تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 448041
تاریخ انتشار:شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گام بلند دریابانی در مبارزه با قاچاق؛

از توفیف محموله های میلیاردی کالای غیرمجاز تا کشف قاچاق انسان در مرزهای آبی هرمزگان

استان هرمزگان به دلیل همجواری با خلیج فارس و کشورهای عربی از مبادی مهم ورودی قاچاق به کشور است که کشف و انهدام باندهای کلان قاچاق کالا و مواد مخدر در مرزهای آبی موج جدید فعالیت های پیشگیرانه نهادهای نظامی را بیان ساخته است.

از توفیف محموله های میلیاردی کالای غیرمجاز تا کشف قاچاق انسان در مرزهای آبی هرمزگان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛استان هرمزگان با برخورداری از هزار کیلومتر مرز آبی مهم ترین کانون توجه سودا گران مرگ بوده که  در سال های اخیر کشف و انهدام باندهای کلان قاچاق کالا و مواد مخدر در هرمزگان سرفصل خبرهای استان را شامل شده است

فعالیت های گسترده نهادهای امنیتی در راستای فرامین رهبر انقلاب موجب شده تا نیروهای نظامی با تلاشی مضاعف کام سودجویان را تلخ کنند و از ورود افسار گسیخته قاچاق به کشور جلوگیری کنند.

دردو سال اخیر عملیات های سخت و طاقت فرسای نیروی انتظامی با قاچاقچیان کالا و مواد مخدر موجب شد تا توجه سودجویان به مرزهای آبی بیشتر شود و در کرانه های خلیج فارس به کارشکنی بپردازند که در نهایت با درایت فرمانده نیروی انتظامی و ورود پلیس به مرزهای آبی موجب شده تا حجم مبارزه با قاچاقچیان افزایش یاید.

در روزهای اخیر اخبار بسیاری مبنی بر پیشگیری و مبارزه با قاچاقچیان در آب های هرمزگان منتشر شده که با تلاش نیروهای دریابانی عرصه را برای سودجویان تنگ کرده است.

با وجود یک هزار کیلومتر مرز آبی و هزاران کیلومتر حریم دریایی دامنه وسیعی از کار را فراهم ساخته که اقدامات اخیر مرزبانی نشان از موفق بودن طرح ابلاغیه فرمانده ناجا مبینی بر ورود نیروی انتظامی مسئولیت سه حوزه قاچاق کالا، قاچاق مواد مخدر و قاچاق انسان در دریا دارد که از اواسط مهرماه سال جاری با قدرت و شدت در حال انجام است.

 

توقیف ۲۴ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در ابوموسی

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از توقیف یک فروند لنج تجاری حامل بیش از ۲۴ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در شهرستان ابوموسی خبر داد وگفت: دریابانان شهرستان ابوموسی حین گشت زنی و کنترل حوزه استحفاظی به یک فروند موتور لنج باری مشکوک و شناور را مورد بازدید و بررسی قرار دادند.

خرم روی افزود: مأموران در بازرسی از شناور موفق شدند ۲۴ میلیارد و ۸۶۹ میلیون و۵۵۰ هزار ریال انواع کالای قاچاق را که خارج از مجوز و مانیفیست و بصورت غیرقانونی بارگیری شده بود کشف و ضبط کنند.

فرمانده مرزبانی استان در خاتمه با اشاره به دستگیری ۷ متهم در این رابطه گفت: کالاهای کشف شده شامل لیمو خشک، گردو ،شامپو، مایع دستشویی ،صابون، اسپری بدن، ماسک صورت، خمیر دندان دستمال مرطوب، کرم مرطوب کننده و غیره می باشد.

 

کشف بیش از ۱۰۰ هزار نخ سیگار قاچاق در قشم

فرمانده مرزبانی قشم گفت : دریابانان این پایگاه طی پس از کسب خبری مبنی بر ورود یک فروند شناور حامل کالای قاچاق به سواخل این جزیره سریعا به محل اعزام شدند.
وی خاطرنشان کرد:ماموران حین گشت زنی وکنترل سواحل به یک فروند قایق حامل کالای قاچاق برخورد و به ناخدای آن دستور ایست دادند که ناخدای قایق  با دیدن ماموران غافلگیر شده بود با ریختن کالاهای قاچاق به دریا وبا افزایش سرعت از محل متواری شد.

فرمانده پایگاه دریابانی قشم گفت:ماموران موفق شدند در بازرسی از محل تعداد۱۱۹هزارو۶۰۰نخ سیگار و۸جفت کفش قاچاق کشف وضبط کنندکه  ارزش ریالی کالاهای کشف شده را۲۳۹میلیون و۲۰۰هزار ریال برآورد شده است.

 

 

 توقیف بزرگترین محموله سوخت قاچاق در مرزهای آبی بندرعباس

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از شناسایی و انهدام یک باند بزرگ از قاچاقچیان سوخت و کشف محموله های سوخت قاچاق در مرزهای آبی بندرعباس خبر داد و گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی،مراقبت های ویژه و با تلاش های شبانه روزی و فعالیت بی وقفه کارکنان دریابانی بندرعباس یک باند قاچاق سوخت که به صورت کلان اقدام به قاچاق می‌کردند را شناسایی و تحت نظر اطلاعاتی قرار دادند.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان افزود: با اقدام به موقع ماموران دریابانی بندرعباس در یک عملیات سریع و غافلگیرانه محموله های سوخت قاچاق در سواحل بندر پل را شناسایی و توقیف کردند.
وی بیان کرد:در این عملیات ۳فروند شناور لندینگ کرافت توقیف و ۲۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل نیز کشف که بزرگترین کشفیات سوخت دریابانی در سالهای گذشته و سال ۹۶ می باشد.
خرم روی با اشاره به اینکه شناورهای توقیف شده دارای ۱۲ مخزن متعدد آغشته به سوخت و جاساز بوده گفت:این مخازن غیرمجاز گنجایش ۵۴۰هزار لیتر سوخت دیگر را نیز دارد لذا عوامل مرتبط با این باند شناسایی و اقدامات قانونی از طریق مراجع قضایی به صورت ویژه در حال پیگیری است.

 

کشف محموله ۸ میلیارد ریالی کالای قاچاق در میناب
مأموران پایگاه دریابانی میناب در پی کسب خبری مبنی بر اینکه ۲فروند لنج تجاری حامل کالای قاچاق در اسکله بندر تیاب پهلو گرفته است بلافاصله برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.
خرم روز گفت : مأموران پس از دقایقی گشت زنی شناورهای متخلف را در اسکله این بندر شناسایی و در بازرسی تخصصی از آن ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال انواع کالای قاچاق کشف و ضبط کردند.
وی با اشاره به دستگیری دو نفر متهم در این رابطه گفت: کالاهای کشف شده شامل:۹۲هزارکیلوگرم برنج،۴هزارو۵۰۰کیلوگرم شکر،۲هزارو۳۵۰کیلوگرم عدس،۶هزار لیتر روغن خوراکی،۳هزار و ۶۰۰ قوطی کمپوت آناناس،۱۴هزارو۷۰۰پاکت آبمیوه،یک هزارو۸۰۰کیلوگرم چای و … شدند.
کشف محموله ۲۲ میلیارد ریالی کالای قاچاق
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از کشف محموله بزرگ قاچاق به ارزش بیش از ۲۲ میلیارد ریال در مرزهای هرمزگان خبر داد و گفت: مأموران پایگاه دریابانی بندرعباس پس از کسب خبری مبنی بر تخلیه محموله قاچاق از یک فروند شناور تجاری به داخل یک دستگاه کامیون مراتب به صورت ویژه در دستور کار اطلاعاتی دریابانان قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: پس از دقایقی گشت‌زنی در محل مورد نظر شناور را که فاقد علائم دریانوردی بوده و در حال تخلیه کالای قاچاق توسط جرثقیل به داخل یک دستگاه کامیون می باشد مشاهده کردند.
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان افزود: مأموران بلافاصله شناور و خودروهای متخلف را توقیف و در بازرسی از آنها موفق شدند انواع کالای قاچاق شامل ۲۶۹ قطعه لوازم ماشین سنگین؛ ۴۸۰ لیتر روغن موتورهای دریایی؛ ۶۴۵ کیلوگرم انواع ادویه جات؛ ۱۰۲ دستگاه انواع مانیتور خودرو؛۲دستگاه موتور برق و هزاران قلم کالای قاچاق دیگر را کشف و ضبط کنند.
خرم روز ادامه داد: همچنین دریابانان شهرستان سیریک در یک عملیات دیگر با ناکام کردن قاچاقچیان و توقیف یک فروند شناور تجاری موفق به کشف مقادیر قابل توجهی کالای قاچاق شامل:۷۷هزارو۳۶۰کیلوگرم برنج ۱۷۲ هزار و ۸۰۰ پاکت آبمیوه؛۹۳۶کیلوگرم چای؛۱۰هزارو۵۰۰رشته لامپ؛۲هزارو۱۰۶ تخته پتو؛۱۲۱هزارو۲۰۰بسته سوپ؛۶هزارو۷۹۲قوطی شربت فیمتو و … شدند.
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان با اشاره به توقیف دو فروند شناور و دو دستگاه خودرو در این عملیات ها گفت :در این رابطه ۸ نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده راهی دادسرا شدند.
این مقام مسئول در خاتمه خاطر نشان کرد:کارشناسان ارزش ریالی این دو محموله قاچاق را۲۲میلیاردو۵۶میلیون و ۴۴۰هزار ریال براورد کرده اند.
کشف ۱۴۸هزارکیلوگرم برنج قاچاق در میناب
دریابانان پایگاه دریابانی میناب در پی کسب خبری مبنی بر اینکه یک فروند لنج تجاری حامل کالای قاچاق در اسکله بندر تیاب پهلو گرفته است؛بلافاصله برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.
ماموران پس از دقایقی گشت زنی شناور متخلف قرا در اسکله این بندر را شناسایی ود بازرسی تخصصی از آن ۸میلیارد ریال انواع کالای قاچاق کشف و ضبط کردند.
در این رابطه  یک نفر متهم دستگیر و کالاهای کشف شده شامل:۱۸۴هزارکیلوگرم برنج؛۳هزارو۸۰۰لیتر روغن خوراکی؛۸۵هزار کیلوگرم شکر؛۵هزارو۴۰۰کیلوگرم چای؛۱۲هزار قوطی کمپوت آناناس و … میباشد.
کشف دو هزار کیلوگرم فلفل قاچاق در سواحل میناب
مرزباناندریابانی شهرستان میناب روز گذشته با انجام اقدامات اطلاعاتی و حین گشت زنی در اسکله بندر تیاب به یک فروند لنج باری مشکوک و شناور را مورد بازدید و بررسی قرار دادند.
ماموران در بازرسی از شناور تجاری موفق شدند انواع کالای قاچاق شامل:۱۸هزار کیلوگرم برنج؛۲۵هزارکیلوگرم شکر؛یک هزار لیتر روغن خوراکی؛۲هزار کیلوگرم فلفل و… را به ارزش یک میلیاردو۸۰۰میلیون ریال کشف و ضبط کنند.
کشف۲۹۰کیلوگرم موادمخدر در مرزهای پارسیان
فرماندهی مرزبانی استان هرمزگان از کشف ۲۹۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک طی عملیاتی توسط مرزبانان پر تلاش ناوگروه شناوری پارسیان خبر داد و اظهار داشت:ماموران ناوگروه شناوری پارسیان با گشت های مستمر و کمین های هدفمند طی یکسری کار اطلاعاتی از جابجایی یک محموله موادمخدر درج جنگلهای حرای اطراف با خبر شدند.
وی در ادامه گفت:مرزبانان بلافاصله جهت بررسی دقیق به محل اعزام و پس از ساعت ها کمین در جنگلهای اطراف ؛یک فروند شناور در حال تخلیه بسته های مشکوک به داخل یک دستگاه خودرو را مشاهده کردند.
سرهنگ”خرم روی”اذعان داشت:قاچاقچیان با مشاهده ماموران از محل متواری شدند.
وی افزود:ماموران بلافاصله به تعقیب خودرو پرداخته و در نهایت در یکی ار محلات پارسیان خودرو مذکور که وانت پراید یخچالدار بوده توقیف مینمایند.
خرم روی گفت:در بررسی از خودروی توقیفی ۲۹۰ کیلو موادمخدر از نوع تریاک کشف و ضبط شد ودر این رابطه یک نفر از قاچاقچیان سوداگر مرگ که تبعه کشور افغانستان میباشد نیز دستگیر شد.
کشف۶۵هزار لیتر سوخت قاچاق در مرزهای هرمزگان
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از کشف ۶۵هزار لیتر سوخت قاچاق در آبهای داخلی خلیج فارس خبر داد و گفت:مرزبانان پایگاه دریابانی قشم حین گشت زنی و کنترل مرزهای داخلی کشور به یک فروند موتور لنج در حال حرکت مشکوک و شناور را برای بازدید و بررسی متوقف کردند.
سرهنک”خرم روی” افزود:ماموران در بازرسی از شناور توقیفی ۲۵هزار لیتر گازوییل قاچاق را کشف و۶نفر متهم را در تین رابطه دستگیر کردند.
وی خاطر نشان کرد:در همین راستا مرزبانان پایگاه دریابانی سیریک با انجام اقدامات اطلاعاتی بخ یک فروند شناور در اسکله این شهرستان مشکوک و در بررسی از آن موفق شدند۴۰هزار لیتر سوخت قاچاق را کشف و ضبط کنند.
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان در خاتمه با اشاره به کشف مجموعا۶۵هزار لیتر سوخت قاچاق افزود:ارزش ریال این دو محموله ۹۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال براورد شده است.
کشف بیش از ۵ملیارد ریال کالای قاچاق در بندرعباس
فرماندهی مرزبانی استان هرمزگان از توقیف یک فروند شناور تجاری حامل بیش از ۵میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در بندرعباس خبر داد و گفت؛مرزبانان پایگاه دریابانی بندرعباس حین گشت زنی به یک فروند لنج باری مشکوک و شناور را مورد بازدید و برسی قرار دادند
وی افزود؛ماموران در بازرسی شناور تجاری موفق شدن ۵ملیاردو١۵۶ملیونو ٢٧٠هزار ریال انواع کالای قاچاق شامل تلوزیون،یخچال،پارچه،البسه،لوازم یدکی،باطری خودرو،لاستیک خودرو،نوشابه انرژی زا،آب میوه،کولر گازی و…کشف و ضبط شد
این مقام مسئول تصریح کرد؛یک فروند موتور لنج تجاری فعال در امر قاچاق کالا توقیف و یک نفر متهم نیز در این رابطه دستگیر و با تشکیل پرونده بع مراجع قضائی معرفی شد.
دستگیری۱۴۶نفر اتباع بیگانه غیرمجاز از مرزهای هرمزگان
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از دستگیری ۱۴۶نفر اتباع بیگانه در۷۲ساعت گذشته در مرزهای استان خبر داد و گفت:مرزبانان استان هرمزگان در اجرای طرح جمع آوری اتباع بیگانه غیرمجاز و انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی در سطح حوزه استحفاظی موفق شدند۱۴۶نفر از اتباع غیرمجاز بیگانه را در شهرهای مرزی استان شناسایی و دستگیر کنند.
سرهنگ”خرم روی”افزود:اتباع دستگیر شده تبعه کشور افغانستان،پاکستان و بنگلادش بودند که برای اقامت غیرقانونی به صورت غیرمجاز وارد کشور شده بودند.
توقیف۷۹هزارلیتر سوخت قاچاق در جاسک
ماموران پایگاه دریابانی جاسک شب گذشته با انجام کارهای اطلاعاتی از سوختگیری غیرمجاز ۲فروند شناور موتور لنج در سطح حوزه استحفاظی مطلع و برای برخورد با متخلفان به منطقه اعزام شدند.
ماموران حین گشت زنی در منطقه قاچاقچیان را با ۲فروند موتورلنج در حال خروج از حوزه استحفاظی مشاهده و با عکس العمل سریع و قاطع،شناورها را توقیف کردند.
فرمانده مرزبانی هرمزگان گفت:در بازرسی از شناورهای توقیفی ۷۹هزار لیتر گازوییل قاچاق کشف و ۱۳ نفر متهم نیز دستگیر شدند و  ارزش ریالی محموله های کشف شده ۹میلیاردو۶۱۶هزار ریال براورد شده است.
کشف بیش از ۷میلیارد ریال اقلام قاچاق در شرق هرمزگان
خرم روی گفت:در ادامه طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و پاکسازی محلات آلوده به قاچاق،مرزبانان و عوامل انتظامی شهرستان های میناب و سیریک در ۲عملیات مشترک پس از انجام کار اطلاعاتی و هماهنگی با مقام قضایی با تشکیل اکیپی منسجم به روستاهای توابع شهرستان میناب و سیریک اعزام شدند.
وی افزود:در بازرسی دقیق از منازلی که از قبل شناسایی شده بود۱۱فروند شناور غیرمجاز،۲دستگاه موتور سیکلت سرقتی،۳دستگاه خودروی سرقتی،یک دستگاه خودروی فوتون،۱۵۰هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوییل و ۷۴ راس احشام از نوع بز کشف ک ضبط شد.
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان اذعان داشت:همچنین مامورین در این عملیات ها مقدار۴۷هزار لیتر سوخت قاچاق را معدوم نمودند که  ارزش ریالی اقلام و موارد کشف شده را ۷میلیاردو۳۳۸میلیون ریال برآورد شده است.
انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=448041
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,493 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی