ازسختی های هنر فقط تجربه اش را نگه داشتم نه خاطره اش
+ پ -
ازسختی های هنر فقط تجربه اش را نگه داشتم نه خاطره اش

احسان سوری ۳۴ ساله اولین خودش میگوید : از سال ۱۳۸۲  در شرکت فیلمسازی ایران فیلم تدوین را از اساتیدی همچون مهدی خواجه ای فرا گرفته است  و از همان زمان تولید آثار مستند کوتاه را به شکل مبتدی تجربه کرد. 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی خانه فرهنگ و هنر استان هرمزگان ، وی در گفتگویی صمیمانه  چنین ادامه داد:بعداز آنجا که علاقه زیادی به این حرفه داشته و دارم سعی کردم همیشه پیشرفت را در پیش روی خود ببینم به همین دلیل با رایزنی ها و پیگیری های زیاد به عنوان نیروی حق الزمه و تحت عنوان دستیار تهیه به صدا وسیمای مرکز خلیج فارس وارد شدم.

 


سوری که کسب مقامهای متعدد  خود را در جشنواره های متعدد مدیون رضا انوری و سایر اساتیدش در این زمینه می داند این چنین ادامه می دهد: با شاگردی و دستیاری رضا انوری از برنامه سازان تلویزیون شبکه خلیج فارس فنون کار را فرا گرفته و پس از ایشان بصورت مستقل به برنامه سازی پرداختم و  تا کنون بالغ بر ۱۳۰ برنامه ی مستند گزارشی و مستند ترکیبی در زمینه کودک و نوجوان ،برنامه های مذهبی و مناسبتی و… تولیدکرده ام. سوری افزود : آخرین برنامه تولیدی ام  برای مرکز خلیج فارس در سال ۹۲ به نام ” باور ” بود که به معرفی نخبگان و مخترعین استان  می پرداخت.

 

 

وی بیان کرد  :  از سال ۱۳۹۱ پس از قبولی در رشته کارگردانی سینما در دانشکده و پژوهشکده هنرهای انقلاب به تولید فیلم کوتاه رو آوردم ماحصل آن تولید بالغ بر ۱۰  فیلم کوتاه بود که شاخص ترین آنها می توان “راز خوشبختی” ،”سایه شوم “و” کمین”  نام برد.

 

 

سوری در پاسخ به سوال خبرنگار فرهنگ کده که چرا وارد این عرصه هنری شدید گفت :  اولین و آخرین هدفم در حوزه هنری رسیدن به علایقم بود.

 

 

کارگردان هرمزگانی درادامه داد : درحال حاضر در حال تحقیق فیلم کوتاهی به نام “کربلایی علی ” که در ژانر دفاع مقدس و بر گرفته از آخرین لحظات شهادت هم استانی والا مقام شهید علی دودوی از امدادگران مینابی است هستم.

 

 

وی در خصوص اینکه  مسولین در امر فیلمسازی هنرمندان استان را یاری نمی کنند خاطر نشان کرد : با همکاری نکردن مسولین هیچ اراده ای در هنرمندان  وجود ندارد وهر کدام از هنرمندان بومی ای که به جایی رسیده اند طبق قانون نانوشته اما لازم الاجرا مجبور به کوچ  و ترک زادگاه خود بوده اند .

 

 

سوری افزود :  اکنون سیروس کهوری را با چهره ای آبادانی در جامعه هنری کشور میشناسیم و کورش زارعی را کسی با هویت هرمزگانی اش نمی شناسدو هنرمندان صاحب نامی که بخاطر کوتاهی مسولین  استان در گمنامی بسر می برند.

 

 

سوری با اشاره به اینکه تولید یک فیلم کار بسیاردشواری است اظهار کرد : از سختی های هنری ام  فقط تجربه اش را نگه داشتم نه خاطره اش و در حوزه هنری  سختی زیادی متحول شدم اما چون معتقدم که برای پیشرفت باید از سختی ها تجربه کسب کرد و سختی را  فراموش کرد.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff