ازدواج متفاوت زوج هرمزگانی زیر آب های نیلگون خلیج فارس
+ پ -
ازدواج متفاوت زوج هرمزگانی زیر آب های نیلگون خلیج فارس

زوج جوان هرمزگانی برای خلق ازدواجی متفاوت و بدور از تجملات تصمیم گرفتند مراسم رد و بدل کردن حلقه ازدواج رازیر آب انجام دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه فرهنگ و هنر استان هرمزگان ،براساس رسوم و سنت آیینی ازدواج و زندگی مشترک زوجین با سور و مهمانی آغاز می شود که این اداب و رسوم در هرگوشه دنیا و هر شهری شکل خاص خود را دارد.

این روزها صحبت ازدواج با  هزینه های سرسام آور و بی میلی جوانان این امر الهی همراه است ویکی از دلایل کاهش آمار ازدواج در جامعه  هزینه های غیر عادی عروسی است که اخیرا به طور غیرعادی تغییر کرده است.

در این بین عده ای مانند مریم و امید علیزاده زوج جوان سرزمین مان بهترین بودن را در متفاوت بودن می بینند و با برگزاری  مراسم نمادین عقدکنانشان  زیرآبهای  خلیج فارس شکلی عجیب وجدید از پیوند را خلق کردند.

 

این زوج  غواص جوان برای خلق ازدواجی متفاوت و بدور از تجملات تصمیم گرفتند مراسم رد و بدل کردن حلقه ازدواج رازیر آب انجام دهند و یکی از نتایج این که مراسم متفاوت گفتگویی بود که انجام دادیم.

 

عشق در زیر آب های خلیج فارس

 

امید علیزاده با بیان اینکه یک شرکت خدمات غواصی در بندرعباس دارم و انجام پروژه های غواصی و تصویربرداری در زیر آب و  فروش طور تجهیزات غواصی برعهده دارم، اظهار کرد:من و همسرم هر دو کار آموز غواصی بودیم و من در کلوپ غواصی هم کار میکردم ، همسرم روزهای جمعه برای غواصی به کلوپ می آمد  چون روزهای دیگر اداره می  رفت و فقط روزهای جمعه وقت داشت  و من هم جمعه ها سرکار می رفتم .

 

و ی افزود: بعد از یکسال آشنایی به این نتیجه رسیدیم  که میتوانیم در کنار هم زندگی کنیم و همدیگر را خوشبخت کنیم و در واقع ازدواجمان عاقلانه بود.

 

علیزاده با بیان اینکه عشق بعد از ازدواج بیشتر و پایدار است، تصریح کرد:هم اکنون دو فرزند داریم و  با وجود تمام مشکلات و دغدغه های عشقمان روز افزون است.

 

وی با اشاره به برگزاری مراسم ازدواجشان زیر آب تصریح کرد: هر دوی ما دلمان میخواست یک مراسم متفاوت و کم خرج داشته باشیم  و چون هر دو غواص هستیم فکر کردیم بهتر کار برگزاری مراسم زیر آب باشد.

 

امید علیزاده گفت:با همراهی سیزده نفر از دوستانمان با یک فیلم بردار  حلقه مان را  زیر آب و حلقه رد و بدل کردیم.

وی تصریح کرد:الان ماسک هایی است که غواص ها به صورتشان میزنند و خیلی راحت میتوانند زیر  ماسک صحبت کنند و بشنوند و حتی از این طریق می شود با کسی که بیرون آب ایستاده ارتباط کلامی داشت بنابراین اگر عاقد هم نخواهد زیر آب برود، میتواند از داخل قایق، خطبه عقد را بخواند و جواب بگیرد، ضمن اینکه تصویر عروس و داماد را هم از طریق مانیتورببیند.

علیزاده یادآور شد: ما اولین کسانی بودیم که مراسم ازدواجمان را زیر آب برگزار کردیم و هیچ کس قبل از ما چنین مراسمی را در زیر  آب های آزاد برگزارنکرده بود؛ در استخر بود اما در اقیانوس  نه!

 

وی تصریح کرد: کل خرج عروسی ما یک میلیون و چهارصد تومان شد جای شما خالی خیلی هم خوش گذشت .

 

این جوان هرمزگانی گفت:پیش از ما چند نفری بودند که علاقمند به برگزاری مراسمشان زیر آب بودند ، به اتفاق با یک لنج رفتیم به یکی از جزایر زیبای خلیج فارس همان جا غواصی یاد گرفتند بعد با مهمان هایشان رفتیم زیر آب مراسم را اجرا کردیم و با یک لنج زیبا برگشتیم  و جالب از اینها سنت های غواصی را هم انجام دادیم .

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff