ادعای حقوق بشری آمریکا طنز تلخ تاریخی است
+ پ -
ادعای حقوق بشری آمریکا طنز تلخ تاریخی است

امام جمعه پارسیان با اشاره به جنایت‌های تاریخی دولت آمریکا در دنیا ادعای حقوق بشری آنان را طنز تلخ تاریخی دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر ، حجت الاسلام هادی میرزایی امام جمعه پارسیان امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان گفت: مدعیان روشنفکری همواره با بی بصیرتی نهضت‌های مردمی را دچار انحراف کرده‌اند که در مقطعی انگلستان و در مقطعی دیگر آمریکا این جریان‌ها را مدیریت می‌کرد.

 

 

وی با اشاره به نهضت مشروطه در کشور گفت: آیت الله شیخ فضل الله نوری شخصیتی دینی و مذهبی بود و توانست نهضتی را با همین عنوان در کشور به ثبت برساند اما انگستان با تأثیر گذاری بر کسانی که ادعای روشنفکری می‌کردند این نهضت را با شکست مواجه کرد.

 

 

امام جمعه پارسیان با اشاره به سرنوشت آیت الله شیخ فضل الله نوری گفت: شما ببینید استکبار با تبلیغات رسانه‌ای و تأثیر گذاری بر روشنفکران چگونه مرجعی که تا مدتی قبل مردم خاک پای او را سرمه چشمانشان می‌کردند به دار آویختند اما هیچ اتفاقی رخ نداد و مردم شهادت شیخ فضل الله را به راحتی فراموش کردند.

 

 

حجت الاسلام میرزایی در ادامه خاطر نشان کرد: نهضت ملی نیز توسط استکبار به انحراف کشانده شد و در این موضوع هم نقش مدعیان روشنفکری در جامعه تأثیر گذار بود و نتیجه شکست این نهضت‌ها حاکمیت ده‌ها ساله رضاخانی بود که مردم با تقدیم هزاران شهید و مجروح و زندانی توانستند از شر آن خلاص شوند.

 

 

امام جمعه پارسیان ۱۵ مرداد را یادآور بزرگترین دروغ قدرت‌های جهانی به بشریت دانست و گفت: آمریکا در ۱۵ مرداد ۱۶۰ هزار نفر از مردم بی گناه هیروشیما و ناکازاکی را به بهانه پایان دادن به جنگ جهانی دوم کشته یا مجروح کرد و امروز یکی از مدعیان جدی هم حقوق بشر هست و هم ادعای مدیریت جهانی در خصوص منع و اشاعه تسلیحات اتمی دارد.

 

میرزایی حقوق بشر آمریکایی ادعایی بیش ندانست واظهار کرد: رژیم جنایتکار آل سعود با چراغ سبز آمریکایی‌ها ملت مظلوم یمن را به خاک و خون می‌کشد و حتی از رسیدن مواد غذایی و دارویی به آنها جلوگیری می‌کند اما در مجامع بین المللی ادعای حقوق بشر و آزادی انسانیت را سر می‌دهد که می‌توان آن را طنز تلخ تاریخی نامید.

 

امام جمعه پارسیان در پایان در خصوص حمایت از کشورهای عراق، سوریه، بحرین، لبنان، فلسطین و همه مظلومین عالم گفت: قرآن و اهل بیت(ع) درس حمایت از مظلوم در مقابل ظالم به ما داده‌اند و ما ذره‌ای از آن کوتاه نخواهیم آمد.

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff