تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 460541
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
فعالیت اقتصادی 10ماهه هرمزگان به روایت آمار؛

از صادرات ۲۷میلیون تن کالا در بزرگترین بندر تجاری ایران تا ثبت ۱۱ میلیون تردد در محورهای هرمزگان

طی ده ماهه سال۹۶ بالغ بر ۶۳ میلیون و ۵۲۲ هزار و ۹۴۸ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شده همچنین ۱۱ میلیون و ۹۸ هزارو ۹۵۶ تردد در جاده های استان به ثبت رسیده است.

از صادرات ۲۷میلیون تن کالا در بزرگترین بندر تجاری ایران تا ثبت ۱۱ میلیون تردد در محورهای هرمزگان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛طی ده ماهه گذشته از سال۹۶ بالغ بر ۶۳ میلیون و ۵۲۲ هزار و ۹۴۸ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شده که میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در این بندر با رشد ۹ درصدی به ۲۷ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۲۳۳ تن افزایش یافته است همچنین ۱۱ میلیون و ۹۸ هزارو ۹۵۶ تردد در جاده های استان صورت گرفته که بیشترین حجم تردد در محور بندرعباس- بندرشهید رجایی بوده است.

ثبت ۱۱ میلیون تردد در محورهای هرمزگان

داریوش باقر جوان،مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان هرمزگان با بیان اینکه در دیماه سال جاری تعداد ۱۱ میلیون و ۹۸ هزارو ۹۵۶ تردد در جاده های استان صورت گرفته است، اظهار کرد: ۳۱ درصد از کل ترددها مربوط به وسایل نقلیه سنگین بوده که بیشترین حجم تردد در محور بندرعباس- بندرشهید رجایی با ۲۰۷ هزارو ۵۷۵ وسیله نقلیه ، بیشترین تردد وسایل نقلیه سنگین را داشته است .

وی گفت : متوسط نرخ جریان ترافیک در سطح جاده های استان معادل ۲۲۷ وسیله نقلیه در ساعت بوده که بیشترین نرخ این جریان ترافیکی مربوط به بندرعباس-بندر شهید رجایی با نرخ جریان تردد ۸۹۴ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

باقرجوان سرعت متوسط تردد در شبکه راههای دارای تردد شمار استان در مدت مذکور را ۷۳ کیـلومتـر در سـاعت عـنوان کــرد و افــزود : بیشترین ســـرعت متوسط در این مدت ۹۹ کیلومتر درســاعت مربوط به محور سه راهی چارک – بندرلنگه  بوده است.

وی تاکید کرد : کمترین نرخ جریان ترافیک در این ایام با ۳۲ تردد وسیله نقلیه در ساعت مربوط به محور لامرد- سه راهی چهوو بوده است.

مدیر کل راهداری هرمزگان ادامه داد: ۱۱ درصد از وسایل نقلیه در جاده های استان فاصله طولی مجاز بین دو خودرو را رعایت نکرده اند و بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مجاز مربوط به محور بندرشهید رجائی-بندرعباس با ۱۸۴ هزارو ۷۰۹ وسیله نقلیه به ثبت رسیده است.

وی یادآور شد: در مجموع کل ترددها هشت درصد وسایل نقلیه در جاده های استان سرعت مجاز را رعایت نکرده اند و بیشترین تخلف عدم رعایت سرعت مجاز مربوط به محور درگهان –قشم با ۵۹۸ هزارو ۱۰ وسیله نقلیه به ثبت رسیده است.

صادرات ۲۷میلیون تن کالا از بزرگترین بندر تجاری ایران 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با به رشد ۱۰ درصدی تخلیه و بارگیری انواع کالا در کارنامه عملیاتی مهم ترین و بزرگترین ایران گفت: از آغاز سال جاری تا ابتدای دی ماه، در مجموع ۶۳ میلیون و ۵۲۲ هزار و ۹۴۸ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با سال گذشته، رشد مثبت ۱۰ درصدی را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: طی این مدت، ۴۳ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۱۹۶ تن کالاهای غیر نفتی تخلیه و بارگیری شد که ۱۳ درصد افزایش عملیات در این گونه کالاها را شاهد بودیم. علاوه بر این، ۲۰ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۷۵۲ تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

عفیفی پور، میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران را ۲۷ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۲۳۳ تن با رشد مثبت ۹ درصدی عنوان کرد و افزود: طی همین مدت، رقمی نزدیک به ۷ میلیون و ۴۰۲ هزار و ۲۳۰ تن کالای غیر نفتی با رشد ۵ درصدی از طریق این بندر وارد و ۸۷ هزار و ۵۷ تن نیز کابوتاژ(حمل و نقل ساحلی) شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان حجم کل کالاهای ترانزیت شده از طریق بندرشهید رجایی را بالغ بر چهار میلیون و ۳۲ هزار و ۴۴ تن با رشد ۲۵ درصدی اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ترانشیپ کالاهای غیرنفتی شامل حجمی بالغ بر دو میلیون و ۵۲۳ هزار و ۴۹۴ تن نیز از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر جنوب کشور در راستای تبدیل بندر شهید رجایی به یک بندر کانونی، به انجام رسید که در در همسنجی با سال گذشته، افزایش ۷۸ درصدی به ثبت رسید.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با اشاره به آمار عملیات نفتی در زون نفتی این منطقه ویژه اقتصادی گفت: از آغاز سال جاری تا ابتدای دی ماه، شش میلیون و ۱۲۶ هزار و ۹۴۳ تن فرآورده های نفتی به خارج از کشور صادر، ۱۱ میلیون و ۹۰۵ هزار و ۴۶۷ تن کابوتاژ، ۴۷ هزار و ۳۰۳ تن فرآورده نفتی ترانزیت و دو میلیون و ۳۰۵ هزار و ۳۹ تن از اینگونه کالاها، نیز از طریق بزرگترین بندر بازرگانی کشور وارد شد.

عفیفی پور در پایان به تردد سه هزار و ۳۲ فروند انواع شناور طی ۹ ماهه سال ۹۶ به دروازه طلایی اقتصاد ایران اشاره کرد و گفت: دو هزار و ۵۴۷ فروند از این شناورها، بالای هزار تن و ۴۸۵ فروند نیز زیر هزار تن وزن داشته است که در مجموع شاهد افزایش حدود ۵ درصدی در این رابطه بودیم.

صدور ۱۲ هزار گواهینامه دریانوردی در سال جاری

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از صدور بالغ بر۱۲هزار فقره گواهینامه دریانوردی طی ۱۰ ماهه سال جاری در این استان خبر داد و اظهار داشت: از آغاز سال جاری تا ابتدای بهمن ماه جاری، بیش از ۲هزار و ۴۱۳ نفر آزمون دریانوردی در این استان برگزار شده است که رکورد بیشترین آزمون ها در مردادماه به ثبت رسیده است.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان همچنین خاطرنشان کرد: طی ۱۰ ماهه نخست سال جاری، ۱۲ هزار و ۲۴۶  فقره گواهینامه دریانوردی صادر شده است که ۶هزار و ۹۳۵ فقره گواهینامه اصلی و ۵ هزار و ۳۱۱ فقره مربوط به گواهینامه های جانبی بوده است.

این مقام مسئول همچنین از صدور چهار هزار و ۸۳۵ فقره شناسنامه دریانوردی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: بیشترین تعداد این اسناد دریانوردی مربوط به ماه مهر است.

تردد ۱۱ هزار و ۱۵۶ فروند شناوربه جزیره کیش

احمد شهریاری، مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش با اشاره به جهش دوبرابری تعداد مسافران دریایی در آب و هوای زمستانی جزیره مرجانی خلیج فارس گفت: طی ۱۰ ماه اخیر، ۳۸۳ هزار نفر تفریحات و گشت های ایمن دریایی را در سواحل این جزیره تجربه کردند.

احمد شهریاری اظهار داشت: از آغاز سال جاری تا ابتدای بهمن ماه جاری، در مجموع دو میلیون و ۴۶۵ هزار و ۱۵۶ تن انواع کالای نفتی و غیر نفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۴۸درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: از این میزان، دو میلیون و ۱۷۳ هزار و ۹۹۸ تن به کالای غیر نفتی  با رشد ۵۳ درصدی و ۲۹۱ هزار و ۱۵۸ تن کالای نفتی با افزایش عملیات ۱۸ درصدی اختصاص دارد.

شهریاری مجموع تردد شناورها به بندر کیش طی نه ماهه نخست سال جاری را ۱۱ هزار و ۱۵۶ فروند شناور با رشد ۱۵ درصدی اعلام کردو افزود: از این تعداد، ۵۹۶ فروند شناور بالای هزار تن و ۱۰ هزار و ۵۶۰ فروند زیر هزار تن وزن داشته است.

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از افزایش ۱۲۱ درصدی تعداد مسافران دریایی در مسیرهای دریایی منتهی به این جزیره زیبای مرجانی خبر داد و گفت: طی ۱۰ ماه گذشته، ۷۲۹ هزار و ۸۴۸ نفر مسافر از طریق ناوگان شناورهای مدرن و پیشرفته مستقر در این بندر، ترابری شدند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۳۸۳ هزار و ۹۸ نفر گردشگر در بندر کیش از گشت های تفریحی دریایی بهره مند شدند که افزایش ۵۸ درصدی را بهمراه داشته است.

رشد ۳۰۷درصدی عملیات بندری در لنگه

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از افزایش چهار برابری تخلیه و بارگیری محموله های کانتینری و رشد ۱۱۸ درصدی ترانزیت کالاهای غیر نفتی در این بندر طی دوره زمانی ۹ ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: از آغاز سال جاری تا ابتدای دی ماه، دو هزار و ۶۶۱ TEU کانتینر در این بندر تخلیه و بارگیری شد که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۳۰۷ درصدی در این بخش از عملیات بندری به ثبت رسید.

وی از تخلیه و بارگیری ۹۴۴ هزار و ۴۸۱ تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان طی ۹ ماهه سال جاری خبر داد و افزود: از مجموع کل حجم عملیات، ۹۴۳ هزار و ۸۶۶ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۶۱۵ تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد که در بخش جابجایی محموله های غیرنفتی، ۵۳ درصد افزایش را شاهد بودیم.

عسکری نسب اظهار کرد:در سال جاری حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی به ۱۲۳ هزار و ۵۹۲ تن رسید که نشانگر رشد ۱۱۸ درصدی نسبت به سال گذشته است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه خاطرنشان کرد: طی این مدت، ۶۴۱ هزار و ۹۶۴ تن کالاهای غیر نفتی با رشد ۶۴ درصدی از بندر لنگه صادر شده است.

وی رشد جابجایی مسافران دریایی در بندر لنگه را مثبت اعلام کرد و گفت : طی ۹ ماهه سال جاری، ۴۳ هزار و ۳۴۰ نفر در مسیرهای دریایی ایران به مقصد کشورهای حوزه خلیج فارس و بالعکس از طریق بندر لنگه جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشانگر رشد ۲۹ درصدی است.

عسکری نسب تعداد شناورهای ورودی به بندرلنگه طی ۹ماه گذشته را ۴ هزار و ۲۷ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ۲۷۲ فروند شناور بالای هزار تن و ۳ هزار و ۷۵۵ فروند زیر هزار تن ظرفیت بارگیری داشته

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=460541
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل