محدودیت خانواده ها برای ثبت نام در مدارس دولتی بی کیفیت/ سریال اخذ کمک های داوطلبانه ولی اجباری در مدارس
+ پ -
محدودیت خانواده ها برای ثبت نام در مدارس دولتی بی کیفیت/ سریال اخذ کمک های داوطلبانه ولی اجباری در مدارس

با توجه به پایان امتحانات و نزدیک شدن به فصل ثبت نام ها، سریال ادامه دار مشکلات والدین هرمزگانی برای ثبت نام فرزندان که گاها سنگ اندازی های بیخود از جانب بعضی مدیران مدارس است، موجب نارضایتی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ انتهای فصل بهار و آغاز فصل ثبت نام مدارس یکی از مشکلات قابل رویت در مدارس دولتی و خانواده های بندرعباسی و ساکن می باشد و یکی از ناراحتی ها و گلایه های مردم پیدا کردن مدرسه دولتی مناسب برای فرزندان است که از همه لحاظ آسودگی خاطر را از تحصیل آن ها به دنبال داشته باشد.

 

با شروع فصل ثبت ‌نام مدرسه ها، نارضایتی و رنج خانواده هایی که فرزندان محصل دارند را بسیار می شنویم و شاید بتوان مهم ترین دغدغه‌ ها برای ثبت ‌نام در مدارس دولتی را یافتن مدرسه ‌ای با کیفیت، دریافت پول توسط مدارس دولتی و اعمال برخی از محدودیت‌ ها توسط مدیران مدارس نام برد و همچنین یکی از دغدغه های ثبت نام در مدارس دولتی کیفیت کلی مدرسه و درس دادن دبیران و مابقی شرایط و همینطور هزینه پرداختی به این مدارس دولتی است.

 

ما مشکلات مردم از روند ثبت نام در مدارس دولتی را منعکس می کنیم، مدارس دولتی معمولا بیشترین دانش آموزان را ثبت نام می کنند و کلاس های آن ها همراه با ازدحام جمعیت که حتی روند کیفیت آموزش هم با مشکل رو به روست.

 

پر واضح است که مسئولین و مدیران مدارس برای درآمد زایی و رفع نیاز های مدارس دولتی و گردضش چرخ مدارس، راهکار هایی را می اندیشند که برای تأمین هزینه های مدارس مفید است اما از طرفی هم برای والدین این یک داستان غم انگیز است و از طرفی پرداخت هزینه های کلاس های تقویتی و از طرفی کمک به مدارس و همینطور برگزاری کلاس های تابستانی می باشد. که این یک کار تخلف و غیر قانونی است اما ظاهرا کسی برای رفع آن آستینی بالا نمی زند.

 

یکی از مشکلات خانواده‌ ها حین ثبت نام در مدارس دولتی که باعث اجبار خانواده ها برای ثبت نام فرزندان در مدارس دولتی بی کیفیت و علاوه بر آن صرف نظر خانواده ها از ثبت نام فرزندان در مدارس دولتی و به دلیل مشکل وجود ثبت نام در محدوده جغرافیایی، حاضرند متحمل به پرداخت مبلغ بالایی برای ثبت نام در مدارس غیر انتفاعی شوند.

 

هر مدرسه برای خودش مرز بندی دارد و ثبت‌ نام دانش‌آموزان خارج از آن محدوده امکان‌ پذیر نیست مگر با نامه ستاد ثبت‌ نام منطقه، البته ثبت ‌نام از دانش‌آموزان داخل محدوده جغرافیایی نیز به شرط تکمیل نشدن ظرفیت است و شاید به همین دلیل است که یکی از عمده ‌ترین شکایات مردمی هنگام مراجعه به ستادهای ثبت نام به دلیل محدوده محل زندگی است.

 

مشکلات ثبت نام در مدارس دولتی این روزها به یکی از دغدغه‌‌‌های خانواده‌ها تبدیل شده است شاید بتوان با اندکی نظارت‌های دقیق ‌تر به آنها پایان بخشید.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff