تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 438240
تاریخ انتشار:جمعه ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در خطبه های نماز جمعه سراسر استان عنوان شد؛

ارزش های حسینی در عزاداری ها رعایت شود/ردپای صهیونیسم در اخراج مسلمانان از میانمار /اقدامات جدایی طلبانه در منطقه محکوم است/مستکبران و صهیونیسم از گسترش تفکر حسینی واهمه دارند

نماز باشکوه جمعه این هفته با حضور نمازگزاران عزادار حسینی در مصلاهای سراسر استان هرمزگان برگزار گردید که ائمه جمعه استان در خطبه های خود به زوایای عبرت بخش عاشورای حسینی و سایر موضوعات سیاسی- اجتماعی اشاره کردند.

ارزش های حسینی در عزاداری ها رعایت شود/ردپای صهیونیسم در اخراج مسلمانان از میانمار /اقدامات جدایی طلبانه در منطقه محکوم است/مستکبران و صهیونیسم از گسترش تفکر حسینی واهمه دارند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛نماز جمعه امروز با شرکت احاد مردم استان هرمزگان در مصلاهای سراسر استان برگزار گردید که ائمه جمعه استان به تبیین زوایای عبرت بخش عاشورای حسینی پرداختند و در خطبه های خود به تشییع با شکوه شهید حججی،جنایت علیه مسلمانان میانمار و سایر موضوعات سیاسی- اجتماعی اشاره کردند.

امام جمعه موقت بندرعباس/ائمه بهترین الگوی در  انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر

حجت الاسلام حسینی پور امام جمعه موقت شهر بندرعباس امر به معروف و نهی از منکر  را بالاترین درجه یک مسلمان دانست و به امامان و انبیاء، مولای متقیان امام علی (ع) را بهترین شخص در انجام امر به معروف و نهی از منکر دانست.

حجت الاسلام حسینی پور اشاره کرد؛ کم کم به تاسوعا نزدیک می شویم و همه ما در سوگ سالارشهیدان حسین ابن علی هستیم و دست های خود را برای آن امام به بالا خواهیم برد و مراسمی در خور و شان آن امام به مانند سال های گذشته و پر رنگ تر از ایام گذشته انجام می دهیم و روز عاشورا را با پرچم های حسین و یارانش به بالا خواهیم برد تا شهر بندرعباس شهر محبین حضرت عباس (ع) را به همگان بشناسیم، اول خودمان و بعد به دیگران.

وی افزود: آنچه که مهم است این است که هیچ گاه ماه حزن انگیر محرم از ذهن ها خارج نخواهد شد، چرا که مردم ما مدافع ارزش های این انقلاب هستند و به هیچ وجه در این امور سستی نخواهند کرد، کلامی که بنیان گذار کبیر انقلاب به درستی خطاب کرده بودند، این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.

امام جمعه موقت بندرعباس یاد نیروهای جان بر کف این انقلاب که شربت شهادت نوشیدند و برای حفظ حریم جامعه خود راهی جنگ شدند و با سرافرازی سینه سپر کردند و خود را در برابر توپ و گلوله دشمن قرار دادند، همچون شهید حججی را گرامی داشتند،

امام جمعه پارسیان/ردپای صهیونیسم در اخراج مسلمانان از میانمار وجود دارد

حجت الاسلام میرزایی امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه پارسیان، با تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: اولین درس کربلا هدایت و بصیرت است و نامه امام به مردم بصره، این پیام را به روشنی می رساند که درس عاشورا ، درس بصیرت افزایی است.

میرزایی با اشاره به تشییع با شکوه پیکر شهید حججی اظهار کرد: بسیاری از مردم دنبال رازی بودند که شهید حجحی را در دلها قرار داد و مقام معظم رهبری با تأکید بر چهار خصوصیتاخلاص، نیت خوب، به موقع حرکت کردن و نیاز جامعه به این گونه شهادت ها، پاسخ ان را دادند.

وی ادامه داد: شهید حججی با شجاعت کربلایی، کلام امام را تفسیر کرد که مرگ با عزت از زندگی با ذلت بهتر است و در مقابل دشمن جگر خوار سر تعظیم فرود نیاورد.

امام جمعه پارسیان با اشاره به حوادث میانمار، عنوان کرد: نحوه برخورد با مسلمانان در میانمار و اخراج آنها از سرزمینشان نشان از رد پای صهیونیست ها دارد و لذا مسلمانان میانمار نباید اولویت خود را ترک سرزمینشان قرار دهند چرا که تضمینی برای بازگشت آنها با توجه به ماهیت نژاد پرستانه آنها مانند صهیونیسم وجود ندارد.

میرزایی ادامه داد: بعد از شکست پروژه تکفیری ها و احساس خطر برای رژیم صهیونیستی، پروژه میانمار و اقلیم کردستان را راه اندازی کردند و جدا سازی اقلیم کردستان نشان داد که دشمن نمی خواهد بحران در منطقه تمام شود چرا که به دنبال حاشیه امن برای صهیونیسم است.

وی از استاندار جدید برای استقرار برخی اداراتی که در پارسیان وجود ندارد درخواست صدور مجوز و همکاری را کرد و پیگیری موضوع را از مسئولان شهرستانی خواستار شد.

امام جمعه حاجی اباد/  مستکبران و صهیونیسم از گسترش تفکر حسینی (ع) واهمه دارند

حجت الاسلام مختاری امام جمعه حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه با تسلیت ایام سوگواری سید الشهدا اظهار کرد: حضرت امام حسین(ع) مقتدای آزادیخواهان عالم است و نهضتی برپایی عدالت و مبارزه با ظلم و ستم جهانی است و نهضت امام حسین(ع) اسلام را زنده کرد.

مختاری افزود: امروز ترس جهان استکبار و استبداد و صهیونیسم از گسترش تفکر حسینی (ع) است، انها از اسلام مقاومت تا سر حد شهادت و در راه دین و هدف از همه چیز گذشتن  هراس دارند.

وی افزود: اسلامی که امام حسین(ع) زمینه سازش بوده است لرزه براندام دشمن انداخته و این اسلام بستر ساز ظهور و ریشه کن کننده ظلم و استبداد در دنیا است.

امام جمعه حاجی آباد، از مردم تهران، اصفهان مشهد که در مراسم تشیح پیکر پاک بی سر شهید حججی حضور داشتند تشکر کردند و افزود: شهید حججی شهید عرصه امنیت و مدافع حرم ال الله است.

مختاری در بخش دیگر سخنان خود به هفته نیروی اتظامی اشاره کردند و افزود: هفته نیروی انتظامی فرصتی مناسب برای تجلیل از خدمات فراوان این نیرو که کار بزرگ انها حفظ امنیت در محیط جامعه است.

امام جمعه کیش/ارزش های حسینی در عزاداری ها رعایت شود

حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با توصیه به رعایت هرچه بیشتر تقوی الهی در زندگی با اشاره به اینکه عاشورای حسینی عبرت ها و درسهای فراوانی در خود دارد اظهار کرد: یکی از مهمترین درس ها و عبرت های عاشورا این است که در جامعه به ظاهر اسلامی که گروهی مسلمان نما در آن هستند امام معصوم در محاصره قرار گرفته و با بی رحمانه ترین شکل و فجیع ترین حالت به شهادت می رسد.

وی با تصریح بر اینکه گاه جایگاه انسان ها عوض می شود افزود: این مسلمان نما ها کسانی بودند که تا دیروز در اردوگاه امیرالمومنین (ع) فتنه ها را پشت سر گذاشته بودند اما در فتنه بزرگ تری که علی (ع) پیش بینی کرده بودند در اردوگاه دشمن قرارگرفته و با پسر علی(ع) جنگیدند.

امام جمعه کیش تاکید کرد: متوجه باشیم انقلاب و جمهوری اسلامی ما که یک کربلای کوچک در امتداد کربلای حسینی است حتما در معرض فتنه های رنگارنگ دشمن قرار دارد و باید مراقب باشیم فتنه ها ما را نلغزاند و در خود فرو نبرد.

وی با بیان اینکه پیام عاشورا این است که برخی در فتنه کربلا دچار لغزش شده و کسانی که قلبشان تا دیروز رای پیروزی اسلام ناب می تپید تا در رکاب علی (ع) که مظهر عدالت است شمشیر بزنند در واقعه کربلا در خیمه های دشمن قرار گرفته و با فرزند علی(ع) وارد نبرد شده و در مقابل همه ارزش های اسلام ایستادند.

خطیب جمعه کیش با تاکید بر اینکه امروز برخی در تلاش هستند تا ابعاد سیاسی عاشورا در عزاداری ها و سخنرانی های بازگو نشود تصریح کرد: نمی دانم چرا در جامعه اسلامی که به نبوت، امامت و رسالت معتقد هستند با چه استدلالی می خواهند حوادث امامت، رسات و نوبت در زمان خود محبوس و محدود شود.

وی با اشاره به وجود انسان های مظهر تقوی و عدالت و انسان های فاجر و فاسد، با وفا و بی وفا در تاریخ که دو روی یک سکه هستند ادامه داد: هردوی این گروه ها در جامعه اسلامی وجود دارند و همان کسانی که تا دیروز در مقابل  اسلام شمشیر می زدند و طفل شیرخواره را شهید می کردند و سرهای دلیرمردان کربلا را بریده و بر نیزه می کردند امروز نیز همان کارها را انجام می دهند و سرها را بریده و بدن ها را آتش می زنند.

علیدادی با اشاره به استقبال پرشکوه مردم از شهید حججی و تشیع پیکر شهید در شهرهای مختلف کشور با حضور گسترده مردم شهید پروز ایران اسلامی افزود: با مشاهده این استقبال پرشکوه از بدن بی سر شهیدی که همواره در تلاش بود تا گمنام در راه امام حسین (ع) و اسلام مبارزه کند امروز انسان را به یاد کربلا وسرهای بی سر شهدایی می اندازد که مظلومانه پس از روزها مخفیانه به خاک سپرده شدند.

وی تاکید کرد: شهیدحججی گوشه کوچکی از آنچه در کربلای حسینی واقع شده بود را در زمان ما به تصویر کشید و این اتفاق را با تقدیم جان و هدیه سر خود در راه اسلام به نمایش گذاشت.

خطیب جمعه کیش همچنین با اشاره به هجرت امام خمینی(ره) از عرایق به پاریس که پیروزی انقلاب را در شتاب جدی تری قرار داد افزود: دشمنان به خیال خام خود امام راحل(ره) را در نجف در میان اساتید نام آشنا قراردادند تا گمنام بماند اما امام (ره) با شکوه هر چه بیشتر به میهن بازگشت و مردم تا پای جان در حمایت از امام، انقلاب و جمهوری اسلامی ایستادگی کردند.

وی همچنین با بزرگداشت یاد و خاطره فرماندهان شهید دفاع مقدس، شهید فلاح، فکوری، نامجو و کلاهدور که جان خود را فدای ارزش های اسلام و انقلاب اسلامی کردند شهادت شهید هاشمی نژاد و رحلت آیت الله صافی اصفهانی را به جامعه اسلامی تسلیت گفت.

امام جمعه کیش در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته کیش با تاکید بر خصوصیت های فتنه که حضرت علی(ع) از آن به عنوان فتنه ای بزرگ یاد کرده است افزود: حضرت علی(ع) بر فتنه ای بزرگتر از خوارج اشاره کرده و هشدار داده و می فرمایند« این فتنه ای است که در آینده ظلم آن خانه هایتان را فرا می گیرد و برخی به خاطر از دست دادن دین و برخی به خاطر از دست دادن دنیایشان در آن حسرت می خورند.«

وی دومین خصوصیت این فتنه را از زبان امام علی (ع) واژگون جلوه دادن اسلام دانست و افزود: آن ها اسلام را واژگون جلوه داده و تحریف شده در اختیار مسلمانان قرار می دهند.

سومین خصوصیت فتنه به گفته امام جمعه کیش  حلال جلوه دادن حرام ها و حلال نمایاندن برخی حلال ها در جامعه اسلامی توسط فتنه گران است.

حجت الاسلام علیدادی تاکید کرد: خصوصیت چهارم فتنه به فرمایش حضرت علی (ع) این است که خواص جامعه را که اهل بصیرت هستند از بین می برند تا طرح نفاق خود را با تمام قدرت پیاده کنند.

امام جمعه کیش همچنین با تاکید بر حفظ ارزش های اسلامی در عزاداری های حسینی اظهار کرد: نباید خارج از خط حسین (ع) عزاداری کنید.

وی با بیان اینکه برخی عزاداری ها درست نیست افزود: برخی در اجرای ارزش های اسلامی مانند عزاداری در دامن ضد ارزش ها افتاده و با حرکت های غیرمعمول و غیرمعقول ارزش های اسلامی را خدشه دار می کنند.

خطیب جمعه کیش خاطر نشان کرد: خط فتنه همواره به دنبال این است که اسلام را واژگون نمایش دهد تا خط اسلام واژگون شود.

امام جمعه سیریک/هرگونه اقدام جدایی طلبانه که خلاف قانون و موجب آشوب و اختلاف در منطقه است،‌ را به شدت محکوم میکنیم

حجت الاسلام و المسلمین حسن حیدری امام جمعه شهرستان سیریک در خطبه های نماز جمعه شهرستان در مسجد جامع صاحب الزمان(ع) شهر بندر سیریک گفت: موضع نظام مقدس جمهوری اسلامی، در قبال همه پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق واضح است،‌ ما هرگونه اقدام جدایی طلبانه که خلاف قانون و موجب آشوب و اختلاف در منطقه است،‌ به شدت محکوم میکنیم و مردم اقلیم کردستان بدانند که همه این سیاست ها و تنش ها کار امریکایی جنایتکار و اسرائیل غاصب و آدم کش است.

وی ابراز کرد:یکی از عبرت های حادثه کربلا، ترس از مکافات عمل است مردم کوفه که مقابله ولی خدا ایستادند، طولی نکشید که به سزای عمل خویش رسیدند و این یعنی اینکه ظلم هیچگاه پایدار نخواهد ماند و ظالم به مکافات عمل خویش خواهد رسید.

حجت الاسلام و المسلمین حیدری گفت: بر اساس آیات قرآن، عاقبت نیکی و بدی انسان به خود او بر میگردد و خداوند نسبت به اعمال انسان ها آگاه است و اجر عمل صالح را ضایع نمیکند.

امام جمعه شهرستان سیریک تصریح کرد:  زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست و  لازم است مسئولان نسبت به شرکت در مراسماتی که به این عنوان برگزار میشود‌اهتمام بیشتری داشته باشند و خود را وامدار شهدا بدانند.

وی با بیان اینکه در قضیه برجام، هر حرکت غلط نظام سلطه با عکس‏العمل نظام مقدس جمهورى اسلامى ایران روبرو و مواجه خواهد شد اظهار کرد: موضع ما نسبت به اصل مذاکره مثبت است ‌ولی لازم است مسئولان در مذاکرات دقت کنند تا راه های کارشکنی را به روی دشمن ببندند.

حجت الاسلام حیدری در آستانه هفته نیروی انتظامی، از فرمانده و پرسنل خدوم نیروی انتظامی تشکر کرد و افزود: حفظ امنیت وظیفه اصلی نیروی انتظامی است نیروی انتظامی وظیفه دارد در عین حفظ اقتدار، با مردم مهربان باشد تا مردم نیروی انتظامی را پناهگاه خویش بدانند و از وجود نیروی انتظامی احساس امنیت داشته باشند.

امام جمعه شهرستان سیریک اضافه کرد:  ان شاء‌الله اقشار مختلف مردم در مراسم باشکوه تاسوعا و عاشورای حسینی حضور گسترده داشته باشند و نیروی انتظامی را در حفظ امنیت یاری کنند و اگر موارد مشکوکی دیدند،‌حتما نیروی انتظامی را در جریان قرار دهند.

برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=438240
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,478 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی