از عدم حمایت مسئولین از پیشکسوتان تا درخواست هنرمند هرمزگانی از مدیر کل ارشاد هرمزگان
+ پ -
از عدم حمایت مسئولین از پیشکسوتان تا درخواست هنرمند هرمزگانی از مدیر کل ارشاد هرمزگان

خواننده و بازیگر تئاتر هرمزگان با اشاره به اینکه متولیان فرهنگ و هنر از پیشکسوتان حمایت کنند و عیادت از پیشکسوتان هنری استان هرمزگان را در اولویت قرار دهند ، گفت : پیشکسوتانی هستند که سالها عمر خود را برای فرهنگ و هنر صرف و هزینه کرده اند و هنوز غم نان دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، حسین اصیلی خواننده  و بازیگران گروه های «آنامیس» میناب و «تی تووک» بندر عباس در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با بیان  اینکه فعالیت خود را ازدوران نوجوانی با تعذیه و چاووش خوانی در روستای حکمی میناب شروع کردم ، افزود: در چند سال اخیر بیشتر فعالیتم در تهران با ابراهیم پشکوهی کارگردان گروه«تی تووک» که حق زیادی در معرفی بنده در  جامعه هنری داشته است.

 

وی بیان کرد :در حیطه خوانندگی و آهنگسازی جوایز متعدی  از جمله جایزه بین الملل تئاتر فجر با نمایشنامه آقای قاضی صدایم را میشنوید به کارگردانی حسن سبحانی ؛ دیپلم افتخار جشنواره سراسری ماه و ذکرالذاکرین؛ اجرا در کشور ارمنستان و هندوستان وکار مشترک با مجارستان و هندوستان به کار گردانی ابراهیم پشتکوهی و…کسب کردم.

 

 

اصیلی با بیان اینکه  استان هرمزگان یکی از قطب های موسیقی ایران است ، تصریح کرد: به جوانان توصیه میکنم به موسیقی اصیل هرمزگان و آیینی پرداخت کنند و آموزش را سر لوحه کار خود بدانند و از کارهای تکراری و کپی برداری از کارهای کشورهای حوزه خلیج فارس جدا دوری کنند چون هرمزگان خود صاحب موسیقی است.

 
خواننده و بازیگر تئاتر هرمزگان با اشاره به اینکه بزودی آلبوم با آهنگ سازی بهرنگ عباسپور که خود دانش آموخته از دانشگاه صدا و سیما است به بازار می آید، گفت :این آلبوم موسیقی تلفیقی از بومی منطقه هرمزگان و آمریکای جنوبی و با همراهی صداهای بازیگر سینما خانم رویا نونهالی و مهشید مولایی خواننده گروه پولاریس تهران  و با ترانه های ابراهیم پشتکوهی و موسی بندری به بازار می آید.

 

 

وی در ادامه اضافه کرد : در حال حاضر مشغول آموزش سازهای کوبه ای و آواهای بومی در پالتوی «تی تووک» بندر عباس هستم  و بزودی در ۱۶ مهر ماه نمایش مرکب که بر اساس طرحی از خودم است و به کارگردانی حسن سبحانی مینابی در ایروان ارمنستان به روی صحنه میرود و در این نمایش نقش آفرینی میکنم.

 

 

خواننده و بازیگر تئاتر هرمزگان با بیان اینکه متولیان فرهنگ و هنر از پیشکسوتان حمایت کنند  و عیادت از پیشکسوتان هنری استان هرمزگان را در اولویت قرار دهند ، خاطر نشان کرد :پیشکسوتانی هستند که سالها عمر خود را برای فرهنگ و هنر صرف و هزینه کرده اند  و هنوز غم نان دارند .

 
اصیلی در پایان از مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان درخواست کرد ؛ از خالو صادق دهقانی جانباز هنرمند که هم خواننده و نوازنده انواع ساز های بومی استان هرمزگان است و حتی این هنرمند پیشکسوت هنوز به خود اجازه نداده است  که کارت جانبازی دریافت کند از مدیر کل محترم ارشاد آقای درویش نژاد خواهش میکنم سری به این هنرمند جانبازبزند.

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff