از امام حسین درس صبر و استقامت گرفته ایم/ همه اهالی به کمک موکب آمدند

+ پ -
از امام حسین درس صبر و استقامت گرفته ایم/ همه اهالی به کمک موکب آمدند

مسئول موکب بندر کنگان با اشاره به مشارکت تمامی اهالی منطقه به موکب برای پذیرایی از زائرین پیاده روی اظهار کرد: تمام برنامه ریزی ها برای هر چه بهتر انجام شدن این خدمت رسانی به زائرین امام حسین صورت می گیرد.

حمزه اجدادی مسئول موکب بندر کنگان در گفتگو با خبرنگار هرمز؛با بیان اینکه مردم این دیار آنقدر شیفته ی اهل بیت هستند که از چند ماه قبل از محرم و صفر خود را برای موکب داری و پذیرایی از زائرینی که قصد سفر به کربلا را دارند برای پیاده روی بزرگ اربعین، آماده می کنند، گفت: با شنیدن روایت کربلا درس های زیادی را فرا گرفته ایم که مهمترینش صبر و مقاومت است که مردم این شهر به خوبی این صفت را خود پرورش داده اند و تمام مشکلات و سختی ها را با صبر تحمل می کنند و همیشه پشتیبان رهبری و نظام هستند.

 

وی افزود:: از ۳ ماه قبل از اربعین، اهالی اینجا کمک های نقدی خود را به متولی کار تحویل می دهند و در آستانه شروع به کار موکب نیز کمک های غیر نقدی که شامل قند و چای و برنج و سایر اقلام مورد نیاز است را اهدا می کنند و  در شورایی که در مسجد بزرگ برگزار می شود تمام برنامه ریزی ها برای هر چه بهتر انجام شدن این خدمت رسانی به زائرین امام حسین صورت می گیرد.

 

اجدادی تصریح کرد: وقتی کمک بعضی از اهالی به دستمان می رسید هیچ حرفی برای گفتن باقی نمی ماند جز اشکی که در چشمانمان جمع می شد. برای مثال زن و شوهر جوانی که تازه تشکیل زندگی داده بودند و پولی را برای رهن یک منزل کنار گذاشته بودند پیش ما آمدند و این پس انداز خودشان را تقدیم موکب نمودند تا بتوانند در برپایی این مراسم بزرگ سهمی داشته باشند؛ یا پیرزنی که پولی را برای تهیه دندان مصنوعیش پس انداز کرده بود و این پول را کامل در اختیار موکب قرار داد، اینها نمونه های کوچکی هستند از سخاوت مردم که همه اش به یک علت است و آن هم عشق به سید الشهدا و مردمان این دیار خوب قدر حسینی بودنشان را می دانند.

 

وی  در انتها گفت: هر کس که به موکب ما می آید تنها چیزی که از او میخواهیم این است که برای ما جاماندگان از سفر عشق آنجا دعا کنند. برایمان دعا کنند که لیاقت حضور در این مراسم بزرگ و زیارت حرم امام حسین و حضرت ابوالفضل نصیب اهالی این دیار هم بشود.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff