از راهیابی گروه هنری میناب به جشنواره هایفست تا بی توجهی مسئولین به درخواست بازیگران مرکب
+ پ -
از راهیابی گروه هنری میناب به جشنواره هایفست تا بی توجهی مسئولین به درخواست بازیگران مرکب

کارگردان و هنرمند تئاتر هرمزگانی با اشاره به تلاش های شبانه روزی هنرمندان مجموعه هنری مرکب اظهار کرد: اداره کل ارشاد استان در سالهای گذشته از گروههای هنری حمایت های مالی داشته اما نسبت به درخواست ای مکرر و ملاقات پی در پی ما برای جذب کمک های مالی بی توجهه بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ یوسف رنجبر، کارگردان و هنرمند تئاتر هرمزگانی است که بیش از دو دهه در زمینه تئاتر با تم دفاع مقدس در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت دارد.

 

 

 

وی که فعالیت هنری خود را از گروههای دانش آموزی و کانون مساجد شهرستان میناب آغاز کرده است آثاری مانند مرکب ، در تنگنای خرابه، طلعت، درون پیراهن یحیی، قطار جنوب ، شب بارانی ، وقتی مرگ در می زند، چهره مروارید ودر آثار بسیار دیگری ایفای نقش و کارگردانی کرده که در جشنواره های تئاتر بسیج استانی ، جشنواره نیروی دریایی سپاه ، جشنواره بین المللی مهر آیین، مریوان و فجر مقام های برتر هنری را کسب کرده است.

 

 

 

 

رنجبر در گفتگو با خبرنگار فرهنگی هرمز به اشاره به راهیابی نمایشنامه مرکب به جشنواره هایفست ارمنستان اظهار کرد:این نمایشنامه کاری آیینی است که صحنه پردازی و طراحی لباس در این نمایش بر اساس فرهنگ بومی استان هرمزگان اجرا شده است.

 

 

 

 

وی افزود: راهیابی نمایشنامه مرکب به هایفست فرصتی است تا هنرمندانمان تمدن اصیل هرمزگان به جهانیان عرضه کنند که پیشرفت و ترقی فرهنگ ایرانی را به همراه دارد.

 

 

 

 
رنجبر با اشاره به تلاش های شبانه روزی هنرمندان این مجموعه هنری بدون حمایت های مسئولین تصریح کرد:متاسفانه در زمینه فرهنگ و هنراز سوی متولیان فرهنگ استان حساسیتی وجود ندارد و گروههای هنری از کمترین حمایت ها برخوردارند.

 

 

 

 

این هنرمند هرمزگانی با گلایه از بی توجهی مسئولین استان افزود:گروه هنری ما از ۱۵ نفر تشکیل شده که اعزام این گروه به ارمنستان هزینه بردار است لذا علاوه بر پیگیری های مدیر ارشاد هیچ کدام از مسئولین پاسخگوی درخواست ما نیستند.

 

 

 

 

وی اظهار کرد: در سالهای گذشته گروههای هنری متفاوتی از اداره کل ارشاد استان کمک های نقدی دریافت کرده اند اما گروه هنری ما با درخواست ای مکرر و ملاقات پی در پی هیچ فایده ای نداشته و تاکنون از هیچ حمایتی برخوردار نبوده است.

 

 

 

 

رنجبر با بیان اینکه گروه تئاتر مرکب باید ۱۸ مهر در ارمنستان حضور داشته باشد، تصریح کرد: در صورت عدم همکاری مسئولین تلاش های شبانه روزی هنرمندانی که وقتشان را در راستای اشعاعه فرهنگ استان و دفاع مقدس به هدر می رود.

 

 

 

 

وی با بیان اینکه ریشه تئاتر میناب از هنر تعزیه است و با اقتباس از آن تئاتر هرمزگان رشد کرد، بیان داشت:هنرمندان ما کارهای خود را در سالن های مخروبه دنبال می کردند و با وجود تخصیص اعتبار برای ساخت سالن فرهنگی در میناب بودجه آن جای دیگر هزینه شد و محرومیت هنری همچنان پا برجا است.

 

 

 

هنرمند تئاتر هرمزگانی خاطر نشان کرد: میناب با فرهنگ غنی خود با مشکلات زیرساختی در زمینه مدیریت ضربه خورده که این امر به فرهنگ این شهرستان نیز آسیب زده است چنانچه اگر این رویه ادامه داشته باشد شاهد عواقب سنگین اجتماعی خواهیم بود.

 

 

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff