام هستند و هیچ فرد سیگاری در این روستاها وجود ندارد.

 ۹ دی، توطئه و نفاق را آشکار ساخت

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه، با تسلیت رحلت فقیه مجاهد، حضرت آیت الله شاهرودی گفت: مرحوم آیت الله شاهرودی بعد از سال ها مجاهدت علمی و خدمت گذاری در عرصه های مختلف خدمت به نظام و ولایت به دیار باقی شتافت.

میرزایی، با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در پی رحلت آیت الله شاهرودی، اظهار کرد: برخی از مسئولین طوری سیاست ورزی می کنند که می توان فهمید از دین سیاسی پیروی می کنند نه سیاست دینی، و این ها قدرت برایشان اصالت دارد و اصرار بر دیده شدن دارند و اگر دیده نشوند دست به تحریف انقلاب و امام می زنند.

امام جمعه پارسیان، با یادآوری ویژگی های منحصر به فرد آیت الله شاهرودی که هیچ زمان بر اخلاق دینی پا نگذاشت، تصریح کرد: آیت الله شاهرودی هیچ زمان از سه برادر شهید خود بهره برداری نکرد و از اجازه اجتهاد خود توسط علامه صدر، نان نخورد و در پی اثبات خود نشد بلکه تا اخرین لحظات عمر شریفش در خدمت اسلام و ولایت بود.

خطیب نماز جمعه شهرستان، با گرامیداشت مناسبت مهم نهم دی، عنوان کرد: فتنه ۸۸ زهری بود که توسط فتنه گران در کام مردم ریخته شد ، و این روز زهر فتنه را تا ابد در کام فتنه گران گذاشت.

میرزایی، با اشاره به گذشت چهارده قرن از حوادث کربلا و این که جماعتی رفتار امویان را تکرار کردند و با نماد سبز علوی به جنگ آموزه های عاشورایی برخاستند، افزود: نفاق، دو رویی و تزویر در تاریخ تکرار می شود و همچنان که رهبر معظم انقلاب هشدار دادند باید همیشه مراقب فتنه گران باشیم و این ۹ دی بود که توطئه تزویر و نفاق را آشکار کرد.

وی، با اشاره به تدابیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در برخورد با فتنه ۸۸ گفت: گام اول مدارا و جذب حداکثری بود، گام دوم ایستادگی در پای حقوق ملت و نظام اسلامی و گام سوم بصیرت بخشی و روشنگری فتنه گران داخلی و دشمنان خارجی بود.

امام جمعه پارسیان، در ادامه با اشاره به رزمایش بزرگ نیروی زمینی سپاه در بندر عباس، عنوان کرد: این رزمایش پیامی به دشمنان داشت و آن این که نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران فقط حالت دفاعی ندارند بلکه کاملا تهاجمی هستند و به هیچ ابر قدرتی اجازه ناامنی در منطقه را نخواهد داد.

وی، پیام این رزمایش به کشورهای عربی را این گونه توصیف کرد: هر کشوری زمینه دخالت قدرت های استکباری را فراهم کند بالاترین هزینه را خواهد داد.

حجت الاسلام میرزایی، با توجه به تنظیم بودجه سال ۹۸، اظهار کرد: کشوری که در حال جنگ اقتصادی و مبارزه با تحریم های دشمنان است و از طرفی کشورهای اروپایی به وعده خود عمل نکرده اند، لذا دولت نباید تکیه جدی بر نفت کند چرا که مشکلات مردم اضافه می شود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان، از اقدامات قاطعانه قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی که تضمین کننده سلامت جامعه می گردد، قدردانی کرد.

خطیب نماز جمعه پارسیان، با اشاره به سفر دزدانه رئیس جمهور آمریکا به عراق، گفت: این که ترامپ اعلام کرد بعد از ۷ تریلیون دلار هزینه در منطقه خاورمیانه، باز باید مخفیانه و در شدید ترین مراتب امنیتی به عراق بیایم و از طرفی دستور خروج از سوریه و افغانستان به این معنا است که استراتژی آمریکا در غرب آسیا با شکست مواجه شده است.

وی با اشاره به حضور مستشاران ایرانی از جمله سردار سلیمانی با دعوت دولت عراق و با استقبال مردم در روز روشن و از مبادی رسمی نشان از قدرت و نفوذ انقلاب اسلامی در منطقه دارد.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان با اشاره به سالروز ابلاغ پیام تاریخی حضرت امام(ره) به گورباچف، بیان کرد: این نامه اتمام حجت برای بیداری تمام جهان بشریت است.

امام جمعه پارسیان، شهادت آزادمردانی مانند شیخ باقر النمر را که جرمشان فریاد علیه استبداد و ترویج فرهنگ ناب اسلامی بود را برای همیشه ثبت در تاریخ دلها دانست.

فراهم کردن زمینه اتحاد منحرفان نسبت به انقلاب از جرم های فتنه گران بود

حجت الاسلام و المسلمین محمد بارانی خطیب جمعه توکهور-هشتبندی در جمع نمازگزاران با اشاره به یوم الله نه دی ؛این حماسه و کار بزرگ ملت ایران را لطف و هدایت الهی دانست و گفت:در فتنه ۸۸ شاخص هایی وجود دارد که با توجه به آنها میتوان فتنه های آینده را به درستی تشخیص و چراغ راه و تابلو راهنمایی برای جمع کردن بساط فتنه گران باشد.

خطیب جمعه توکهور و هشتبندی، شاخص اول را قانون معرفی کرد و با بیان اینکه هر کس مخالف قانون عمل کند باید محکم در برابر او ایستاد؛تصریح کرد:فتنه گران سال ۸۸ در برابر قانون تمکین نکردند و قبل از وقوع انتخابات زمزمه تقلب سردادند و پیش از اتمام انتخابات نیز مدعی پیروزی بودند و البته تا امروز هم هیچ سندی هم برای تقلب ارائه نکردند.

حجت الاسلام بارانی با بیان اینکه هر شکست خورده ای حق اعتراض دارد اما باید در مجاری قانونی پیگیری کنند افزود:رهبر معظم انقلاب هیئتی را مامور رسیدگی به اعتراضات کردند و صندوق هایی با نظارت کاندیداها بازشماری شد اما فتنه گران به بی قانونی خود ادامه دادند و کشور را به آشوب کشیدند.

امام جمعه توکهور-هشتبندی هماهنگی با سران استکبار را دومین شاخص فتنه معرفی کرد و با اشاره به حمایت و پشتیبانی صریح و علنی دولت های اروپایی و آمریکا از فتنه ۸۸ و سران فتنه گفت:تمام دنیای کفر در برابر انقلاب و کشور متحد شدند و در حالی که سران فتنه با شعار طرفداری از امام و نخست وزیر امام و عمل به سیره امام و… آمده بودند اما خلاف سیره قطعی امام عمل کردند.

وی  افزود:مگر امام راحل نفرموده بودند که اگر از جریانی سران استکبار اعلام حمایت و رضایت کردند شما باید شک و تردید کنید ؛بدانید که یک اشکالی هست که آنها حمایت میکنند؛پس چرا با وجود این حمایت های علنی رسانه ای؛اطلاعاتی؛مالی و…‌ اعلام برائت نکردند؟این شاخص مهمی است که از مکتب امام آموخته ایم لذا مردم نتوانستند اینها را تحمل کنند و متاسفانه رسم شده است که از امام و نظام و انقلاب دم بزنند اما با کسی هم که می گوید انتخابات بهانه است ؛اصل نظام نشانه است همکاری کنند و این اصلا برای مردم انقلابی قابل قبول نیست.

حجت الاسلام بارانی فراهم کردن زمینه برای اتحاد همه منحرفان و کینه ورزان نسبت به انقلاب را جرم دیگر سران فتنه و شاخص مهم برای تشخیص فتنه های آینده دانست و گفت:دشمن با این حرکت تحلیل کرد و بر اساس این تحلیل تصمیم گرفت و عمل کرد و علیه منافع ملی و مصالح ملت تشویق شدند؛آیا این جرم کمی است.

 

امام جمعه توکهور و هشتبندی تاکید کرد:با وجود همه این جنایت ها و خیانت ها ملت انقلابی از جرم اینها نخواهد گذشت و قطعا اگر قرار باشد روزی اینها از حصر بیرون بیایند باید در دادگاه محاکمه و به سزای اعمال ننگین خود برسند و دولت و مجلس و قوه قضائیه نیز باید به خواست مردم انقلابی توجه بکنند.

حجت الاسلام بارانی ضمن خیرمقدم خدمت نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی؛وضعیت معیشتی مردم؛ جاده ؛وضعیت تلفن های همراه و ثابت و اینترنت و راه اندازی مرکز بستر درمان را از خواسته های جدی مردم منطقه برشمردند و گفت:امیدواریم با پیگیری های دلسوزانه نماینده محترم و همکاری مسئولان دولتی این مشکلات به زودی حل شوند.

 

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=492598
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,218 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل