تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 380547
تاریخ انتشار:شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۷:۲۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

از کوخ نشینان هرمزگانی تا کاخ نشینانان لواسانی

امام خمینی (ره) فرمودند: هیچ کس درهیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محرم باشد. بر دولت اسلامی است که برای این مساله مهم چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند.

از کوخ نشینان هرمزگانی تا کاخ نشینانان لواسانی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛اگر گاها گذارتان به اداره کل مسکن و شهرسازی استان هرمزگان که برای کسانی که در درون شهر قرار دارند می شود انتها شهر اما برای مسافرانی که از شهرهای دیگر کشور به ویژه شهرهایی که در شمال استان هرمزگان قرار دارند و به بندرعباس وارد می شوند به عنوان ابتدا شهر محسوب می شود بی افتد و البته اگر کارتان تا اذان ظهر و موقع نماز ظهر و عصر طول بکشد ویا تا آن موقع طبق روال بعضی از ادارات یا البته بی حالی بعضی کارمندان آن هم صد البته بعضی ادارات در بروکراسی و پاس کاری به این و آن معطل شوید و حال قصد نماز خواندن در نمازخانه را که در طبقه سوم قرار دارد داشته باشید اگر کمی دقت نظر داشته باشید و خوب به اطرافتان نگاه کنید چشمتان به دو بنر که یکی در سمت راست و یکی در سمت چپ قرار دارد می افتد که روی یکی نوشته شده ” امام خمینی (ره) : هیچ کس درهیچ گوشه مملکت  نباید از داشتن خانه محرم باشد.

بر دولت اسلامی است که برای این مساله مهم چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند.”  با دیدن این بنر و خواندن این جمله ازامام  درد دل و سوزدل آن هایی که مسکن ندارد تازه می شود و بار دیگر با خود به فکر فرو می روند که آیا دولت مردان جمهوری اسلامی به صورت عام که شامل هر سه قوه مجریه ، مقننه و قضاییه می شوند چگونه می خواهند هنگامی که در خانه های مجلل و آنچنانی و در شمال شهرهای مختلف ایران زندگی می کنند به این جمله امام روح الله عزیز عمل کنند آیا ممکن است کسی که که درد بی مسکنی و درد مستاجری و مهم تر ازهمه درد فقر را نچیده باشد بخواهد و یا بتواند به این جمله امام خمینی (ره) عمل کند.

باز در این حال شما به یاد این جمله از امام خواهید افتاد که گفت : ” تنها کسانی تا آخر خط با ما هستند که درد فقر و استضعاف را چشیده باشند.” آری در دولتی که وزیرمسکن وشهرسازی آن جناب آقای آخوندی در لواسان و در خانه ی چند ده میلیاردی زندگی می کند شما نباید هم توقع این را داشته باشید که بخواهند و یا باز تاکید می کنم بتوانند درد فقر، استضعاف و بی مسکنی مردمان بی مسکن را درک کنند.

جالب است که این افراد طرح هایی چون مسکن مهر را هم طرح های مزخزف میدانند که البته طبیعی است که برای کاخ نشینان طرح هایی چون مسکن مهر یک طرح مزخرف باشد.

البته مجلس محترم هم جلوی طرح به اصطلاح مزخزف مسکن مهر را گرفت و آب پاکی را رو دست همه ی مردم ریخت و فاتحه ای سوزناک هم برای آن خواندند و تصویب کردند که در برنامه ششم توسعه دیگر مسکن مهر ادامه پیدا نکند که البته اشکالی در این قسمت نیست اما جای یک سوال از مجلس محترم باقی می ماند و آن هم این است که آیا مصوبه دیگری را تصویب کردید که چه چیزی جایگزین مسکن مهر شود و یا فقط مجلس کارش این است که تصویب کند مردم دیگر با تمام مشکلات و سختی هایی که مسکن مهر داشت و تمام گلایه هایی که از این طرح داشتند از همین آب باریکه هم محروم شوند .

گویا بازهم قرار است مردم هم چنان فکر این باشند که چگونه میتوانند مسکن دار شوند. تنها در میان تمام این رد و تصویب ها آن کسانی که زیر این رد و تصویب ها قرار است له شوند مردم به اصطلاح امام خمینی (ره) کوخ نشین هستند که همواره بعد از انقلاب تنها کسانی بودند که نه تنها انقلاب را رها نکردند بلکه دین خود را هر اندازه که سهمشان بود که صد البته بیشترهم به انقلاب ونظام ادا کردند اما همواره از طرف دولت مردان جمهوری اسلامی در طول این ۴۰ سال بعد از انقلاب چه از روی عمد و چه از روی غفلت نادیده گرفته شدند و در عمل زیر چرخ های توسعه له شدند.

آری سرانجامی گویا هیچ گاه قرار نیست برای کوخ نشینان بی کوخ باشد و قرار است همواره در بین وعده و وعیدهای این دولت و آن دولت پاس کاری و له شوند.

جالب تر از همه ی این موارد این است که در این میانه مردم هیچ دادرسی ندراند که به داد آن ها برسد حتی قوه قضائیه هم امروز توقعات مردم را در دادرسی به دادشان بر طرف نمی کند گویا در این میانه مردم تنهای تنها هستند و تنها امیدشان به این باید باشد که خداوند دست غیب برآورد و مشکل های آن ها از جمله بی مسکنی را برطرف کند.آری به امید آن روز که مردم در حداقل ترین موارد زندگی محتاج نباشند.

 

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=380547
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,462 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی