از وعده های انتخاباتی کاندیدای مجلس تا رسیدن به کرسی نمایندگی
+ پ -
از وعده های انتخاباتی کاندیدای مجلس تا رسیدن به کرسی نمایندگی

با نزدیکتر شدن موعد انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه آرام آرام تنور این رقابت ها گرم تر و فضای جهت گیری های انتخاباتی داوطلب ها روشن تر می گردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل ازفرهنگ کده ؛ به نظر می رسد نگاهی به مهم ترین شعارهای نامزدهای  انتخاباتی بتواند افق دید و شیوه مدیریتی آنها را را برای رای دهندگان روشن تر نماید در یک تقسیم بندی اولیه می توان نامزدهای انتخاباتی را به دو دسته نمایندگان فعلی که سعی در حفظ جایگاه خود دارند و چهره های جدید که تلاش می کنند کرسی نمایندگی را به دست بیاورند تقسیم نمود.

 

شعار های مورد استفاده ی این دو دسته به روشنی از هم قابل تفکیک است ؛گروه نخست قصد دارند با بزرگ نمایی و تطهیر اقدامات انجام شده در طول دوره مدیریتشان مردم را به انتخاب مجدد خود ترغیب کنند ؛ چالش این گروه آن گاه آغاز می شود که برای مثال در شهری هم چون بندرعباس به دلیل حجم بالای اتفاقات خود نیفتاده و میزان پایین وعده های عملی شده نمایندگان حاضر چیز خاصی برای دفاع کردن در اختیار ندارند.

سطح بالای بیکاری ؛ کشاورزی در حال  احتضار ؛ محیط زیست در شرف انقراض و در آمدهای فراوانی که همچنان کرانه های نیلگون خلیج همیشه فارس از آن محروم هستند باعث شده تا نمایندگان فعلی نیز چاره ای جز انتقاد به وضعیت فعلی حداقل در کمپین های انتخاباتی نداشته باشند .

 

براساس این گروه دو راه کار عمده برای مبارزات انتخاباتی در پیش خواهند گرفت ؛ نخست با فرافکنی، مشکلات را به گردن دیگر همکاران پایتخت نشین خود و یا مدیران استانی خواهد انداخت و دوم با برقراری ارتباط با گروه های صاحب قدرت و نفوذ تلاش می کنند با التزام به حفظ منافع این گروه ها از نفوذ آنان برای جمع آوری رای استفاده نمایند.

 

 

اما گروه دوم نیز استراتژی های خاصی برای پیروزی در انتخابات در پیش خواهند گرفت و در میان این گروه به چهره هایی برمی خوریم که نه برای نمایندگی مجلس در این دوره ، بلکه بیشتر برای به دست آوردن اعتبار مورد نیاز در انتخابات های آینده به میدان آمده اند .

 

 

خصوصیت اصلی شعارهای انتخاباتی این دسته ، استفاده از ادبیات پرخاش گر و انتقادهای تند و تیز است و این افراد که عموما سابقه خاصی در مدیریت های حتی جزء ندارند، تلاش می کنند با هدف گیری مطالبات گروه های خاص اجتماعی هم چون زنان ، به اصطلاح موجی برپا کنند و سوار بر موج مطالبات مغفول مانده ی این گروه ها خود را به بهارستان برسانند.

 

 

البته وجود چنین مطالبات موج سازی خود نمودار عیار مدیریت مدیران فعلی ست و آنچه این رفتارها را در عرصه سیاسی پرخطر می کند نه حمایت از خواسته های به حق گروه هایی چون زنان ، بلکه بی توجهی به ارائه راه کاری قابل اجرا برای پاسخ گویی به این مطالبات است این افراد که عموما با شعار برهم زدن همه معاملات وارد کارزار انتخابات می شوند متاسفانه بیشتر موج هایی مخرب هستند تا ساحل آرامش آنها  با ملتهب کردن فضای اجتماعی برای کسب رای در پایان نتیجه ای جز سرخوردگی گروه های حامی خود به ارمغان نخواهد آورد این سرخوردگی در ادامه می تواند باعث دل سردی مردم از مدیریت کلان و حتی کناره گیری از بدنه اجتماعی نظام بشود .

 

 

پرواضح است که همه نظام های سیاسی چنین رفتارهایی را برخلاف امنیت عمومی می دانند. اگرچه انتقاد و اعلام برائت از مدیران فعلی یکی از آسان ترین شیوه های مبارزه انتخاباتی است ، بی تردید اگر از این افراد تقاضای راه حل هایی عملی برای معظلات اجتماعی بکنیم چیزی بیش از شعارهایی پوپولیستی و عوام فریب به دست نخواهیم آورد.

 

 

نخبه گرایی مدیران فعلی و عوامل فریبی مدعیان تازه به میدان آمده به خوبی نشان می دهد که استان هرمزگان به شکل عام و بندرعباس به صورت خاص ، برای رهایی از معضلات گربیان گیر خود ، نیازمند چهره هایی است که با پشتوانه شناخت پیچ و خم های مدیریتی استان ، برای نخستین بار به فکر سامان بخشیدن به معاملات و مشکلات باشد تابه هم زدن و سرپوش نهادن بر آنها چون طی سالهای اخیر و تکرار مکرر برهم ریزی معاملات میزان آن انقدر زیاد هست که دیگری نیازی به افراد به هم زننده ی معاملات و فضای سیاسی و مدیریتی استان نه تنها حس نمیگردد بلکه کاملا برعکس وجود یک فرد آگاه به وضعیت و شرایط که بتواند به تمامی این معاملات به هم ریخته سر و سامان دهد و زمینه و بستر مناسب را جهت رشد و پیشرفت استان فراهم سازد کاملا احساس می گردد .

 

مدیریت بی تردید علاوه برعلم ،پایه های استواری در تجربه دارد و یک مدیر قابل اعتماد کسی است که با مطرح کردن مشکلات راه حل های مورد نیاز را نیز ارائه بکند و به عبارت دیگر انتقادهای روشن فکر نمایانه گروه های چپ و مصلحت بینی های سرپوش گذرانه راست ، درد زیادی از مردم هرمزگان دوا نخواهد کرد .

 

 

کاش روشن فکران محترم به تغذیه فکری اجتماع می پرداختند و سرمایه داران بزرگوار به توسعه اقتصادی استان تا در این میان آنان که با داشتن سابقه مدیریت و اطلاع به کم و کیف های اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی استان کاری از دستشان بر می آید یاوری باشند برای جسم کم رمق هرمزگان عزیز این پاره طلایی از ایران دوست داشتنی است.

 

نیاز اساسی استان هرمزگان و شهر بندرعباس نه برهم زدن آرامش و امنیت روانی شهروندان با شعارهای تو خالی و سیاه نمایی های التهاب آفرین است و نه سرپوش نهادن برکاستی های فراوان در عرصه های گوناگون ، آنان که با زیر پا نهادن اخلاق و انصاف تلاش می کنند همه معاملات رابه هم بزنند این قافله رابه جایی نخواهند رساند و آنان که برای حفظ منافع گروه های قدرتمند عدالت را قربانی شهوت می کنند نیز کمکی به حفظ ثبات بلند اجتماعی ، اقتصادی  و سیاسی استان نمی نمایند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff