از دستگیری تروریست سلام ریگی تا آزادی توسط دستگاه قضایی پاکستان/ رفتارهای دوگانه همسایه بد همچنان ادامه دارد
+ پ -

در حالی مقامات کشورمان از رایزنی با مقامات پاکستان و استرداد او خبر داده بودند که گفته می شود سلام ریگی با فشار دستگاه اطلاعات عربستان و همکاری سازمان اطلاعات پاکستان در ازای پرداخت مبلغ ۱۰ میلیون روپیه آزاد شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، اسفنده ماه سال گذشته بود که خبر دستگیر تروریست سلام ریگی بردار مالک ریگی منتشر شد، پس از انتشار این خبر مقامات کشور از رایزنی با طرف پاکستانی برای استرداد این تروریست گفتند.

این شرور سابقه دار آخرین بازمانده از خانواده مالک ریگی تروریست معلون بود که توسط ارتش پاکستان در اسفنده ماه سال گذشته دستگیر شده بود.
سلام ریگی پس از اختلاف های گسترده میان سرکرده گروه تروریستی جیش الظلم و بردار بزرگترش عبدالرئوف ریگی که منجر به مرگ او توسط صلاح الدین فاروقی سرکرده قدرت طلب جیش الظلم، هدایت گروه تازه تاسیس جیش النصر را بر عهده گرفت و تا زمان دستگیری توسط ارتش پاکستان فعالیت های تروریستی خود در این گروه را ادامه می داد.
گفتنی است چندی پیش رحمانی فضلی وزیر کشور در اولین کنفرانس خبری سال۹۴ گفته بود: دستگیری سلام ریگی هنوز برای ما قطعی نشده است و باید اسناد و مداراک پاکستانی ها در این باره بررسی شود.
در حالی مقامات کشورمان از رایزنی با مقامات پاکستان و استرداد او خبر داده بودند که شنیده حاکی از آن است که وی از زندان آزاد شده است.
گفته می شود سلام ریگی با فشار دستگاه اطلاعات عربستان و همکاری سازمان اطلاعات پاکستان در ازای پرداخت مبلغ ۱۰ میلیون روپیه آزاد شده است.
در همین زمینه چندی پیش در گزارشی از نفوذ گسترده دستگاه اطلاعات عربستان بر دستگاه قضا و سرویس اطلاعات پاکستان خبر داده بود که با تمام توان سعی در آزادی این تروریست و جلوگیری از استرداد او به ایران را دارند.
حال جدا از صحت این خبر رفتارهای دوگانه این همسایه بد در سالهای اخیر برای مقامات ایران عیان شده است و بنابر اعترافات عبدالمالک ریگی سازمان اطلاعات و ارتش پاکستان همکاری گسترده ای با تروریست ها در این منطقه دارند و در بسیاری از موارد با همکاری آنها علیه نیروهای نظمی و انتظامی کشور عملیاتی تروریستی انجام می گیرد.
با روشن بودن این همکاری و با وجود توافق نامه امنیتی که بیشتر جنبه صوری دارد به نظر می رسد رفتارهای قاطع و اهرم های فشار فراوانی از سوی ایران برای برخورد با برخی رفتارهای شیطنت آمیز این همسایه بد وجود دارد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff