تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 454329
تاریخ انتشار:دوشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴| تعداد نظرات :دیدگاه‌ها برای از تصرف در اموال دولتی تا تبدیل شدن مرکز سلامت میناب به خانه دام+تصویر بسته هستند
پ

از تصرف در اموال دولتی تا تبدیل شدن مرکز سلامت میناب به خانه دام+تصویر

با گذشت چهار دهه از احداث ساختمان مرکز بهداشت و درمان روستای حکمی در شهرستان میناب همچنان در بلاتکلیفی مدیریتی به سر می رود و با تغییر کاربری به مرکز پرورش دام تبدیل شده است.

از تصرف در اموال دولتی تا تبدیل شدن مرکز سلامت میناب به خانه دام+تصویر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب، میناب بعنوان دومین شهرستان بزرگ هرمزگان با ۲۵۹هزار ۲۲۱ نفر جمعیت شهرستان و بیش از ۱۹ هزار نفر جمعیت شهری دارای مشکلات زیرساختی و مدیریت شهری دارای ساختمان های اداری  مخروبه است که بواسطه نبود نظارت و برنامه ریزی در حال ریزش هستند.

ساختمان مرکز بهداشت و درمان  در محدوده انتهای روستای حکمی و ابتدای روستای بلبلی در ۵ کیلومتری میناب سالیان متمادی بلاتکلیف رها شده است و تاکنون هیچ اقدامی نسبت به تغییر کاربری آن انجام نشده  به طوری که برخی استفاده های کاذب از این ساختمان دولتی نارضایتی های همسایه ها و ساکنین روستا به همراه داشته است.

تبدیل شدن ساختمان سلامت به خانه دام

وضعیت نابسامان و استفاده غیر بهینه از ساختمان بهداشت و درمان روستای حکمی علیرغم راکد بودن و عدم بهره برداری ۴۰ ساله از آن مورد اعتراض مردم بوده و مردم روستای حکمی و بلبلی دلیل این وضعیت را قصور مسئولین در راه اندازی این پروژه می دانند.

ساختمانی که با هزینه بیت المال احداث شده تا مورد استفاده مردم روستا قرار بگیرد این روزها مورد استفاده قرار نگرفته بلکه به خانه و محل نگهداری دام سبک و سنگین تبدیل شده است.

این ساختمان در کنار اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان میناب قرار دارد و تا کنون هیچ کدام از مسئولان در جریان وضعیت این ساختمان اداری و تغییر کاربری آن نیستند.

 

انتظار ۴۰ ساله برای بهره برداری از ساختمان مرکز و بهداشت

ذاکری یکی از ساکنین روستای حکمی در گفتگویی اظهار کرد: این ساختمان بیش از ۴۰ سال بلاتکلیف رها شده و هیچ مسئولی تا بحال پیگیر تغییر کاربری یا واگذاری به ارگان های دیگر نبوده اند تا جایی که عدم پیگیری ها باعث شده تا حقوق شهروندی نادیده گرفته شود.

وی افزود: طبق منشور حقوق شهروند، شهروندان حق دارند از محیط مساعد برای رشد فضایل اخلاقی،دینی و تعالی معنوی برخوردار شوند و دولت همه امکانات خود را برای تامین شرایط لازم جهت بهره‌مندی از این حق به کار بگیرد.

این شهروند گفت: اگر مسئولین  برای تجهیز و تعمیر این ساختمان اقدام کنند، مرکز مناسبی برای ارائه خدمات بهداشت و درمان روستائیان خواهد بود که متاسفانه عدم نظارت بر ساختمان های دولتی و حیف و میل شدن هزینه های بیت المال باعث راکد ماندن و نابودی بخشی از این ساختمان شده است.

تصرقف شخصی از اموال دولتی

عبدالرضا ذاکری، رییس شورای اسلامی روستای حکمی گفت: با مکاتبه و نامه نگاری های انجام شده مبنی بر واگذاری ساختمان رها شده مرکز بهداشت و درمان و راه اندازی مرکز فوریت های پزشکی معلوم شد این ساختمان به تصرف شخص در آمده و ساختمان دولتی تا اطلاع ثانوی بلاتکلیف مانده است.

وی افزود: طبق گفته های یکی از کارکنان اداره شبکه بهداشت ودرمان شهرستان میناب مدارک دال بر مالکیت این ساختمان در مرکز بهداشت شهرستان وجود دارد که به محض اعلام حل شدن موضوع این ساختمان برای استفاده بهینه از خدمات درمانی در اختیار مردم روستا قرار می گیرد.

ذاکری اضافه کرد: متولیان امر باید نسبت به حل سریع این موضوع از طریق مراجع قانونی اقدام کنند و اجازه  تصرف اشخاص حقیقی در اموال بیت المال را ندهند.

بنابر این گزارش در ماده ۲ منشور حقوق شهروندی شهروندان باید از حق زندگی شایسته و لوازم آن همچون آب بهداشتی، غذای مناسب، ارتقای سلامت، بهداشت محیط، درمان مناسب، دسترسی به دارو، تجهیزات، کالاها و خدمات پزشکی، درمانی و بهداشتی منطبق با معیارهای دانش روز و استانداردهای ملی، شرایط محیط زیستی سالم و مطلوب برای ادامه زندگی برخوردار شوند لذا مسئولین باید نسبت به رفع مشکلات بهداشت و درمان در روستاها اقدامات اساسی تری انجام دهند و از برخی نارضایتی ها بکاهند.

شهرستان میناب با بیش از ۲۵۹ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری بندرعباس قرار دارد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=454329
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

Comments are closed.

یادداشت

گفتگو

اقتصادی