از تلاش های 6ساله متخصصین برای ساخت دریا پاک تا امکان پاکسازی آلودگی های نفتی در بعد 400مایلی
+ پ -
از تلاش های ۶ساله متخصصین برای ساخت دریا پاک تا امکان پاکسازی آلودگی های نفتی در بعد ۴۰۰مایلی

ناظرسازمان اداره بنادر بر روی شناور “دریاپاک ۱″ با بیان اینکه این شناور در مدت زمانی بیش از ۶ سال در دست ساخت بوده است،گفت:این کشتی امکان پاکسازی آلودگی های نفتی تا انتهای دریایی عمان و در بعد ۴۰۰ مایلی را دارد.

مهدی محبی، ناظرسازمان اداره بنادرو شرکت کشتی سازی فراساحل بندرعباس بر روی شناور “دریاپاک ۱″ در گفتگو با هرمز گفت: این کشتی به ابعاد ۵۵ طول و عرض ۱۳ متر به منظور جمع آوری لکه های نفتی اعم از لکه های روغنی و شیمیایی در آب های کم عمق و آزاد طراحی شده است.

وی با بیان اینکه این شناور آخرین تکنولوژی روز دنیا برای مبارزه با آلودگی های نفتی را دارا است،اظهار کرد: ۵ نمونه از پیشرفته ترین  تجهیزات با کاربری مختلف بر روی این کشتی نصب شده که امکان پاک کردن هر گونه لکه در عمق های مختلف را دارا است.

 

محبی افزود:شناور دریا پاک پس از جمع آوری لکه های آنها را به ساحل انتقال می دهد که امکان استفاده از نفت های جمع آوری شده از سطح دریا وجود دارد.

وی با بیان اینکه نمونه های مشابه این شناور در  کشور فنلاندساخته می شود،تصریح کرد:قسمت اعظم تجهیزات این کشتی از خارج از کشور وارد شده و این شناور در مدت زمانی بیش از ۶ سال در دست ساخت بوده است.

ناظرسازمان اداره بنادربر روی شناور “دریاپاک ۱″ یادآور شد:از زمان انعقاد قرار داد برای ساخت این کشتی کشورهای حوزه خلیج فارس خواستار همکاری ایران برای پاکسازی آلودگ های نفتی هستند.

وی گفت: این کشتی امکان پاکسازی آلودگی های نفتی تا انتهای دریایی عمان و در بعد ۴۰۰ مایلی را دارد.

محبی با اشاره به پدیده جلبکی کشند قرمز در سواحل خلیج فارس خاطر نشان کرد:کشند قرمز لکه های جلبکی روغنی شکل است که شناور دریا پاک تجهیزات لازم برای پاکسازی نقاط کم عمق و قسمت های صخره ای ساحل را برای پاکسازی کشند دارد.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff