ارتباط سخت اهالی چهار روستا از اولین جاده در بشاگرد
+ پ -
ارتباط سخت اهالی چهار روستا از اولین جاده در بشاگرد

این جاده تنها راه ارتباطی چهار روستای بشاگرد است که در سال ۱۳۷۶برای اولین بار در دولت اصلاحات بازگشایی و آسفالت شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از بشاگرد نیوز، این جاده که تنها راه ارتباطی چهار روستای همجوار: گوروی، کارگنجی، تریش، دستگرد پیلکی است که در سال ۱۳۷۶ و در دولت اصلاحات بازگشایی و آسفالت شد، لذا با توجه به عدم نظارت کافی که متاسفانه فعلا در اجرای تمام طرح ها و پروژه های دولتی دیده می شود، این پروژه نیز نظارت کافی نداشت و پس از چند سال کاملا از بین رفت و فرسوده شد که متاسفانه مشکلات عدیده ای برای ساکنان این روستاها به وجود آورده است که حتی توی بعضی موارد منجر به تصادف و مرگ اهالی شده است.

رالی در جاده ی  مرگ

اشتباه نکنید این نام یک فیلم یا اثر هنری در سینمای هالیوود نیست ، این تصاویر از آرشیو اداره راه و شهرسازی گرفته نشده است، این جاده ارتباطی یکی از بزرگترین روستاهای شهرستان بشاگرد است.

این مسیر ۱۰کیلومتری که نزدیک به ۴۵ دقیقه تا یک ساعت زمان می برد و جدا از آن خسارات و صدمات زیادی متوجه اهالی آن منطقه است.

 

متاسفانه علیرغم پیگیریهای اهالی و قول مسئولین بالاخص قول نماینده ی محترم مجلس در دو سال متوالی و در حضور تقریبی همه اهالی منطقه و در روز هفتم محرم، تا کنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است .

 

ناگفته نماند که مسیر مرکز شهرستان تا ابتدای جاده ی روستای دستگرد که حدود ۵۰ کیلومتر است کمتر از یک ساعت زمان می برد اما از ابتدای جاده تا خود روستا که ده کیلومتر است نزدیک به ۴۵ دقیقه تا یک ساعت زمان می برد.

 

به گفته اهالی روستای دستگرد درگاز در این روستا چندین خانوار از نعمت برق بهره مند نیستند و با توجه به پیگیریهای و مکاتبات از سوی شورا و دهیار و همچنین خود خانوارها انجام شده اما تاکنون هیچ اقدامی برای برق رسانی این خانوارها صورت نگرفته که همت و تلاش بی وقفه و دلسوزانه مسئولین مربوطه را می طلبد.

 

حسین بهرامی یکی از ساکنین این روستا می گوید: گلایه ما از مسئولین این است که متاسفانه هر وقت ما برای رفع این مشکل به مسئولین مراجعه می کنیم آنها فقط وعده می دهند و هیچ عملی در وعده آنها مشاهده نمی شود و ما همچنان با این مشکل مواجه هستیم که این موضوع خطرات و خسارات زیادی برای ما به بار می آورد.

 

محمد قنبری یکی دیگر از اهالی این روستا گفت: بارها و بارها مکاتبات زیادی برای رفع این مشکل انجام شده که تاکنون خبری برای رفع آن نشده  و ما به اجبار برق را از همسایه از فاصله ۳۰۰ میتری بگیرم و کابل را در زیر زمین حفر کنیم که بخاطر خیس بودن و پوسیدگی کابل چندین بار اتصال کرده و بسیاری از لوازم برقی سوخته و از بین رفت و خسارات زیادی برای ما به بار آورد که باز مجبور شدیم برق را به صورت مستقیم از تیر برق بگیریم که این هم خطرات و برق گرفتی زیادی را در پی دارد.

 

از مسئولین محترم مربوطه تقاضا می شود برای رفع مشکلات مذکور اقدامات لازم  را به عمل آورند تا مردم این روستاها با خیال آسوده با مرکز شهرستان رفت و آمد داشته باشند و هم خانوارهایی که برق ندارند از این نعمت بهره مند شوند.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff