ارزش محبت به همسر از دیدگاه ائمه معصومین
+ پ -
ارزش محبت به همسر از دیدگاه ائمه معصومین

در جوامع متدین و مذهبی ، می بینیم که دو نفر آدم مدت طولانی با هم زندگی می کنند واصلا از هم سیر نمی شوند ، انس ومحبت و وفایشان به همدیگر بیشتر می شود ، این همان خاصیت ترین و دینداری است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه خبری زنان استان هرمزگان ؛ زن و شوهر هر چه بیشتر به هم محبت کنند ، زیادی نیست ، آنجایی که محبت هر چه زیاد شود ، ایرادی ندارد  ، محبت زن و شوهر است هر چه به هم محبت کنید خوب است و خود اعتماد هم محبت می آورد این محبت زن وشوهر جزو محبتهای خدایی است هر چه بیشتر شود بهتر است .

امام صادق (علیه اسلام ) فرمودند : در ارتباط بین زن وشوهر ، مرد نیازمند سه چیز می باشد : مدارا و خوشرفتاری بازن ، تا محبت و علاقه زن راجلب نماید ، خوش اخلاقی با زن و به دست آوردن قلب او با پیراستن ظاهرش در مقابل دیدگان او و گشاده دستی با او و زن نیز در روابط خود با همسرش بی نیاز از سه ویژگی نیست : خود را از هر پلیدی دور نگه دارد تا آنجایی که شوهرش در هر حالتی خوش یا ناخوش به وی اطمینان کند و متعهد بودن زن تا به هنگام خطا ، شوهر به او توجه نماید اظهار عشق وعلاقه به همسر ، ظاهری جذاب در برابر دیدگان او

یکی از اعصاب روزی نزد امام باقر (علیه السلام ) رفتند وایشان را ملاقات نمودند در حالی که امام پوششی به رنگ قرمز تند داشت هنگام ورود خنده  ام گرفت .آن حضرت فرمود : گمان می کنی نمی دانم چرا می خندی ؟ تو از آن لباسی که بر تن دارم خنده ات گرفته است .همانا همسرم از من تقاضا کرده آن رابپوشم ومن بدلیل آنکه همسرم را دوست دارم علیرغم عدم تمایل خود ، آن راپوشیده ام .

امام باقر (علیه السلام ) فرمود: همان طور که شوهران دوست دارند زن خود رازینت شده ببینند ، زنها نیز دوست دارند شوهر خود را آراسته ببینند .

اسلام که دین فطرت است طبق سرشت زن مقررداشته که از زینتها ، لباس وجواهرات استفاده کند پوشیدن لباس حریر طبیعی و استفاده از طلا را که بر مردان حرام است برای زنان مجاز دانسته و نظافت و آرایش کردن برای همسر را از وظایف وحقوق همسری قرار داده است .

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff