اراضی ملی و دولتی در هرمزگان تثبیت مالکیت می شوند
+ پ -
اراضی ملی و دولتی در هرمزگان تثبیت مالکیت می شوند
معاون اداره کل منابع طبیعی هرمزگان:

اراضی ملی و دولتی در هرمزگان تثبیت مالکیت می شوند

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان از همکاری این اداره و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای تثبیت اراضی ملی و دولتی در هرمزگان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حامد شکوهی معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: با توجه به اهداف توسعه پایدار و لزوم تامین امنیت اجتماعی در راستای تحقق این توسعه، صدور سند تک برگی اقدامی مهم و موثر در تامین امنیت فردی و اجتماعی جامعه است و از این پس سند مالکیت کاداستری به جای سند منگوله دار و دفترچه ای قدیمی صادر می شود.

 

وی در ادامه تصریح کرد: صدور سند مالکیت کاداستری در قالب طرح کاداستر و به دلیل بالابودن ضریب امنیت این سیستم و سرعت در پاسخگویی به مراجعین ثبتی اجرا شده است. کاداستر، سیستم مدیریت الکترونیکی املاک است که با مکانیزه کردن خدمات ثبتی، ثبت سنتی را به سمت ثبت نوین هدایت می کند و از مشخصات این سند غیر قابل جعل بودن آن به دلیل درج برچسب هولوگرام و همچنین تعویض سند پس از هر انتقال می باشد.

 

شکوهی گفت : در راستای تفاهم نامه مشترک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در جهت تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی، موات و دولتی و تکالیف مندرج در قانون ملی شدن جنگلها، قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع و نیز قانون حفظ و حمایت از منابع طبیعی و ذخایر جنگلی به ویژه ماده ۹ قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی منابع طبیعی مصوب ۲۳/۴/۱۳۸۹ اداره منابع طبیعی با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در اجرای قوانین و مقررات مربوط با تهیه حدنگاری و نقشه های مورد نیاز، نسبت به تثبیت مالکیت دولت اقدام می نماید.

 

وی افزود: تعداد ۳۶ محدوده اجرایی در شهرستان های سیریک ، رودان ، پارسیان ،حاجی آباد ، میناب و جاسک به میزان ۲۱۰ هزارهکتار نقشه های کاداستری تهیه و مورد بررسی و تعیین تکلیف قرار گرفت و جهت سیر مراحل بعدی به اداره ثبت اسناد و املاک تحویل گردید و تاکنون نیز ۱۴۰ هزار هکتار سند کاداستری تبدیل و اخذ گردیده است.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff