تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 354728
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۱۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
حال و هوای هرمزگان در نخستین روزهای هفته دفاع مقدس؛

از شایعه سفر رهبر انقلاب به هرمزگان تا چشم های منتظری که در حسرت دیدار معظم له باریدند

از زمان اعلام برگزاری رژه سراسری هرمزگان همزمان با تهران شایعاتی در استان بیان شد که خبر آمدن رهبر معظم انقلاب به استان را نقل می کرد با گسترش این شایعه مردم از شوق دیدار معظم له سرازپا نمی شناختندند و درصدد رسیدن به خیل عاشقان ولایت بودند.

از شایعه سفر رهبر انقلاب به هرمزگان تا چشم های منتظری که در حسرت دیدار معظم له باریدند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ دفاع مقدس یکی از درخشان‌ترین صحنه‌های نقش‌آفرینی ملت مسلمان ایران استکه  شدیدترین فشارهای اقتصادی و سیاسی در این دوران توسط بدخواهان نظام و دین اسلام بر مردم مظلوم ایران تحمیل شد لذا در سایه دفاع مقدس با ایثار و جانفشانی رزمندگان و نقش بی بدیل رهبری انقلاب، نگاه ساختاری جهان نسبت به جمهوری اسلامی تغییر و ایران جایگاه ممتازی در دنیا پیدا کرد.

شهدا و ایثارگران از مهم ترین دستاوردهای ارزشمند انقلاب می باشند که با جانساری درخت انقلاب را به ثمر نشانند و امروز با گذشت چند دهه از رشادت ها و دلاوری های مردان و زنانی که خون خود را فدای نظام کردند هر روز شاهد پیشرفت های چشمگیری در عرصه جهانی هستیم و علی رغم تمام کارشکنی های استکبار در سایه رهنمود های معمار انقلاب و معظم له کشورمان هر روز موفق تر از پیش با گام هایی استوار در دنیا خودنمایی می کند از این رو هفته دفاع مقدس فرصتی برای پرداختن به جایگاه ژئوپلیتیک ایران است.

ایران اسلامی این قدرت را به برکت رهنمودهای رهبری معزز و حضور پرشور مردم در تمام صحنه‌ها دارد و بزرگداشت هفته دفاع مقدس نمایش قدرت جمهوری اسلامی به دشمنان و بدخواهان نظام است.

هرساله با آغاز هفته دفاع مقدس سراسر میهن را شور و نشاطی انقلابی در بر می گیرد و تمام تلاش های مردم و مسئولان برای نشان دادن این افتخار ملی و دستاوردهای دفاع مقدس رنگی متفاوت از سایر حماسه سازی های مرمان این دیار دارد.

استان هرمزگان و مردمان خلیج فارس اعمم از شیعه و سنی که در طول تاریخ در خط مقدم مبارزه با دشمنان و بدخواهان نظام حضور داشتند به تبعیت از گوشه و کنار این سرزمین برنامه ها و رویدادهایی را در بزرگداشت دفاع مقدس می نگارند.

آغاز هفته مقدس امسال در هرمزگان رنگ و لعاب متفاوتی نسبت به سال های قبل داشت که این استان برای نخستین بار میزبان رزمایش سراسری نیروهای مسلح از سراسر کشور بود.

رژه بزرگ و گسترده نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در آغاز هفته دفاع مقدس، همزمان با تهران، در بندرعباس با مسئولیت سپاه و فرماندهی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و با حضور یگان‌های زمینی، دریایی و هوایی ارتش و سپاه و همچنین نیروی انتظامی، بسیج و نیروهای مردمی در کنار آب های نیلگون خلیج فارس با شور و اشتیاقی بی مثال برگزار شد.

این رزمایش که با  شعار محوری “ما می توانیم” با هدف نمایش اقتدار و سیادت دریایی جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و قدرت بازدارندگی و وحدت نیروهای مسلح صورت گرفت شاهد رژه موشک های ساحل به دریای قادر، سطح به سطح نصر، سطح به سطح ظفر و سکوهای موشکی قارعه، قمربنی هاشم(ع)، قادر، قدیر و سامانه های راداری ۲۰۳۱، سطحی، افق، آماده سازی افق، آماده سازی موشک کروز بود.

همچنین ۵۰۰ فروند انواع شناور های تندرو سپاه شناورهای مردمی، ۴۷ فروند انواع شناورهای سطحی، زیرسطحی، تندرو ، سبک و سنگین، بالگردی و بال ثابت نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران ، سامانه های موشکی خاتم ۵، آماده سازی موشک برد متوسط، آماده سازی موشک برد کوتاه، راکت انداز فجر ۵، راکت فجر ۵، سامانه های موشکی خاتم ۷، ظفر، ذوالفقار، خلیج فارس، هرمز ۱ و ۲، فاتح ۱۱۰، صیاد ۲، بهینه شده سام ۶، رادار های مطلع فجر۲، راکت انداز فجر دو منظوره، یگان موتوری دوش پرتاب و رادار بهینه شده سام ۶ به نمایش گذاشته بود.

رونمایی از سامانه موشکی ذوالفقار به عنوان جدیدترین موشک ایرانی،رژه هوایی سامانه c300 و پرواز سامانه سوخو  برفراز خلیج فارس از اهم برنامه های رژه نیروهای مسلح در بندرعباس بود که با واکنش های بین المللی همراه بود.

بازار داغ شایعه سفر رهبر انقلاب به هرمزگان

حضور چشم گیر مردم هرمزگان در این رژه سراسری از جمله نکاتی بود که حیرت همگان را برانگیخت و بسیاری را شگفت زده کرد؛ مردمی که از آغاز انقلاب تا کنون با وجود تمام مشکلات پایدار تر از پیش بر سر اعتقادات و آرمانهای نظام ایستاده اند با حضور پرشورشان حماسه ای دیگر را رقم زدند که در این بین چشم های منتظر و اشکباری که دیدار دوست را می طلبیدند محروم از وصال ماندند.

از زمان اعلام برگزاری رژه سراسری هرمزگان همزمان با تهران شایعاتی در استان بیان شد که خبر آمدن رهبر معظم انقلاب به استان را نقل می کردو  فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مثل همیشه نقش بسزایی در گسترش این شایعه داشتند.

مردم بندرعباس در حالی خود را برای برگزاری رژه آماده می کردند که شاهد فعالیت های شبانه روزی نیروهای مسلح برای هرچه باشکوه تر اجرای این رزمایش سراسری بودند از سوی دیگر شهرداری بندرعباس با بنرهایی در شهر که گزیده ای از بیانات رهبر انقلاب در جمع مردم هرمزگان نصب کرده بود بر این شبه  دامن زده بود.

علی،م از حاضرین در رزمایش نیروهای مسلح با اشاره به حضور پرشور مردم در گرمای تابستان اظهار کرد: چندین سال است که در برنامه های مختلف نیروهای مسلح شرکت می کنم اما ازدحام جمعیت امسال بی سابق بود و حضور چندهزارنفری مردم در این برنامه با اشتیاق دیدار رهبر همراه بود.

وی افزود: بسیاری از حاضرین دربرنامه  به تصور دیدار رهبر خود را از اقصی نقاط استان به بندرعباس رسانده بودند و نامه های زیادی را به نمایندگی از مردم شهر و روستای خود برای رساندن به معظم له آورده بودند.

این جوان هرمزگانی تصریح کرد:در میان جمعیت زنان و مردان مسنی بودند که با زحمت خود را به ساختمان استانداری قدیم می رساندند و اشک ریزان دیدار حضرت خامنه ای را آرزو می کردند.

وی علت گسترش این شایعه را عدم اطللاع رسانی دقیق و تبلیغات نامناسب شهرداری دانست و تاکید کرد:در شبکه های اجتماعی نیز این شایعه به سرعت نقل می شد و این موضوع به قدری بالا گرفته بود که حتی مردم به دنبال مکان دیدار عمومی رهبر انقلاب بودند.

الف.سعیدی از ساکنان جزیره قشم با اشاره به این شایعه رویایی تصریح کرد:از زمانی که خبر سفر رهبر انقلاب به استان در جزیره پیچید، مردم از شوق دیدار معظم له سرازپا نمی شناختندند و درصدد رسیدن به خیل عاشقان ولایت بودند.

وی افزود: با گسترش این شایعه موج درخواست ها برای حضور در مراسم دیدار با رهبر انقلاب داغ شد و هم اکنون نیز این تصور وجود دارد که هرمزگان در روزهای آینده میزبان قدوم پربرکت ولی فقیه در این دیار است.

خبر سفر رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) به بندرعباس هر چند شایعه ای بیش نبود اما بازتابی از عشق مردم به معظم له و ولایتمداری مردم هرمزگان است؛ مردم این دیار که  از قبل از انقلاب تاکنون باصلابت بر سر اعتقادات و باورهای خود ایستاده اند سال هاست از دیدار روی یار محروم اند که این شایعه جوانه امیدی در دل مردم مشتاق هرمزگان بود.

امید است این شایعه به زودی در استان مظلوم هرمزگان به واقعیت بپیوندد و چشم های منتظری که در نخستین روز از هفته دفاع مقدس در حسرت دیدار رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) ماندند به آرزوی خود برسند.

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=354728
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,529 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی