ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیش از ۱۶۰۰ مددجوی میناب

عباس راستی، رئیس کمیته امداد شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهارکرد: کمک به درمان و پیشگیری از بیماری‌ها در بین مددجویان تحت حمایت و رسیدگی به وضعیت بهداشت آن‌ها یکی از اساسی‌ترین برنامه‌های این نهاد است و در قالب خدمات بهداشتی و درمانی مددجویان برنامه‌های متنوعی ارائه می‌شود.

وی افزود: طی هفت‌ماهه امسال، بیش از 844 میلیون تومان در قالب خدمات درمانی، بهداشتی، تغذیه کودکان کمتر از پنج سال و بیمه‌های اجتماعی برای یک هزار و 696 نفر از مددجویان تحت حمایت شهرستان میناب هزینه شده است.

راستی بابیان این مطلب که یکی از برنامه‌های کمیته امداد در حوزه بهداشت و درمان را بیمه‌های اجتماعی است و تصریح کرد: در این زمینه 645 میلیون تومان بابت حق بیمه اجتماعی 600 نفر از مددجویان شهرستان میناب پرداخت‌شده است که 492 نفر از زنان سرپرست خانوار و 168 نفر از مجریان طرح‌های اشتغال این نهاد بوده‌اند.

وی گفت: 783 نفر از مددجویان نیازمند از خدمات ویژه‌ی درمانی این نهاد در زمینه‌های پرداخت فرانشیز، پاراکلینیک، دارو، بستری، هزینه بیماران خاص و صعب‌العلاج در سال جاری بهره‌مند شده‌اند که در این خصوص 82 میلیون و 500 هزار تومان هزینه شده است.

راستی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های کمیته امداد رسیدگی به وضعیت تغذیه کودکان کمتر از پنج سال با همکاری مراکز بهداشت می‌باشد که به‌منظور درمان کودکان مبتلابه سوءتغذیه انجام می‌شود و در هفت‌ماهه امسال، مبلغ 93 میلیون و 500 هزار تومان برای 313 کودک کمتر از پنج سال هزینه شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان میناب اخاطرنشان کرد: مبلغ 23 میلیون تومان نیز در راستای ارتقاء شاخص‌های بهداشتی در بین خانواده‌های تحت حمایت و در قالب برگزاری کارگاه‌های آموزشی و توزیع بسته‌های بهداشتی هزینه شده است.

انتهای پیام/