ارتباط موثر بین فضای علمی و عملی درمان و آموزش پزشکی ضروری است
+ پ -
ارتباط موثر بین فضای علمی و عملی درمان و آموزش پزشکی ضروری است
مسئول تیم اردویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

ارتباط موثر بین فضای علمی و عملی درمان و آموزش پزشکی ضروری است

مسئول تیم بازدید کننده علمی دانشجویان دانشکده علوم پزشکی قشم گفت: بازدید از بیمارستان با هدف قرارگرفتن دانشجویان در محیط کار واقعی و در راستای ارتباط موثر بین فضای علمی و عملی بهداشت و درمان و آموزش پزشکی صورت گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ اشکان برومندزاده، مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی واحد بین الملل آزاد قشم در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی هرمزپرس گفت: در این اردوی یک روزه بازدید علمی از بیمارستان خلیج فارس و پژوهشکده اکولوژی بندرعباس ، ۲۵ نفر از دانشجویان بسیجی دانشکده علوم پزشکی واحد بین الملل آزاد قشم حضور داشتند.

دانشجویان بسیجی دانشکده علوم پزشکی واحد بین الملل آزاد قشم طی یک اردوی یک روزه علمی از بیمارستان خلیج فارس و پژوهشکده اکولوژی بندرعباس بازدید کردند.

وی  افزود: در ابتدای بازدید دانشجویان پزشکی از پژوهشکده اکولوژی بندرعباس، مسئول پژوهشکده توضیحاتی در رابطه با ساختار پژوهشکده اکولوژی، اهداف و برنامه های در حال انجام آن توضیحاتی را ارائه نمودند.

برومندزاده افزود: بازدید از آزمایشهای مختلف پژوهشکده اکولوژی ، انجام آزمایش بررسی آلاینده های مهم دریایی با(دستگاه جداسازی ۱۶ نوع آلاینده پرخطر دریایی و از بین بردن آنها) GCMassدستگاه انجام آزمایش اکولوژی دریا و ارتباط آن با سلامت آبزیان مورد استفاده انسان ، انجام آزمایش تجزیه دستگاهی با دستگاه های اتوسمپلر،اسپکتر،ماکروفر و فیلوآنالایزر، انجام آزمایش جذب اتمی (دستگاهی که غلظت عنصر رادیو اکتیو مودنظر را در نمونه داده شده اندازه گیری می کرد)، انجام آزمایش فعالیت های ژنتیکی (جمعیت شناسی آبزیان و استخراج ژنوم آنها) توسط دانشجویان بسیجی دانشکده پزشکی قشم از دیگر بازدیدها و کارهای صورت گرفته در پژوهشکده اکولوژی بندرعباس بود.

مسئول تیم بازدید کننده علمی دانشجویان دانشکده علوم پزشکی قشم با اشاره به نیاز دانشجویان به حضور فعال تر در عرصه های علمی و عملی اظهار کرد: این بازدید با هدف قرارگرفتن دانشجویان در محیط کار واقعی و در راستای ارتباط موثر بین فضای علمی و عملی بهداشت و درمان و آموزش پزشکی صورت گرفت.

وی با اشاره به بازدید از بیمارستان خلیج فارس بندرعباس گفت: با توجه به اینکه دانشجویان دانشکده علوم پزشکی واحد بین الملل آزاد قشم بعد از دوسال و نیم حضور در جزیره قشم،جهت ادامه تحصیلات مقطع دکتری و قرارگرفتن در فضای عملی بهداشت و درمان به بیمارستان خلیج فارس بندرعباس مراجعه می نمایند، یکی دیگر از مکان های بازدید علمی را بیمارستان خلیج فارس در نظر گرفته شد.

برومندزاده بیان کرد: در ابتدای بازدید از بیمارستان خلیج فارس، دانشجویان از بخش های داخلی،اطفال، زنان و زایمان، اورژانس، اتاق عمل، اتاق کنفرانس و … بیمارستان بازدید کردند.

وی هدف از بازدید بخش های مختلف بیمارستانی، آشنایی دانشجویان پزشکی با نحوه فعالیت دانشجویان بالینی و وظایف آن ها در بخش های بیمارستان، نحوه نوشتن گزارش حال بیمار، بیمارهای بستری شده، دستگاه های موجود در هر بخش و … عنوان نمود.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff