از افزایش نوسانات برق تا کمبود آب آشامیدنی در روستای دهیج میناب
+ پ -
از افزایش نوسانات برق تا کمبود آب آشامیدنی در روستای دهیج میناب

روستای دهیج از توابع بخش سندرک در منطقه چهارده روستا با وجود صعب العبور بودن راه روستایی در این منطقه نوسانات برق و کمبود اب اشامیدنی نیز مردم این روستا را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از  میناب جنوب،از آنجایی که شرایط و فضای مناسب برای بهر مندی از آب آشامیدنی سالم و  خدادادی در اکثر روستاهای شهرستان میناب برای مردم و ساکنین آن فراهم می باشد اما با این وجود برخی روستاهای شهرستان شاهد کبود و قطعی اب شرب و نوسانات مکرر برق می باشیم.

 

 

در یک گذری از روستای دهیج شاهد تیروهای خطوط برق رسانی در این روستا شدیم که ۸۰ درصد آن چوبی بودند و گویای نوسانات شدید برق در این منطقه بود. که ساکنین روستا از وضع موجود ابراز نگرانی می کردند.

 

 

کمبود آب آشامیدنی سالم  نیز در روستای دهیج یکی دیگر از مشکلات این روستا بود که ساکنین برای تهیه آب مجبور به استفاده کردن از آب رودخانه بودند  این درحالی است که تجهیز و خریداری لوله و منبع تامین آب و کولر زنی می تواند باری از مشکلات آب آشامیدنی سالم را برای ساکنین روستای دهیج مرتفع سازد.

 

 

آنتن دهی تلفن همراه نیز نگرانی دیرینه دهیج بود که ساکنین روستا خواستار هر چه سریعتر این مشکل با توسعه زیر ساخت های مخابراتی به روستای دهیج و توابع شدند.

 

در این بازدید بخشدار سندرک که به همراه  فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید باهنر سندرک که  از نزدیک برای شناسایی و رفع مشکلات روستاهای توابع درپهن سندرک میناب آمده بودند در گفتگو با میناب جنوب  گفت: اقدامات لازم برای پیگیری و رصد مشکلات روستاها برای حداکثر بهره مندی ساکنین از شرایط و امکانات در روستاها بهره مند شوند.

 

روستای دهیج با ۶۰۰ نفر جمعیت، از توابع درپهن سندرک میناب می باشد که فاصله آن از مرکز شهرستان میناب ۱۰۰ کیلومتر است و باید از درپهن تا آنجا راه بسیار خطرناک و پر پیچ و خم را پیمود تا به روستا برسی.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff