اردوهای جهادی عاملی موثر در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و رفع محرومیت است
+ پ -
اردوهای جهادی عاملی موثر در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و رفع محرومیت است

اردوهای جهادی دریچهای برای محرومیتزدایی از مناطق محروم شهرستان حاجی آباد محسوب میشود که اقدامات آن در شهرها و روستاها قابل ذکر است.

به گزارش هرمز به نقل از پیارم  اردوهای جهادی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین برنامه‌های بسیج امروز توانسته در رفع محرومیت‌زدایی و سازندگی کشور نقش ویژ‌ه‌ای بازی کند٬ سازندگی یکی از مهم‌ترین اهداف این اردوها است که این امر موجب شده تا چهره شهرها٬ روستاها و بخش‌های مختلف کشور از محرومیت در آمده و چهره مطلوبی به خود بگیرد.

در شهرستان حاجی‌آباد نیز همت ویژه‌ای برای محرومیت‌زدایی در بخش‌های مختلف روستاها وجود دارد و طرح‌های جهادی درقالب اردوهای جهادی برگزار می‌شود.

اگر چه مهم‌ترین هدف برگزاری اردوهای جهادی٬ سازندگی است اما سازندگی در این اردوها معنای تازه‌ای یافته و دانشجویان و دانش‌آموزان و بسیجیان با شرکت در این اردوها ابتدا خودسازی را یاد می‌گیرند٬ خودسازی مهم‌ترین درس زندگی بسیجیان از اردوهای جهادی است٬ سازندگی عمرانی٬ فرهنگی٬ علمی و بهداشتی در مناطق محروم یکی دیگر از اهدافی است که از اردوهای جهادی را کارآمد کرده است٬ در واقع دانشجویان و دانش آموزان با حضور در این اردوها با وضعیت زندگی یک منطقه محروم کشور در ابعاد مختلف فرهنگی٬ اعتقادی٬ معیشتی و بهداشتی آشنا می‌شوند و در رفع محرومیت از چهره آن منطقه تلاشی مضاعف به کار می‌گیرند.

مسئول  بسیج سازندگی سپاه حاجی‌آباد نیز معتقد است٬ اردوهای جهادی از برنامه‌های تاثیرگذار برای بسیجیان محسوب می‌شود.

محمدرضا نیکویی با اشاره به اعزام ۱۰ نفر توسط بسیج مساجد و محلات به اردوهای جهادی گفت: حضور قشرهای مختلف مردم در طرح اردوهای جهادی موجب رونق فعالیت‌های اختصاصی در مناطق محروم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بسیجیان برای دستگیری از مردم مناطق محروم تلاش می‌کنند و امروز فقر از چهره بسیاری از شهرها و روستاهای شهرستان رخت بسته است.

نیکویی با اشاره به استقبال مردم مناطق محروم از جهادگران گفت: گاهی خود مردم نیز با جهادگران همکاری می‌کنند تا طرح‌ها برای آبادانی روستا و بخش زودتر به پایان برسد.

این مسئول بیان داشت: در واقع اردوهای جهادی دریچه‌ای برای محرومیت‌زدائی از مناطق محروم و طرحی ماندگار برای خدمات‌رسانی به مردم محسوب می‌شود٬ این اردوها توانسته است با ارائه خدمات به مردم روستاها و شهرهای مختلف آنها را به زندگی دلگرم کند.

مسئول گروه جهادی حوزه بسیج احمدی نیز عنوان کرد: برگزاری اردوهای جهادی می‌تواند گامی موثر در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بردارد و تاثیر بسزایی نیز بر محرومیت‌زدایی مناطق کم برخوردار کشور داشته باشد.

میرزاده در خصوص فعالیت‌های این گروه جهادی اظهار داشت: در سایه الطاف بیکران الهی و به همت جمعی از جهادگران حوزه احمدی، گروه جهادی تحت عنوان جهادگران  که متشکل از ۲۰ جهادگر است، تشکیل شد.

وی  به اهداف این گروه جهادی اشاره کرد و گفت: همسویی و حرکت در راستای اهداف سند چشم انداز، توانمندسازی روستاییان در بخش اقتصاد مقاومتی و سازندگی از جمله اهدافی می باشد که این گروه جهادی به آنها توجه دارد.

میرزاده عنوان کرد: برگزاری اردوهای جهادی می‌تواند گامی موثر در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است بردارد و تاثیر بسزایی نیز بر محرومیت زدایی مناطق کم برخوردار کشور داشته باشد.

مسئول گروه جهادی حوزه بسیج احمدی در خصوص فعالیت‌های عمرانی بیان داشت: تکمیل پروژه مسجد امام سجاد (ع) سرگز احمدی و ساخت ۲۰ سرویس بهداشتی و ساخت مرکز بهداشت و درمان و ساخت مسجد در روستای توشهر احمدی از جمله خدمات انجام شده در عرصه عمرانی است.

٬

IMG_2775 IMG_2780 IMG_2799 IMG_2798 IMG_2791 IMG_2787 IMG_2782

IMG_2775 IMG_2780 IMG_2782 IMG_2787 IMG_2791 IMG_2798 IMG_2799 IMG_2800 IMG_2802 IMG_2803 IMG_2805 IMG_2807انتهای خبر/پ

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff