استادیوم ۱۰ هزار نفری میناب ۹ ساله شد/جوانان چشم‌ انتظار وعده های مسئولان

چندین پروژه ورزشی نیمه تمام در شهرستان میناب وجود دارد که وعده‌های امروز و فردای متولیان نتوانسته کمکی به تسهیل در روند اجرایی این پروژه‌ها کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛جای زخم کلنگ‌زنی‌های مسئولان در استان هرمزگان همچنان مردم را آزار می‌دهد تا پروژه‌های نیمه‌تمام از مطالبه‌ای اقتصادی به چالشی اجتماعی تبدیل شود و حکایت پروژه‌های نیمه‌تمام در هرمزگان موضوع تازه ای نیست، پروژه‌هایی که بخشی از آن‌ها ملی و تعدادی هم استانی است.

برخی از این پروژه‌ها نیمه تمام در هرمزگان، دولت‌های مختلف را تجربه کرده‌اند و از دولتی به دولت دیگر به ارث رسیده، برخی حاصل سفرهای استانی مسئولان ملی و رهاورد مصوبات دولت در استان‌ها هستند، تعدادی هم با کلنگ مسئولان استانی زخمی شده‌اند.

تعداد پروژه های نیمه تمام در استان هرمزگان هر چه که هست تعداد این پروژه‌ها آنقدر زیاد شده که تکمیل آنها از مطالبه اقتصادی تبدیل به چالش اجتماعی شده‌اند چون اعتماد مردم به وعده‌های مسئولان را تحت تاثیر قرار داده است.

پروژه‌های استانی نیمه‌تمام از قبیل ورزشگاه‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها، راه‌ها و پروژه های فرهنگی و هنری و… که گاه برای یک استان بسیار حیاتی هستند نیز این روزها تعدادشان کم نیست که کمبود اعتبار، تغییر مدیریت و یا حتی واگذاری اجرای آن از بخش دولتی به بخش خصوصی اتمام آن را به تأخیر انداخته است.

در این میان عدم توجه جدی مسئولان استانی به مسائل فنی در طراحی پروژه‌ها گاه آن‌ها را در ادامه با مشکل مواجه کرده است تا جایی که دیگر آن پروژه توجیهی برای تکمیل ندارد.

شهرستان میناب همواره در قهرمان‌پروری و افتخارآفرینی برای ورزش استان نقشی غیرقابل انکار داشته و بر همین اساس وضعیت زیرساختی ورزشی میناب باید پاسخگوی استعدادهای نابی باشد که در این شهرستان وجود دارند.

در حال حاضر چندین پروژه ورزشی نیمه تمام در شهرستان میناب وجود دارد که وعده‌های امروز و فردای متولیان نتوانسته کمکی به تسهیل در روند اجرایی این پروژه‌ها کند.

استادیوم ۱۰ هزار نفری میناب ۹ ساله شد

برخی از این پروژه‌های ورزشی شهرستان میناب در حد اسم باقی مانده‌اند و کلنگی که سال‌ها پیش بر زمین زده شد همچنان در زمین گیر کرده است، برخی دیگر هم که نیمه‌کاره مانده و شاید زمان اتمام و تحویل عمر مفید آنها به سر برسد.

پروژه‌های ورزشی شهرستان میناب که نیاز مالی و اعتباری بالایی برای تکمیل یا بهره‌براری از آنها نیاز است و گزینه بخش خصوصی شاید برای این شرایط اولویت بهتری باشد تا اینکه برای اختصاص و دریافت اعتبارات مورد نیاز دست روی دست گذاشت.

یکی از پروژه های نیمه تمام شهرستان میناب استادیوم ۱۰ هزار نفری در نزدیکی روستای حاجی خادمی یکی از پروژه‌های مصوب دولت دهم در شهرستان میناب است که این استادیوم  ورزشی با گذشت بیش از ۹ سال همچنان متوقف مانده است.

پروژه ورزشی شهرستان میناب یکی از طرح‌های ملی در شهرستان میناب به شمار می رود که کلنگ آن در سال ۸۸ در زمینی به مساحت۱۰هکتار  به زمین زده شد و در اختیار شرکت توسعه و نگهداری از اماکن ورزشی کشور قرار گرفت.

پیمانکار این استادیوم ۱۰هزارنفری بعد از مطالعه و تحقیق جهت ساخت این پروژه ورزشی آغاز به کار و بعد از عملیات خاکبرداری روی زمین تجهیزات اولیه را برای انجام کار در آنجا مستقر کرد اما در ادامه پیمانکار از ادامه ساخت استادیوم به دلایل نامشخصی این پروژه ملی متوقف شد.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان در سال گذشته در نشستی عنوان کرد: برای تکمیل ورزشگاه ۱۰ هزار نفری میناب سه میلیارد تومان مصوب شده است.اما هنوز این اعتبار تخصیص پیدا نکرده تا چشم انتظاری ۹ ساله جوانان این شهرستان پایان یابد.

مرحله نخست ورزشگاه ۱۰ هزار نفری میناب دهه فجر ۹۸ به بهره برداری می‌رسد

حسن کریمی، مدیر کل شرکت توسعه ونگهداری اماکن ورزشی، وزارت ورزش وجوانان در بازدید از ورزشگاه ۱۰ هزار نفری میناب، اظهار کرد: مرحله نخست ورزشگاه ۱۰ هزار نفری میناب دهه فجر سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

مدیر کل شرکت توسعه ونگهداری اماکن ورزشی، وزارت ورزش وجوانان افزود: برای ساخت این ورزشگاه ۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
کریمی گفت: در گام نخست این ورزشگاه ۸ هزار متر مربع چمن مصنوعی، سیستم روشنایی کامل، پیست استاندارد دوومیدانی، رختکن وسرویس بهداشتی و جانمایی برای ۲ هزار صندلی به بهره برداری می‌رسد.
وی افزود: اعتبار لازم برای تکمیل این ورزشگاه ۱۰ هزار نفری شهرستان میناب در مراحل بعدی جذب می‌شود.
کریمی به علت توقف این پروژه اشاره کرد و  گفت: عملیات ساخت ورزشگاه ۱۰ هزار نفری میناب از سال ۹۱ شروع شد که به علت مشکلات مالی متوقف شد.
 انتهای پیام/