از محقق نشدن دستور وزیر کشور توسط مسئولین تا عدم استقبال مردم از فیلم محمد رسول الله
+ پ -
از محقق نشدن دستور وزیر کشور توسط مسئولین تا عدم استقبال مردم از فیلم محمد رسول الله

بندرعباس از فیلم محمد رسول الله(ص) استقبال نکرد و عدم همکاری دستگاه‌های اجرایی بندرعباس در تبلیغات فیلم سینمایی محمد رسول‌الله (ص)، تاکنون تعداد انگشت شماری از شهروندان هرمزگانی به تماشای این فیلم نشستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی  هرمز  به  نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه فرهنگ و هنر استان هرمزگان ، اکران فیلم سینمایی محمد رسول‌الله (ص) این روزها در نقاط مختلف کشور با شور و حال خاص و با استقبال زایدالوصف مردم در حال نمایش است و شهر بندرعباس هم به میزبانان پخش این اثر فاخر سینمایی پیوست.

اما بر خلاف دیگر شهرها این‌جا برای تماشای این فیلم ارزشمند صف نمی‌کشند و در نبود فضای تبلیغات محیطی سالن سینما خالی از هر تماشاگری است و در یک هفته  از اکران فیلم تعداد مراجعه‌کنندگان به سینمای بندرعباس به زحمت به ۵۰۰ نفر رسیده است.

غلامرضا اولی بندری کارشناس امورسینمایی و سمعی و بصری ومسئول سینماها در استان  صبح امروز در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه فیلم محمد رسول‌الله (ص) دو روز پس از اکران در تهران به هرمزگان رسید، اظهار داشت: این فیلم فاخر از تاریخ نوزدهم مهرماه در سینما ستاره جنوب بر روی پرده رفت.

وی عدم همکاری دستگاه‌های اجرایی را از مشکلات اساسی حوزه سینما عنوان کرد و گفت: کاغذبازی‌های اداری و پاس کاری در انجام تبلیغات محیطی معضلی در این شهر است.

اولی بندری با اشاره به انحصار تبلیغاتی در این شهر تصریح کرد: جریانی که استانداری و شهرداری نمی‌توانند حل کنند راز سر به مهری است که برای همه جای سوال است.

نامبرده درباره فرآیند صدور مجوز برای تبلیغات محیطی فیلم‌های سینمایی بیان کرد: به عنوان نمونه برای اکران فیلم محمد رسول‌الله (ص) از هفته گذشته درخواستی به استانداری استان ارسال نموده ایم و قرار بر طرح در جلسه شد اما با گذشت یک هفته و آغاز اکران فیلم، هنوز به نتیجه نرسیده است، این حرکت فرهنگی در شرایطی رخ می دهد که تا یک هفته قبل از اکران فیلم استانداری هرمزگان پی گیر این امر بودنداما هم اکنون هیچ گونه همکاری نمی کنند.

وی افزود: در حالی‌ که این فیلم ارزشمند در سینماهای سراسر کشور با حمایت مسئولین محترم استانهااکران و با استقبال گسترده هموطنان عزیز همراه است اما در شهر بندرعباس مظلوم واقع شده و مسئولان برای جذب مردم به سینما همکاری نمی‌کند.

مسئول سینماها در استان با بیان اینکه هیچ گونه حمایتی جهت تبلیغات برای این فیلم صورت نگرفته یادآور شد: در ابلاغیه قانونی وزیرمحترم کشور مقرر شده تعدادی بیلبورد ازطریق استانداری هرمزگان برای تبلیغات فیلم‌سینمایی محمد رسول الله ( ص)اختصاص داده شود اما علی رغم تاکیدمقام معظم رهبری مدظله العالی درخصوص حمایت ازاکران فیلم این ابلاغیه تا کنون در استان اجرایی نشده است.

وی با اشاره به هزینه‌های انجام شده در ساخت ٬ تولید واکران این فیلم سینمایی و حضور انگشت‌ شمار تماشاگران تصریح کرد: مردم از اکران فیلم در این شهر مطلع نیستند چون هیچ تبلیغاتی صورت نگرفته است.

اولی بندری با بیان اینکه اداره سینما با شرایط فعلی مشکل است، خاطر نشان کرد: بارها مالک سینماتصمیم به تخریب و تغییر کاربری این سالن گرفته است  اما به خاطر فرهنگی بودن مکان از تصمیم خود منصرف شده اند.

وی اکران فیلم محمد رسول‌الله (ص) در این سینما را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه با گذشت یک هفته از اکران این فیلم کمتر از ۵۰۰ نفر شهروندان گرانقدر با ماهمراه شده اند، افزود: ما آماده خدمت به همشهریان عزیز هستیم اما اگر وضعیت استقبال به این منوال پیش رود  این فیلم از چرخه اکران سینما حذف خواهد شد.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff