اساتید حوزه و دانشگاه جامعه را برای مقابله با جنگ فرهنگی غرب تقویت کنند
+ پ -
اساتید حوزه و دانشگاه جامعه را برای مقابله با جنگ فرهنگی غرب تقویت کنند

کارشناس سیاسی گفت:تابان فکر و اندیشه در دانشگاه ها کم نیست اما ابزارهای ارتباطی برای ارسال فرهنگ به جوامع خارجی وجود ندارد لذا حوزه و دانشگاه ها حوزه های نرم افزاری جامعه را برای رقابت با نظام فرهنگی غرب تقویت کنند.

محمود دارابی، کارشناس سیاسی و استاد دانشگاه هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب(مدظله العالی) در جمع اساتید دانشگاهها گفت: در گذشته جنگ ها جنبه نظامی و سخت افزاری بود اما امروزه نبرد بین جوامع به رقابت علمی، اقتصادی، فرهنگی ، اجتماعی و نرم افزاری تبدیل شده که در فضای مجازی با استفاده از تکنولوژی ارتباطاتی مفهوم پیدا می کند.
وی اظهار کرد: صنایع ارتباطی مانند اینترنت، ماهواره ها، شبکه های مجاز ومدیریت تکنولوژی از عرصه های مهم جبهه فرهنگی غرب در برابر شرق است و به عنوان کالای وارداتی مورد استفاده جوامع شرقی قرار می گیرد.

دارابی افزود: شرق دنیا بویژه خاورمیانه از تکنولوژی ارتباطی کمتر برخوردار است و در اختیار نداشتن هیچگونه مدیریت صنایع ارتباطی برای جوامع شرقی ضعفی بزرگ است.

وی تصریح کرد: جریان فرهنگی یکسوی باعث روانه شدن اطلاعات از جوامع غربی به شرق شده و نشان می دهد که با سلطه فرهنگی و پدیده امپریالسم فرهنگی مواجه هستیم.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه تابان فکر و اندیشه در دانشگاه ها کم نیست اما ابزارهای ارتباطی برای ارسال فرهنگ به جوامع خارجی وجود ندارد،بیان داشت:با همکاری میان حوزه و دانشگاه ها حوزه های نرم افزاری جامعه را به عنوان ابزاری برای رقابت با نظام فرهنگی غرب تقویت کنیم .

 

وی با اشاره به اینکه بهترین اساتید ایرانی هستند و بهترین دانشگاه ها در ایران است، افزود:باید به کمک حوزه های علمیه، دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان به کمک ابزار های اطلاع رسانی جمعی فرهنگ ایرانی را به دنیا معرفی کنیم.

 

دارابی با بیان اینکه باید با تولید علم و حمایت از شرکت های دانش بنیان  فرهنگ غنی ایرانی و تمدن طلایی اسلام به جهان معرفی شود، خاطر نشان کرد:با استفاده از دستاوردهای ارتباطی و اطلاعاتی مانند رسانه های جمعی و مردمی در توسعه و نشر علوم و فنون تلاش کنیم.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff