از تداوم تحصن در میدان سبز بغداد تا آغاز نشست سران عراق در منزل رئیس‌جمهور
+ پ -
از تداوم تحصن در میدان سبز بغداد تا آغاز نشست سران عراق در منزل رئیس‌جمهور

در حالی که جریان صدر بر تداوم تحصن در منطقه امنیتی بغداد تاکید دارد، سران عراقی در منزل رئیس‌جمهور این کشور جمع شده‌اند تا راهی برای مهار بحران ایجاد شده در پایتخت بیابند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک مقام امنیتی عراقی از باز شدن کلیه ورودی‌ها و خروجی‌های شهر «بغداد»، خبر داد و گفت که فرماندهی عملیات بغداد این تصمیم را امروز (یکشنبه) اجرایی کرده است.

این در حالی بود که در پی حمله دیروز شماری از تظاهرات‌کنندگان در منطقه امنیتی  سبز (الخضراء) به پارلمان عراق، علاوه بر ورودی‌ها و خروجی‌های شهر، بسیاری از خیابان‌های بغداد نیز به دست نیروهای امنیتی عراق، بسته شده بود.

از سوی دیگر، امروز برخی رسانه‌های عراقی از جمله «شفق‌نیوز» نوشتند که نیروهای ویژه «سرایا الجهاد» شاخه نظامی جنبش جهاد و سازندگی عراق از زیرمجموعه‌های بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) اکنون در مناطق مختلف پایتخت مستقر شده‌اند تا مانع هرگونه تهدید امنیتی در این شهر شوند.

یک مقام مسئول در کمیته هماهنگی تظاهرات‌های جریان صدر نیز در گفت‌وگو با «المیادین» اعلام کرد که تحصن در مرکز منطقه «الخضراء» بغداد ادامه دارد.

نشست سران سه قوه در عراق نیز به دعوت «فواد معصوم» رئیس‌جمهور عراق در منزل او در حال برگزاری است. در این نشست علاوه بر «حیدر العبادی» نخست‌وزیر و «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان، «ایاد علاوی» رهبر ائتلاف «الوطنیه»، «هادی العامری» فرمانده سپاه بدر، «سید عمار الحکیم» رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق، «یونادم کنا» رئیس فراکسیون «الرافدین» و شماری دیگر از رهبران سیاسی عراق حضور دارند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff