از اساتید حوزه علمیه و مربیان عقیدتی سیاسی بسیج قشم تجلیل شد
+ پ -
از اساتید حوزه علمیه و مربیان عقیدتی سیاسی بسیج  قشم تجلیل شد
با حضور مدیر حوزه های علمیه استان هرمزگان؛

از اساتید حوزه علمیه و مربیان عقیدتی سیاسی بسیج قشم تجلیل شد

طی مراسمی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی از اساتید حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) و مربیان عقیدتی ساسی ناحیه مقاومت بسیج قشم تجلیل به عمل آمد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از قشم آزاد ، حجت الاسلام روح الله مختاری، مدیر حوزه های علمیه استان در نشست تجلیل از اساتید حوزه علمیه قشم و مربیان عقیدتی سیاسی بسیج شهرستان قشم گفت:آیت الله مطهری شخصیتی بود که دوستان و دشمنان انقلاب  به خوبی ایشان را شناختند و صحبتهای حضرت امام خمینی (ره) در توصیف آن شهید بزرگوار نشان دهنده جایگاه والای علمی و معنوی شهید مطهری است.

وی با برشمردن ابعاد مختلف علمی استاد مطهری بیان داشت : اندیشه های شهید مطهری که بر گرفته از اسلام ناب محمدی است نیاز امروز مردم  جهان را در گرایش به اسلام  تامین می کند و علمای اسلام باید در موج اسلام خواهی شرق و غرب به این شهید اقتدا کنند.

مختاری جامعیت در ابواب مختلف  علوم اسلامی را از جمله ویژگی های بارز شهید مطهری دانست و افزود : وی یک اسلام شناس نمونه بود که  هیچ تناقضی در سخنان و کتابهای ایشان یافت نمی شود و اسلام را به عنوان یک دین جامع در عرصه های سیاسی ، اجتماعی  ، اقتصادی و فرهنگی به مخاطبان معرفی نموده است.

وی ادامه داد : شهید مطهری در اسلام ذوب شده بود و با تلاشی خستگی ناپذیر زندگی خود را وقف علوم مختلف اسلامی کرد و توانست آثار منحصر به فردی از خود به یادگار بگذارد که بسیاری از شبهات کنونی جامعه را برطرف نماید .

امام جمعه شهرستان حاجی آباد با اشاره به تهجد و معنویت استاد مطهری بیان داشت: توفیقی که این استاد بزرگوار بدست آورده بود به خاطر معنویت و شب زنده داری های آن عالم بزرگوار بود و روحانیون همواره نیازمند این روحیه و اخلاص نیت در اعمال و عبادات هستند.

وی رابطه بین امام و شهید مطهری را یک رابطه عمیق معنوی و مرید و مرادی عنوان کرد و تصریح کرد : صدق و صفا و همان صفات عالی حضرت امام (ره) در شهید مطهری تجلی کرده بود  و این به خاطر شناخت عمیقی بود که بین این دو بزرگوار وجود داشت.

مختاری حضور در صحنه های سیاسی را از دیگر ابعاد شخصیتی شهید مطهری بیان نمود و گفت : افتخار دین اسلام به این است که سیاست را از حکومت جدا نمی داند و روحانیون ما هم باید به این نکته توجه کنند که فقه و علم آنها باید در زندگی روزمره مردم و بینش سیاسی آنها تاثیر گذار باشد.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff