تبلیغات تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 78232
تاریخ انتشار:یکشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۲ - ۰:۰۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

از «خود ربودگی» فتنه‌گران تا «خر تروا»

در آشوب‌های سال ۸۸،فتنه‌گران که نمادهای انقلابی دینی را برای پیشبرد اهداف خود دستمایه قرار داده بودند، سعی داشتند با اقدامات و یا نمادهایی که به کار می‌برند، برای مردم یادآور انقلاب سال ۵۷ باشند.  به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، صادق امامی: کارل مارکس زمانی گفته بود «تاریخ دوباره تکرار می‌شود، یکبار به صورت تراژدی […]

از «خود ربودگی» فتنه‌گران تا «خر تروا»

در آشوب‌های سال ۸۸،فتنه‌گران که نمادهای انقلابی دینی را برای پیشبرد اهداف خود دستمایه قرار داده بودند، سعی داشتند با اقدامات و یا نمادهایی که به کار می‌برند، برای مردم یادآور انقلاب سال ۵۷ باشند.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، صادق امامی: کارل مارکس زمانی گفته بود «تاریخ دوباره تکرار می‌شود، یکبار به صورت تراژدی و بار دیگر به صورت کمدی.» این مثال ظاهرا در بسیاری از مقاطع تاریخی کشورهای مختلف کاربرد داشته است و ایران نیز از این بابت استثنا واقع نشده است.

در زمان آشوب‌های خیابانی سال ۸۸، زمانی که فتنه‌گران نمادهای انقلابی دینی را برای پیشبرد اهداف خود دستمایه قرار داده بودند، سعی داشتند به نوعی با اقداماتی که انجام می‌دهند و یا با نمادهایی که به کار می‌برند، برای مردم یادآور انقلاب سال ۵۷ باشند. آن‌ها از دستبند سبز که رنگ شیعیان و دوستداران اهل بیت بود استفاده کردند، بر بام خانه‌ها فریاد الله‌اکبر سر می‌دادند و از مراسم‌های مذهبی و دینی برای به پیش بردن اهداف خود را استفاده می‌کردند. با این حال تمام این پروژه‌ها نتوانست یادآور آن ابهت و بزرگی انقلاب سال ۵۷ باشد و بعد از مدتی به کاریکاتوری خنده‌دار از این انقلاب تبدیل شد.

سران فتنه ۸۸ سعی داشتند با پروژه‌های مختلف از کشته‌سازی برای اعتراضات گرفته تا شرکت در مراسم ختم انسانهای خیالی و استفاده از روزهای ملی مانند ۲۲بهمن و راهپیمایی ۱۳ آبان و مراسم ۱۶ آذر بیشترین استفاده را برده و نشان دهند فتنه هنوز زنده است اما با مرگ فتنه در تاریخ نهم دی ماه، بساط این اقدامات مضحک نیز برای همیشه برچیده شد و تنها کارنامه این افراد در کاریکاتور‌سازی برای انقلاب اسلامی برجای ماند. رهبر معظم انقلاب نیز فتنه ۸۸ را کاریکاتوری مضحک از انقلاب سال ۵۷ عنوان کردند. اما چه اقداماتی باعث شد که فتنه تبدیل به کاریکاتور انقلاب اسلامی شود؟

– پروژه شهید سازی

در طول دوران فتنه ۸۸، کشته شدگان فتنه که سعی می‌شد تعدادشان به ۷۲ تن برسد، یکی، یکی زنده شده و در مقابل دوربین رسانه‌ها با خنده می‌گفتند که اشتباهی مُرده‌اند و تعدادی از مجروحان حوادث بعد از انتخابات نیز اعلام کردند، اصلا طرفدار فتنه‌گران نبوده و کسانی هم که گفته می‌شد دزدیده شده و به قتل رسیده‌اند، مشخص می‌شد که دچار بیماری «خودرُبودگی» شده و بعداز مدتی صحیح و سالم به خانه باز می‌گشتند!

۸ ماه فتنه سال ۸۸ از این نمونه‌های تاریخی مضحک زیاد دارد. این تنها کپی‌برداری کاریکاتوری از انقلاب اسلامی بود که باعث شد رهبرانش در مراسم ختم مرده‌هایی شرکت کنند که اصلا وجود خارجی نداشتند و یا اینکه کسانی دزدیده شوند که بعد‌ها خودشان پیدا می‌شدند. مثالهایی نظیر ترانه موسوی که اصلا وجود خارجی نداشت و بعد‌ها مشخص شد موسوی در مراسم ختم قلابی او شرکت کرده، یکی از این موارد است. احمد کارگر نجاتی نیز فردی بود که رسانه‌های فتنه عنوان می‌کردند در زد و خورد با نیروهای پلیس به شدت زخمی و بعد کشته شده است در حالیکه او یکی از بسیجیانی بود که به ضرب کتک فتنه‌گران راهی بیمارستان شده و در مصاحبه با رسانه‌ها مجبور شد بار‌ها با خنده بگوید که زنده است و فتنه‌گر نیز نیست!

عاطفه امام نیز دختری بود که عنوان شد دزدیده شده و اثری از او نیست و بعد از چند روز مشخص شد خودش، خودش را ربوده و چند روزی را بیرون از خانه سپری کرده و خبر دستگیریش را نیز پحش کرده و بعد دوباره بعد از مدتی پیدا شده است!

* اقدامات مضحک

مضحک‌ترین اقداماتی که در راستای نافرمانی مدنی توسط عوامل خارج نشین فتنه به آشوبگران آموزش داده می‌شد، جزو اسناد مهم و البته بامزه فتنه گران است. این اسنادنشان دهنده اوج بی‌پروایی فتنه‌گران در کمدی ساختن از خود است. با این حال ۸ ماه رویارویی با این افراد نشان داد، این افراد برای اجرای پیشنهادات مضحک خود، از یکدیگر پیشی نیز گرفته بودند.

۱- محسن سازگارا و آکسیون‌هایش

یکی از این افراد که رکورد باقی خارج نشینان در ارائه پیشنهادات مضحک را شکست، محسن سازگارا بود. او در سایت خود پیشنهاداتی را برای اجرای اصل نافرمانی مدنی در ایران مطرح می‌ساخت که توسط فتنه‌گران نیز مورد استهزا قرار می‌گرفت، پیشنهاد به برق زدن اتوهای تمام خانه‌ها در ساعات پر مصرف برق، پرداخت نکردن قبوض آب و برق و تلفن به سازمانهای مربوطه، تحریم کالاهایی که توسط صدا و سیما تبلیغ می‌شوند و یا در فشار گذاشتن مخابرات با تحریم سیستم پیامک، از جمله پیشنهاداتی بود که حتی هواداران فتنه را نیز به خنده می‌انداخت. او با این حال تنها به این چند اقدام بسنده نکرد و در جزوه‌های آموزشی و راهبردی خود که در سایتش منتشر می‌شد، از مردم می‌خواست، بار و ترافیک اداری را در سازمان‌ها و ادارات سنگین کنندو به هر بهانه‌ای کاری اداری انجام دهند، او یک بار هم از مردم خواسته بود روز جمعه مرخصی گرفته و درخیابان‌ها هم حاضر نشوند! ازدیگر پیشنهادات او بیرون کشیدن پول‌ها از بانک، اعتصابات نمادین مثلا اعتصاب ۳۰ دقیقه‌ای در محل کار، روزه گرفتن و اعتصاب غذا و استفاده از موزیک‌های خاص بر روی زنگ موبایل‌ها بود.

این پیشنهادات هیچ‌گاه مورد استقبال طرفداران فتنه قرار نگرفت چرا که هیچ فردی که بویی از عقل و منطق برده بود، زیر بار انجام چنین کارهایی نمی‌رفت. اگر قرار بود شخصی همه لوازم برقی را در اوج ساعات مصرف برق، در برق بزند، با قبض سنگین آب و برق و گاز رو به رو می‌شد و با پرداخت نکردن هر قبض، احتمال قطع آن خدمات برای فرد مرود نظر به یقین وجود داشت. اگر کسی پیامک نمی‌زد تا مخابرات را تحریم کرده باشد، برای هر کار غیرضروری مجبور می‌شد به فرد مورد نظرش تلفن بزند که این کار دریافتی مخابرات را از این هم بیشتر می‌کرد و در ‌‌نهایت با لباس سبز پوشیدن و اعتصاب غذا نیز خود فرد آسیب می‌دید نه جامعه و نظام جمهوری اسلامی!

ماجرای سازگارا و آکسیون‌هایش آنقدر دهان به دهان چرخید که بعد از آن به ضرب‌المثل تبدیل شد. از آن به بعد در جمع هر کس حرف غیر منطقی و یا مضحکی را مطرح می‌ساخت، همه به او می‌گفتند، «تو هم آکسیون رو کرده‌ای!»

۲- مسیح علی‌نژاد و مردان با حجاب!

یکی دیگر از اقدامات عوامل خارج نشین فتنه، به راه انداختن کمپین‌هایی بود که تنها نفع آن به مخالفان فتنه می‌رسید و آن خنده طولانی مدت پشت میز کامپیو‌تر بود! یکی از این کمپین‌ها که توسط زنان و عوامل خارج نشین صورت گرفت، کمپین حمایت از مجید توکلی، یکی از فتنهگران عرصه دانشگاه بود که در زمان آشوب‌های روز ۱۶ آذر سعی داشت با پوشیدن چادر و مقنعه از دانشگاه بگریزد که دستگیر شد. بعد از آن کمپین‌هایی برای نه به حجاب اجباری نیز به راه انداخته شد و به پیشنهاد علی‌نژاد اعضای مرد این کمپین برای حمایت از توکلی، روسری به سر کرده و از خود عکس گرفتند! چهره‌های این افراد در چادر و روسری آنقدر مضحک بود که اصل ماجرا را ناخودآگاه در حاشیه قرار داده و مردان باحجاب را به سوژه روز بخش طنز مطبوعات تبدیل ساخت.

۳- ابراهیم نبوی و خر تروا!

برای مراسم روز ۲۲ بهمن، ابراهیم نبوی، طنز‌نویس فراری که نمی‌خواست در مقابل پیشنهادات مضحک همکارش محسن سازگارا کم بیاورد، ایده اسب تروا را برای این راهپیمایی مطرح کرد. بنا بر ایده او، فتنه‌گران می‌بایست تا میدان آزادی با ظاهر عادی در راهپیمایی شرکت می‌کردند و با رسیدن به میدان آزادی نمادهای سبز رنگ خود را درآورده و دور تا دور میدان را به اشغال خود در می‌آوردند تا بتوانند خود را به دوربین‌های رسانه‌های خارجی که در اطراف میدان بودند، نشان دهند. این پیشنهاد با استقبال طیف خارج نشین فتنه‌گران نیز رو به رو شد اما در روز راهپیمایی حتی یک نفر نیز پیدا نشد که در دور میدان آزادی چنین نمادهایی داشته باشد و آنقدر میزان مردمی که برای شرکت در این مراسم جشن پیروزی انقلاب شرکت کرده بودند زیاد بود که عملا این افراد در میان جمعیت گم شدند. بعد‌ها، سایتهای دیگر فتنه از این نظریه به عنوان «خر تروا» یاد کرده و نبوی را به شدت مورد انتقاد قرار دادند!

تسنیم

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=78232
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,438 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل