تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 471671
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در جلسه رسمی شورای شهر بندرعباس مطرح شد:

از آمار ۳۴ درصدی طلاق تا جولان دوجنسه ها در بندرعباس/هرمزگان؛ رتبه نخست خودکشی در کشور

عضو شورای شهر بندرعباس با بیان اینکه دوجنسه و ترانس ها در سطح شهر بندرعباس جولان می دهند و کسی فکر درمان آنان نیست، گفت: بندرعباس شلخته توسعه یافته است و باید در سیاست ها تجدید نظر شود.

از آمار ۳۴ درصدی طلاق تا جولان دوجنسه ها در بندرعباس/هرمزگان؛ رتبه نخست خودکشی در کشور

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده؛ اسلام باوقار، رئیس شورای شهر بندرعباس در پنجاهمین جلسه رسمی شورای شهر بندرعباس، اظهار کرد: بیشترین درآمد را در استان هرمزگان داریم اما اکثر آسیب های اجتماعی هم در بندرعباس بروز می‌دهد.

رئیس شورای شهر بندرعباس،فقر را ریشه اکثر مشکلات امروز مردم بندرعباس خواند و افزود: اگر سمن‌ها نبودند امروز وضعیت به مراتب بدتر بود و باید اقدامات فرهنگی گسترده‌تری صورت پذیرد.

استاندار اقدامات خوبی را در بافت فرسوده آغاز کرده/خدمت به مردم را وظیفه‌ اصلی مسئولان

باوقار با اشاره به این مساله که همه مسئول هستند و باید هم‌افزایی صورت بگیرد، گفت: استاندار در بافت فرسوده ورود کرده اما اگر این طرح صحیح اجرا نشود بر معضلات افزوده خواهد شد.

وی اظهار کرد: دینداری باید در عمل دیده شود وگرنه افراد دیندار مآبی که با جای مهر و چفیه پول مملکت را غارت کردند، کم نبودند.

رئیس شورای شهر بندرعباس خدمت به مردم را وظیفه‌ اصلی مسئولان دانست و گفت: مدیرانی که با وابستگی به گروه های سیاسی سر کار آمده اند در مدت خدمت شأن به دنبال پر کردن جیب خود هستند نه گره گشایی از مشکلات مردم.

جولان دوجنسه ها در بندرعباس/پرداخت هزینه های نیویورک و زندگی در شعب ابی طالب

کیانوش جهانبخش، عضو شورای شهر بندرعباس در این جلسه، افزود:مردم بندرعباس هزینه‌ زندگی در نیویورک را پرداخت اما در شِعب ابی‌طالب زندگی می‌کنند.

عضو شورای شهر بندرعباس در ادامه اظهار کرد: بندرعباس باید بر اساس گردشگری توسعه می یافت اما شتابان به سمت صنتعی شدن رفته است.

عضو شورای شهر بندرعباس با بیان اینکه دوجنسه و ترانس ها در سطح شهر بندرعباس جولان می دهند و کسی فکر درمان آنان نیست، تصریح کرد: بندرعباس شلخته توسعه یافته است و باید در سیاست ها تجدید نظر شود.

درد بی‌دینی را در شهرداری بندرعباس می‌بینم

حجت الاسلام و المسلمین احمد عامری سیاهویی، عضو شورای شهر بندرعباس هم در این جلسه، گفت:اگر فکری به حال درد بی دینی برخی مسئولان نکنیم مشکل ساز می شود.

عضو شورای شهر بندرعباس با بیان اینکه درد بی‌دینی را کم و بیش در شهرداری بندرعباس می بینم، افزود: باید توجه به تربیت دینی را برای حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی در دستور کار قرار دهیم و مدیران فرهنگی و اجتماعی در قبال وضعیت موجود باید پاسخگو باشند.

برخوردهای کم سابقه گشت ارشاد در بلوار ساحلی/ابهام در کمک ادارات دولتی به نمایندگان مجلس در آستانه انتخابات

اسماعیل بواشه، عضو شورای شهر بندرعباس ضمن تشکر از حضور دیوان محاسبات در شهرداری بندرعباس، اظهارکرد: امیدواریم دیوان محاسبات بررسی کند که دستگاه های دولتی در آستانه‌ انتخابات در حمایت از نمایندگان مجلس بودجه ای را خرج نکرده باشند و اگر خرج نکرده اند در این باره اطلاع رسانی کند.

عضو شورای شهر بندرعباس بیان کرد: برخوردهای گشت های ارشاد در شهر بندرعباس و در بلوار ساحلی کم سابقه است.

بواشه ادامه داد: به من گزارش داده اند که خانم ها را در حضور همسر یا به صورت انفرادی از خودروها خارج می کنند و برخورد بدی صورت می پذیرد و در ضمن فردای آن روز باید مراجعه کنی، تعهد بدهی و به فرد اعلام می کنند که از دستگاه برخورد کننده هم به صورت تلفنی در سامانه های نظارتی تشکر کند و این برخوردها برخوردهای کم سابقه ای است و باید چرایی آن مشخص شود.

پارگی تاندون دست مامور شهرداری بندرعباس در درگیری با قلیان‌فروش

فرزانه آرامش، عضو شورای شهر بندرعباس در جلسه شورای شهر، گفت:برخورد با قلیان متختص یک دستگاه نیست و همه باید در این حرکت سهیم باشند.

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: درگیری بین مامور شهرداری و یک قلیان فروش باعث پارگی تاندون های دست یک مامور شهرداری شد.

آرامش خاطر نشان کرد: باید برنامه جامعی با حضور تمام دستگاه ها برای حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی شهر تدوین شود.

بندرعباس رتبه نخست کشور در خودکشی

فاطمه جراره، عضو شورای شهر بندرعباس در این جلسه، بیان کرد: مشکل جامعه ما این است که مسلمانی با ایمان به اسلام اشتباه گرفته می شود و برخی به آبروی دین لطمه زده اند و به صرف این که فردی به صورت شناسنامه ای مسلمان باشد نباید به او لقب دیندار داد.

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: بندرعباس بعد از گذشت ۲۱ سال همچنان رتبه اول کشور در آمار خودکشی است.

جراره در ادامه تصریح کرد: توجه به معنویات می تواند وضعیت فرهنگی و اجتماعی شهر را تغییر دهد.

با کارگران مجرد مهاجر چه کار کنیم؟!/مراکز فرهنگی بندرعباس به مراکز سیاسی تبدیل شده اند

مجید عسکری زاده، عضو شورای شهر بندرعباس اظهار کرد: نباید فراموش کنیم که این آماری که در رابطه با طلاق، ایدز و خودکشی ارائه می شود ممکن است دامان خانواده خود ما را هم بگیرد و مسئولان فرهنگی نباید نسبت به این آمار بی تفاوت باشند.

عضو شورای شهر بندرعباس با بیان اینکه مراکز فرهنگی استان تبدیل به مراکز سیاسی شده اند و کارکرد خود را از دست داده اند، افزود: با هر باد سیاسی، لرزه به تن مسئولان فرهنگی می افتد و آنان را جابجا می کنند.

عسکری زاده اضافه کرد: این تعداد کارگر مجردی که راهی بندرعباس شده اند چه میزان آسیب اجتماعی ایجاد خواهند کرد؟

وی اضافه کرد: چه کسی پاسخگوی تبعات اجتماعی ایجاد صنایع در بندرعباس است، در حالی که ابتدا باید تبعات آن و راه های کاهش این تبعات سنجیده می شد.

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: در کلاس های درس مدارس بندرعباس به جای ۱۸ نفر ۵۵ نفر درس می خوانند و در این شرایط توقع دارید دانش آموزان دست به خودکشی نزنند؟

عسکری زاده خاطر نشان کرد: مسئولان کشوری در نظر داشته باشند که هر معضلی که در هر کجای ایران اتفاق بیافتد، به دلیل محرک های اقتصادی بندرعباس این معضلات به بندرعباس منتقل می شود و  زلزله، سیل، خشکسالی، مشکلات اقتصادی و … همه بر سر بندرعباس خراب می شود.

تخلف در یکی از نواحی شهرداری بندرعباس

فیصل دانش، عضو شورای شهر بندرعباس هم در این جلسه ، گفت: دریافت عوارض از تابلو سردر مغازه ها خلاف قانون است و نمی دانم یکی از نواحی شهرداری بندرعباس به استناد چه قانونی این عوارض غیرقانونی را دریافت کرده است.

عضو شورای شهر بندرعباس ادامه داد: این تذکر را به شهرداری می‌دهم تا هرچه زودتر جلوی این تخلف گرفته شود.

نبود نشاط اجتماعی در بندرعباس ، عامل گرایش به اعتیاد/آمار ۳۴ درصدی طلاق در بندرعباس

منصور اخلاقی پور، مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان نیز در ادامه به ایراد سخنانی پرداخت و افزود: بندرعباس از نمای بیرونی تا طراحی داخلی مشکل دارد و فاصله اجتماعی بین قومیت های مختلف در بندرعباس زیاد است.

مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان تصریح کرد: یک پنجم جمعیت شهر بندرعباس در فضای محصور سازمانی زندگی می کنند و این اتفاق سبب شده تا مشارکت، مسئولیت پذیری و همدلی در شهر بندرعباس کاهش یابد.

اخلاقی پور بیان کرد: اجاره‌ی خانه در خیابان دانشگاه آزاد بندرعباس از خیابان قدوسی غربی شیراز بیشتر است در حالی که امکانات بندرعباس با شیراز اصلا قابل مقایسه نیست.

وی به تحقیقات میدانی صورت گرفته در بندرعباس نیز اشاره کرد و گفت: ۵۵ درصد معتادان علت گرایش خود به مواد مخدر در بندرعباس را نبود فضای نشاط اجتماعی عنوان کرده اند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان اضافه کرد: اگر طیف رنگی ساختمان‌های بندرعباس را تحلیل کنیم می بینیم که هندسه شهری بهم خورده و نشاط از ساختمان ها رفته است.

بی توجهی ادارات دولتی به زیبایی بصری ساختمان‌هایشان

اخلاقی پور بی توجهی ادارات دولتی به زیبایی بصری ساختمان‌هایشان را مورد انتقاد قرار داد و گفت: اداره ای بعد از ۴۰ سال فعالیت هنوز دیوار و نرده هایش را رنگ نزده و شهر را افسرده کرده است.

نور شهر بندرعباس در شب‌ هنگام را بسیار ضعیف است

وی، نور شهر بندرعباس در شب‌ هنگام را بسیار ضعیف ارزیابی کرد و گفت: نور زیاد می تواند نشاط ایجاد کند و در این زمینه شرکت توزیع برق و شهرداری باید چاره ای بیاندیشند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان ادامه داد: بازار روز پتانسیل بزرگی است و باید هنرمندان این بازار را متحول کنند و نیازمند همکاری شهرداری است.

اخلاقی پور، خواستار بکارگیری مشاورین روانشناس و جامعه شناس در کنار شورای شهر شد و افزود: ورودی شهر ما زیبنده مردم بندرعباس نیست، ۶۰۰ نفر چادرنشین ۳۵ سال در ورودی بندرعباس زندگی می کردند که خیرین را به این بخش هدایت کردیم و توانستیم آنان را از این منطقه خارج کنیم.

بازار ماهی فروشان بندرعباس وضعیت اسفناکی دارد

وی در ادامه تاکید کرد: بازار ماهی فروشان بندرعباس ممکن است پنج سال دیگر هم تعیین تکلیف نشود اما این وضعیت باید اصلاح شود، بازار ماهی فروشان یکی از جذابیت های گردشگری بندرعباس است و نباید چنین وضعیت اسفناکی داشته باشد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان، توجه رسانه‌ها به معضلات شهری را بسیار مهم قلمداد کرد و گفت: امروز امر به معروف و نهی از منکر تذکر لسانی نیست و تذکر رسانه ای نیاز است.

اخلاقی پور افرود: هفت هزار تا هفت هزار و پانصد فرد دچار اختلال روانی در هرمزگان داریم و کمبود تخت درمانی در این زمینه احساس می شود.

وی خاطر نشان کرد: ۳۴ درصد ازدواج ها در بندرعباس به طلاق ختم شده است و آمار کل استان ۲۲ درصد است.

انتهای پیام/ی

برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=471671
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل