از متهم کردن رسانه ملی به حسادت توسط هاشمی تا شعار علیه خواص بی‌بصیرت
+ پ -
از متهم کردن رسانه ملی به حسادت توسط هاشمی تا شعار علیه خواص بی‌بصیرت
حواشی همایش قرآن در سیره و اندیشه امام‌خمینی(ره)

از متهم کردن رسانه ملی به حسادت توسط هاشمی تا شعار علیه خواص بی‌بصیرت

متهم کردن رسانه ملی به حسادت از سوی هاشمی رفسنجانی و شعار‌هایی همچون «مرگ بر ضد ولایت فقیه» و «مرگ بر خواص بی‌بصیرت» از حواشی همایش قرآن در سیره و اندیشه امام‌خمینی(ره) بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نخستین همایش بین‌المللی قرآن در سیره و اندیشه امام خمینی(ره) امروز ۱۰ آبان‌ماه با حضور هاشمی‌رفسنجانی رئیس تشخیص مصلحت نظام و جمعی از مسئولان کشوری در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

مسئولان برگزاری این همایش با وجود پیگیری‌های خبرنگاران برای اعلام اسامی سخنرانان و مدعوین همایش قرآن در سیره و اندیشه  امام خمینی(ره) تنها اعلام کردند که مسئولان کشوری و لشکری در این همایش حضور خواهند داشت تا اینکه ساعات پایانی روز گذشته از حضور هاشمی‌رفسنجانی در این همایش اطلاع دادند.

این همایش قرار بود ساعت ۸ صبح آغاز شود اما با یک ساعت و نیم تأخیر ساعت ۹:۳۰ دقیقه پس از ورود هاشمی‌رفسنجانی و هیأت همراه آغاز شد.

پیش از اینکه هاشمی‌رفسنجانی در سالن حاضر شود بسیاری از صندلی‌های سالن خالی بود اما به محض ورود وی تمامی صندلی‌ها پر شد و تعداد بسیاری از دانشجویان دانشگاه آزاد وارد سالن شدند به طوری که حتی جایی برای نشستن نبود. محافظان هاشمی‌رفسنجانی همواره از نزدیک شدن تیم خبری به ویژه عکاسان به جایگاه مسئولان ممانعت می‌‌کردند.

با ورود هاشمی‌رفسنجانی چهره‌هایی همچون فائزه هاشمی به چشم می‌خورد. هاشمی‌رفسنجانی کنار حسن خمینی نشست و با پخش سرود جمهوری اسلامی ایران این همایش به طور رسمی آغاز شد.

پس از آن عباس سلیمی قاری بین‌المللی قرآن کریم به عنوان مجری مراسم در جایگاه قرار گرفت و سپس حجت‌الاسلام «سیدمحمدجواد موسوی‌درچه‌ای» به تلاوت آیاتی از قرآن کریم پرداخت.

در ادامه مراسم کلیپی از سخنان امام خمینی(ره) درباره قرآن پخش شد و سپس حجت‌الاسلام خسروی دبیر همایش بین‌المللی قرآن در سیره و اندیشه امام خمینی(ره)  گزارشی از روند برپایی این همایش ارائه داد.

وی با اشاره به لزوم مهجوریت‌زدایی از قرآن کریم و تلاش امام راحل برای رسیدن به کمال، گفت: امام خمینی(ره) همواره دغدغه مهجوریت‌زدایی از قرآن را داشتند و برای تحقق این هدف متعالی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کردند.

حجت‌الاسلام خسروی در ادامه از بی‌مهری‌های رسانه ملی در تبلیغ این همایش گلایه‌ کرد و افزود: رسانه ملی انواع تیزرهای تبلیغاتی را برای معرفی مداحی‌های خاص پخش می‌کرد اما متأسفانه از پخش حتی یک خط زیرنویس برای تبلیغ این همایش دریغ کرد.

در ادامه این همایش حسن خمینی یکی از اعضای هیأت علمی همایش بین‌المللی قرآن در سیره و اندیشه امام خمینی(ره) در جایگاه قرار گرفت.

هنگامی که وی می‌خواست سخنرانی خود را آغاز کند، برخی از حاضران با سردادن «شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه» و «مرگ بر خواص بی‌بصیرت» اعتراض خود را به برپایی همایشی تنها با حضور برخی خواص اعلام کردند که در همان لحظه تعدادی از مسئولان اجرایی یکی از جوانان شعاردهنده را از سالن بیرون کردند.

پس از آن حسن خمینی بی‌اعتنا به اعتراض‌ها به ایراد سخنرانی پرداخت و از مسئولان برگزارکننده این همایش بین‌المللی تشکر کرد و در ادامه از هاشمی‌رفسنجانی دعوت کرد که برای ایراد سخنرانی بر روی سن حاضر شود.

هاشمی‌رفسنجانی رئیس تشخیص مصلحت نظام ضمن عذرخواهی برای تأخیر در آغاز همایش، گفت: انقلاب اسلامی در زمانی شکل گرفت که همه قدرتمندان جهان فکر می‌کردند، اسلام فقط مختص به یک حکومت کوچک است. در آن زمان جرقه‌ای از ایران، آن هم از پایگاه بزرگ قم بلند شد و این شرایط را برای ما رقم زد.

موج جدیدی از پیشرفت در کشور حاکم شده است

وی افزود: اگر توانسته بودیم با افکاری که امام خمینی(ره) مطرح کرده بودند، پیش رویم و به آنها عمل کنیم، وضع‌مان تفاوت بسیاری داشت، اما هم‌اکنون نیز مأیوس نیستیم؛ چراکه با شرایط حاضر و آگاهی مطلوبی که ملت پیدا کرده‌اند، موج جدیدی از پیشرفت جامعه که تاکنون نگذاشته‌ بودند، اجرا شود به نام اسلام و قرآن حاکم شده است.

رئیس تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه هم‌اکنون در موقعیت مناسبی برای پیشرفت هستیم، خاطر نشان کرد: برخی ادعا می‌کنند که نباید به دنبال شکستن تحریم‌ها باشیم؛ چراکه تحریم‌ها ما را خودساخته می‌کنند. ما هم‌اکنون با قشری از انسان‌های کوته‌فکر و دگم مواجه هستیم که این‌ها تفکری غیرمنطقی دارند و می‌خواهند با سنت و کارهای قدیمی پیشرفت کنند.

هاشمی رفسنجانی رسانه ملی را حسود دانست

هاشمی‌رفسنجانی با اشاره به اینکه در عصر حاضر با اهداف و آرمان های امام خمینی(ره) فاصله گرفتیم، گفت: باید اهداف امام(ره) را بشناسیم و آن‌ها را دنبال کنیم؛ البته طبق گفته آقای خسروی حسودهایی هستند که حتی اخبار این فعالیت‌ها را نخواستند تبلیغ کنند که این کار قابل توجیه نیست.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در مردم امیدی ایجاد کرد و توانست با وجود مزاحمت و آزارها ۶ کشور قوی دنیا را مذاکرات شکست دهد، افزود: اکنون دیگر نوبت آمادگی و جهش مادی و معنوی است.

پس از پایان صحبت‌های هاشمی‌رفسنجانی برخی از حاضران دوباره با سردادن شعارهای مختلف از جمله «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند» اعتراض خود را به برخی سخنان و عملکرد وی اعلام کردند. در کنار این‌ها برخی دیگر شعار «صل علی محمد یاور رهبر آمد» سعی در آرام کردن فضا داشتند.

پس از اینکه هاشمی و هیأت همراه سالن را ترک کردند بسیاری از حاضران نیز از سالن خارج شدند و در ادامه پیام آیت‌الله جوادی‌آملی به صورت ویدئویی پخش شد.

در ادامه نیز برخی از برگزیدگان همایش بین‌المللی قرآن در سیره و اندیشه امام خمینی(ره) به ارائه مقالات خود پرداختند.

این همایش تا ساعت ۱۷ در سالن همایش های بین المللی برج میلاد ادامه دارد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff