استان هرمزگان با کمبود خانه عالم مواجه است

حجت الاسلام انصاری راد با اشاره به اینکه درحال حاضر تعداد خانه های عالم در سطح استان کمتر از ۳۰۰ باب خانه عالم است، گفت: در حوزه استقرار روحانیون در روستاها و توسعه شبکه تبلیغی و استقرار امام محله در مناطق روستایی، با مشکلات زیرساختی و کمبود خانه عالم مواجه هستیم.

حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: تجربیاتی که از گام نخست انقلاب کسب کرده ایم در گام دوم به عنوان یک سرمایه عظیم در اختیار تمامی مجموعه های فرهنگی و دینی و سایر دستگاه های اجرایی، نیازمند شتاب بیشتری هستیم.

وی افزود: با احصای مشکلات، تنگناها و کاستی ها از سویی و شناسایی تمامی ظرفیت ها و امکانات از سویی دیگر، می توان تحولی در عرصه فرهنگی و اجتماعی با رویکرد دینی در گام دوم انقلاب ایجاد کرد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی هرمزگان تاکید کرد: برای برون رفت از شرایط نامناسب کنونی و پرهیز از موازی کاری دستگاه های فرهنگی و همچنین جلوگیری از اتلاف هزینه ها، می توان با انعقاد تفاهم نامه به اهداف مدنظر و از پیش تعیین شده و تحقق مطالبات جدی مقام معظم رهبری کمک کرد.

حجت الاسلام انصاری راد با اشاره به ظرفیت های در اختیار اعم از جوانان ولایتمدار، شبکه تبلیغ، ائمه جمعه و جماعات، روحانیون مستقر و هجرت، امامان محله و … می توانند به اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان در پیشبرد اهداف تعیین شده در گام دوم انقلاب کمک شایانی کنند.

وی به ابتکار بسیار خوب سپاه در راه اندازی پایگاه های اجتماعی فرهنگی محلات اشاره کرد و گفت: سپاه در این عرصه موفق عمل کرده است که می بایست تقویت شود. از سویی رویکرد جدید و شکل گیری دولت مردمی و تغییرات صورت گرفته در لایه های گوناگون نقاط قوت و مزیت های بسیار خوبی است که در تحقق اهداف فرهنگی تبلیغات اسلامی موثر است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی هرمزگان با بیان اینکه روحانیان مستقر در مناطق روستایی به خوبی توانسته اند وظایف و رسالت های محوله را به انجام برسانند، افزود: روحانیان مستقر در حد توان خود به خوبی در روستاها فعالیت می کنند.

انصاری راد با اشاره به نقش بسزای روحانیون مستقر در ارتقای سطح آگاهی های دینی مردم روستاها افزود: به ویژه در شرایط حساس فعلی که با هجمه سنگین از سوی دشمنان روبه رو هستیم حضور روحانیان مستقر در روستاها امری حیاتی و ضروری است.

وی تصریح کرد: در عصر کنونی که با تهاجم فرهنگی دشمن مواجه هستیم روحانیان مستقر سعی می کنند از همه ظرفیت ها و امکانات در اختیار، برای مقابله با جنگ نرم دشمن به کار گیرند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی هرمزگان با اشاره به اینکه درحال حاضر تعداد خانه های عالم در سطح استان کمتر از ۳۰۰ باب خانه عالم است، تصریح کرد: این درحالی است که استان هرمزگان، تقریبا دارای ۱۳۰۰ روستا است. در حوزه استقرار روحانیون در روستاها و توسعه شبکه تبلیغی و استقرار امام محله در مناطق روستایی، با مشکلات زیرساختی و کمبود خانه عالم مواجه هستیم.

انصاری راد از مساجد به عنوان یکی از مهمترین ظرفیت ها و امکاناتی یاد کرد که برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن و مبارزه با آسیب های اجتماعی می توان از آن به نحو مطلوب بهره برد و افزود: مردم و جوانان مسجدی با آگاهی از برکات این مکان معنوی از این ظرفیت به خوبی استفاده می کنند.

وی افزود: نقش روحانیان مستقر در روستاها برای اطلاع رسانی بیشتر در حوزه فرهنگ دینی نقش تاثیرگذار و موثری است، درحال حاضر بیش از ۱۰۰ روحانی مستقر در روستاهای استان هرمزگان فعالیت تبلیغی دارند که به لحاظ کمی و کیفی رشد قابل توجهی نسبت به گذشته داشته است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی هرمزگان ادامه داد: تبلیغ مستمر تأثیر بسزایی در انتشار فرهنگ اهل بیت(ع) دارد که باید در این راستا تلاش و از همه توان و ظرفیت استفاده شود. هم اینک جاهایی در سطح این شهرستان وجود دارد که نیاز جدی به برگزاری نماز جماعت و حضور روحانی در آن مکان است ولی به دلیل نبود خانه عالم و دیگر مشکلات قادر به این امر نشده ایم.

انتهای پیام/